Maudytis susiruošusias jurbarkietes išgąsdino juodas vanduo (n...

Maudytis susiruošusias jurbarkietes išgąsdino juodas vanduo (nuotraukos) (7)

2020-12-31

Gruodžio 31-osios rytą į Jurbarko karjerą maudytis susiruošusios moterys liko be patinkančio užsiėmimo – vandenyje, ties paplūdimiu, plaukiojo galimai teršalai. Vizualiai naftos produktus primenanti juoda, tačiau jokio kvapo neturinti, skysta masė plaukiojo kelių dešimčių metrų ilgio ruože. Pakrantėje, kur teršalų buvo daugiausia, vanduo buvo nusėtas juodais burbulais.

Bėda kartojasi

Tai – antras kartas šiemet, kai sveikuolių maudynes karjere nutraukia neaiški tarša. Pirmą kartą teršalus į paplūdimį atėjusios maudytis moterys pastebėjo gruodžio 18-ąją. Tuomet atvykę aplinkosaugininkai paėmė mėginį, kurį išsiuntė tyrimams. Apie teršalus buvo pranešta Jurbarko r. priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybai. Ugniagesiai specialiu skysčiu apipurškė teršalus ir juos išskaidė.

Atsakymo, kokie tai buvo teršalai iš laboratorijos Jurbarko aplinkosaugininkai dar negavo.

Gruodžio 31-ąją pareigūnai taip pat ragavo į iškvietimą ir karjere ieškojo galimo taršos šaltinio. Atvykę ugniagesiai, kaip ir gruodžio 18-ąją, specialiu skysčiu išskaidė teršalus.

Kelia susirūpinimą

Pasak „Jurbarko vandenų“ vadovo Dariaus Dragūnavičiaus, bet kokia tarša karjere šalia vandenvietės kelia rimtą susirūpinimą. Ypač tuomet, kai taršos šaltinis neaiškus, o atvejai kartojasi.

„Vandenys yra susiję. Geriausias to pavyzdys – manganas. Turėjome statyti specialius filtrus, kad jį šalintume iš miestui tiekiamo vandens. Mangano šaltinis – karjeras. Kai didesni jo kiekiai buvo pradėti fiksuoti šiame vandens telkinyje, manganas atsirado ir iš vandenvietės gręžinio išgaunamame vandenyje“, - sakė D. Dragūnavičius.

Papildysime.

Taip pat skaitykite:

Maudynes karjere nutraukė teršalai (nuotraukos) 

Karjero medūzos – vienintelės Lietuvoje (video)« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook