Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ligonius perveš nauju automobiliu (nuotraukos)

Ligonius perveš nauju automobiliu (nuotraukos) (0)

2017-01-10

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gydymo įstaigoms perdavė 24 specialius automobilius. Transportas skirtasi pacientų pervežimui iš regioninių ligoninių į aukštesnio lygio gydymo įstaigas ir atvirkščiai. Vieną tokį automobilį gavo ir Jurbarko ligoninė. Nors naujojo „Fiat“ patenkinti visus gydymo įstaigos poreikius neužteks, tai – rimta paspirtis iki šiol pacientus sena technika vežiojusiems medikams.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atnaujinus greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių parką pavyks išspręsti įvairius klausimus. Visų pirma, šis projektas prisidės prie Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 metų veiksmų plano. Lietuvoje vis dar išlieka didelis mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų,  galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, taip pat traumų. Iš 60 šalies savivaldybių net 37 pripažintos pagal įvairius kriterijus problemiškomis. Daugelyje savivaldybių mirtingumas nuo traumų, nelaimingų atsitikimų, taip pat nuo galvos smegenų kraujotakos bei kraujotakos sistemos ligų yra didesnis nei šalies vidurkis.

„Todėl labai svarbu, ypač tose teritorijose, sudaryti galimybę laiku žmonėms suteikti pagalbą. Tam  būtina kur kas greičiau pervežti nukentėjusiuosius iš iškvietimo vietos į gydymo įstaigą. Akivaizdu, kad nauji, greiti, aprūpinti šiuolaikine įranga automobiliai – tai iškovotos lemtingos minutės ir išgelbėtos pacientų gyvybės“, – sako ministras A. Veryga.

Tikisi antro

Ministrui pritaria ir Jurbarko r. ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys. Pasak vadovo, įstaigai jau seniai verkiant reikėjo atnaujinti automobilių parką. Senomis mašinomis vežioti ligonius buvo tiek nepatogu, tiek brangu.

Nors skirtasis A tipo GMP automobilis nėra skirtas teikti tokią įvairiapusę pagalbą, kaip B ar C tipo automobiliai, jame yra viskas, kas būtina saugiai pervežti pacientus.

„Automobilis skirtas ligonių vežimui į aukštesnio lygio gydymo įstaigas ir pargabenimui atgal. Dabartinės mūsų mašinos jau tikrai senos, jų remontas kainuodavo labai daug, degalų taip pat joms reikia daug. Naujasis „Fiat“ – ekonomiškesnis, turi visą reikiamą įrangą. Ligoniams ir medikams važiuoti patogiau bus net dėl tokio paprasto dalyko, kaip kondicionierius. Senieji automobiliai net jo neturėjo. Žinoma, žiemą tai gal neaktualu, bet per vasaros karščius tai tikrai smarkiai palengvins keliones“, - sakė A. Šlekys.

Medikas pabrėžia, kad vieno naujo automobilio neužteks, reikia bent dviejų. „Turime garantuoti, kad ligonių pervežimas vyktų be kliūčių. Todėl vieno automobilio nepakanka. Naujasis „Fiat“ negalės važiuoti, kai bus išvežtas aptarnavimui. Taip pat gali užtrukti ir gedimų taisymai. Turime apsidrausti ir nuo netikėtų gedimų kelyje. Todėl tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau gausime dar vieną tokią pačią arba panašią mašiną“, – kalbėjo A. Šlekys.
Kol automobilis vienas, jį pasidalyti sunku ir vairuotojams. Šią problemą jie išsprendė paprastai – traukė burtus.
Pritaikė Lietuvoje
Jurbarko ligoninei skirtą automobilį, kaip ir kitus, laimėjusi konkursą įrengė kompanija „ALTAS komercinis transportas“. Įmonė turi ilgametę GMP automobilių įrengimo patirtį.
„Fiat“ markės automobiliai GMP pritaikyti pirmą kartą, todėl prieš pradedant gamybą, pasirinkta gaminio technologija su baziniu automobiliu turėjo būti išbandyta atliekant dinaminį pagreičio testą, kuris užtikrina įrengimo konstrukcijos saugumą.
Papildomai įrengtos funkcionalesnes sėdynes, didesnio galingumo medicininio skyriaus šildymo sistema, papildomos erdves medicininei įrangai fiksuoti ir medikamentams laikyti.
„Džiaugiamės, kad mūsų automobiliai atitiko aukštus Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus. Šie automobiliai patikimi, vertinami dėl nedidelių kuro sąnaudų, suteikiamų garantinių sąlygų bei techninio aptarnavimo kainų bei tinklo. Greitosios pagalbos tarnybos „Fiat“ automobilius naudoja Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse, todėl labai malonu prisijungti prie kilnios GMP užduoties suteikti skubią medikų pagalbą mūsų šalyje“, – sako UAB „Autobrava“, „Fiat“ importuotojo Baltijos šalims, vadovas Andrius Mockaitis.
GMP automobiliai įsigyti įgyvendinant ES investicijų projektą „Greitosios medicinos pagalbos ir pacientų transportavimo paslaugų prieinamumo pagerinimas sveikatos netolygumais pasižyminčiuose Lietuvos rajonuose“. Be minėtų 24 A tipo GMP automobilių, pagal šį projektą įsigyti 37 naujausi B tipo automobiliai taip pat artimiausiu metu pasieks greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas. Bendra projekto vertė – 5937212 eurų, šiems automobiliams įsigyti išleista 4,4 mln. eurų.
Vienas B tipo automobilis netrukus turėtų pasiekti Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook