Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mieste sudegė namas (video)

Mieste sudegė namas (video) (6)

2018-03-19

Sekmadienį, kiek po vidurdienio, virš miesto kilęs dūmų stulpas pranašavo nelaimę – užsidegė namas K. Donelaičio gatvėje.

Dviejų aukštų nuosavas namas gaisro buvo visiškai suniokotas – nudegė stogas, viršutinis aukštas, o pirmas aukštas stipriai sulietas vandeniu.

Atskubėję ugniagesiai liepsną gesino ir atsivežtu vandeniu, ir iš  hidrantų nusitiesę maždaug pusantro šimto metrų žarnų.

Per gaisrą žmonės nenukentėjo. Ugnis visiškai buvo užgesinta maždaug per penkias valandas.

Dar siaučiant liepsnoms ugniagesiai sulaukė daugybės piktų komentarų, esą ilgai vyko į gaisravietę, o čia dirbo lėtai ir neefektyviai.

Jurbarko r. priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus tikina, kad pikti žodžiai – nepamatuoti. Gelbėtojai padarė viską taip, kaip reikia. „Atvykome į gaisrą pagal visus normatyvus – mažiau nei per aštuonias minutes. Bėda buvo ta, kad nelaimė pastebėta per vėlai ir apie gaisrą pranešęs žmogus jau teigė, kad per stogą veržiasi liepsnos. Jei liepsnoja stogas, vadinasi, viduje gaisras būna smarkiai išplitęs“, – sakė viršininkas.

Prie sudėtingesnio nei įprastai gaisro gesinimo prisidėjo ir nedėkingos aplinkybės. Paprastai pagelbėti jurbarkiečiams į tokius gaisrus atskuba Kidulių komanda, tačiau kaimynai buvo išvykę į kitą gaisrą. Todėl pastiprinimas į Jurbarką vyko iš Smalininkų, o tai – keturis kartus toliau nei Kiduliai.

„Svarbiausia, kad pavyko išvengti žmonių aukų. Tuo pačiu noriu gyventojams priminti, kad nuo gegužės visuose namuose ir butuose turės būti įrengti dūmų detektoriai. Šie prietaisai perspėja apie gaisrą pačioje jo pradžioje ir tai gali išgelbėti ne tik žmones, bet ir jų turtą“, – tikino ugniagesys.

Gaisrus gesinti gelbėtojai skubėjo ir kovo 16 d. Degė namo Eržvilke kaminas. Nors realaus gaisro pavojaus nebuvo, ugniagesiai budėjo, kol dūmtraukyje išdegė suodžiai.

Tą pačią dieną gelbėtojai vyko į Skirsnemunės seniūniją gesinti prie Nemuno degusios žolės. Ugnis buvo sutramdyta, tačiau išdegė apie dešimt arų pievos.

Dar vienas gaisras kovo 16 d. kilo Girdžiuose, užsidegė rūsyje laikomos malkos. Ugniagesiams teko iš rūsio išnešti maždaug šešis kubinius metrus malkų ir jas aplieti vandeniu. Dalis malkų sudegė, aprūko patalpa.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook