Balsavimas

Ar pritariate mokytojų reikalavimams ir streikams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kviečia balsuoti dėl kalėdinės eglės ir jos vietos (balsavimas)

Kviečia balsuoti dėl kalėdinės eglės ir jos vietos (balsavimas) (1)

2017-11-14
Bėgantys metai, besikeičiančios mados ir naujos tendencijos šiemet, matyt, neaplenks ir Jurbarko miesto viešųjų erdvių, kuriose buvo įprasta matyti šventines eglutes. Pirmadienį Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas diskusijai, kaip šiais metais turėtų atrodyti Jurbarko miesto eglutė, pakvietė kultūros, meno, architektūros bei kitų sričių specialistus. 
 

Bėgantys metai, besikeičiančios mados ir naujos tendencijos šiemet, matyt, neaplenks ir Jurbarko miesto viešųjų erdvių, kuriose buvo įprasta matyti šventines eglutes. Pirmadienį Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas diskusijai, kaip šiais metais turėtų atrodyti Jurbarko miesto eglutė, pakvietė kultūros, meno, architektūros bei kitų sričių specialistus. 

„Platesnė diskusija – reikalinga. Šiais metais, įmirkus pievoms ir nešąlant, kyla rimtų abejonių dėl galimybės naudoti sunkiasvorį transportą ir kraną. Prie kai kurių siūlomų eglučių privažiuoti sudėtinga, o padėtį apsunkina ir aukštos įtampos linijos, ribojančios galimybę pasinaudoti kranu. Surasti tinkamo dydžio bei formos eglutę pasirodė ne taip jau paprasta. Kai kurios iš jų atrodo neblogai, tačiau išsilenkęs kamienas apsunkina pastatymo galimybę. Kai kurios eglės turi net tris viršūnes, o kitų forma primena šieno kupetos siluetą“, – susiklosčiusią situaciją susitikime apibūdino Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras, kuriam pritarė ir UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius Darius Dragūnavičius. 

Esama situacija paskatino ieškoti modernesnių sprendimo būdų, todėl susirinkusiems buvo pasiūlytas „ažūrinės“ eglutės idėja, kurią matote šiame eskize su orientaciniais matmenimis. Tokia konstrukcija leistų ne tik gerokai atpiginti eglutės pastatymo kaštus, bet ir būtų gerokai atsparesnė vėjo gūsiams, kurie kartais būna itin pavojingi masyvioms eglėms.

Diskusijų dalyviai vieningai sutarė, kad natūralios eglės statymas, matant besikeičiančias tendencijas, ko gero turėtų tapti praeities prisiminimas ir pritarė modernesnės konstrukcijos idėjai. 

Tačiau diskusija tuo nesibaigė. Buvo pasiūlytos net trys galimos vietos tokiai eglei: viena iš jų tradicinė – ant žolės šalia savivaldybės pastato, kita – ant trinkelėmis grįstos aikštelės tarp Jurbarko rajono savivaldybės ir Jurbarko kultūros centro pastatų, o trečioji, dėl kurios kilo daugiausia diskusijų – aikštės centras tarp buvusių Dvaro rūmų flygelių ir portiko su kolonomis

„Miesto pagrindinės Naujametinės eglės pastatymas Dvaro parko centrinėje dalyje – drąsus siūlymas, kuris taptų galimas, jei tam pritartų didžioji dalis Jurbarko krašto gyventojų. Todėl visi sutarėme skelbti gyventojų apklausą ir sužinoti gyventojų nuomonę. Balsavimas už vieną ar kitą sprendimą kabinete, vargu ar būtų teisingas, nes Naujametinė eglutė – visų mūsų apsisprendimo reikalaujantis klausimas“, – po diskusijos ir susitikimo su specialistais pabrėžė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

Taigi, prašome gyventojų iki lapkričio 17 d. 17.00 val. atsakyti į du klausimus: Kokia turėtų būti Jurbarko miesto Naujametinė eglė?, Kur turėtų būti statoma pagrindinė miesto eglė? pasinaudojant interneto svetaine www.manoapklausa.lt ir pasirenkant Jums priimtiną atsakymo variantą (iš vieno kompiuterio – 1 balsas). Surinktos informacijos pagrindu bus priimami tolimesni sprendimai dėl viešosios erdvės, kurioje šiais metais galėtų būtų statoma Jurbarko miesto eglė ir kokia ji turėtų būti.

Iš anksto dėkojame už atsakymus ir informuojame, kad eglutės „uždegimo“ ceremonija numatoma gruodžio mėnesio 9 dieną. Jurbarko miesto gyventojai ir svečiai ta proga bus kviečiami į Jurbarko rajono saviveiklininkų metinį koncertą Jurbarko kultūros centre.

Savivaldybės ir "Šviesos" infor.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook