Balsavimas

Kuri krepšinio aikštelė turėtų būti atnaujinta?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ligonius perveš nauju automobiliu (nuotraukos)

Ligonius perveš nauju automobiliu (nuotraukos) (0)

2017-01-10

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gydymo įstaigoms perdavė 24 specialius automobilius. Transportas skirtasi pacientų pervežimui iš regioninių ligoninių į aukštesnio lygio gydymo įstaigas ir atvirkščiai. Vieną tokį automobilį gavo ir Jurbarko ligoninė. Nors naujojo „Fiat“ patenkinti visus gydymo įstaigos poreikius neužteks, tai – rimta paspirtis iki šiol pacientus sena technika vežiojusiems medikams.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atnaujinus greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių parką pavyks išspręsti įvairius klausimus. Visų pirma, šis projektas prisidės prie Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 metų veiksmų plano. Lietuvoje vis dar išlieka didelis mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų,  galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, taip pat traumų. Iš 60 šalies savivaldybių net 37 pripažintos pagal įvairius kriterijus problemiškomis. Daugelyje savivaldybių mirtingumas nuo traumų, nelaimingų atsitikimų, taip pat nuo galvos smegenų kraujotakos bei kraujotakos sistemos ligų yra didesnis nei šalies vidurkis.

„Todėl labai svarbu, ypač tose teritorijose, sudaryti galimybę laiku žmonėms suteikti pagalbą. Tam  būtina kur kas greičiau pervežti nukentėjusiuosius iš iškvietimo vietos į gydymo įstaigą. Akivaizdu, kad nauji, greiti, aprūpinti šiuolaikine įranga automobiliai – tai iškovotos lemtingos minutės ir išgelbėtos pacientų gyvybės“, – sako ministras A. Veryga.

Tikisi antro

Ministrui pritaria ir Jurbarko r. ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys. Pasak vadovo, įstaigai jau seniai verkiant reikėjo atnaujinti automobilių parką. Senomis mašinomis vežioti ligonius buvo tiek nepatogu, tiek brangu.

Nors skirtasis A tipo GMP automobilis nėra skirtas teikti tokią įvairiapusę pagalbą, kaip B ar C tipo automobiliai, jame yra viskas, kas būtina saugiai pervežti pacientus.

„Automobilis skirtas ligonių vežimui į aukštesnio lygio gydymo įstaigas ir pargabenimui atgal. Dabartinės mūsų mašinos jau tikrai senos, jų remontas kainuodavo labai daug, degalų taip pat joms reikia daug. Naujasis „Fiat“ – ekonomiškesnis, turi visą reikiamą įrangą. Ligoniams ir medikams važiuoti patogiau bus net dėl tokio paprasto dalyko, kaip kondicionierius. Senieji automobiliai net jo neturėjo. Žinoma, žiemą tai gal neaktualu, bet per vasaros karščius tai tikrai smarkiai palengvins keliones“, - sakė A. Šlekys.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook