Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miesto gatvėmis bėgo „Už galimybę judėti“ (nuotraukos)

Miesto gatvėmis bėgo „Už galimybę judėti“ (nuotraukos) (0)

2017-05-13

Daugiau nei pusantro šimto žmonių šeštadienį atsiliepė į kvietimą dalyvauti bėgime „Už galimybę judėti“. Simbolinis bėgimas surengtas siekiant atkreipti dėmesį į neįgalių žmonių problemas, parodyti, kad jie taip pat nori ir gali judėti.

Pasak bėgimą organizavusios įstaigos VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos vadovės Audronės Balčiūnienės, nors dėl renginio sėkmės buvo įvairių būgštavimų, jis ne tik pateisino, bet ir viršijo lūkesčius.
„Iš pradžių žmonės registravosi vangiai, net registraciją turėjome pratęsti. Neramino ir oras, nes prieš tai keletą dienų gamta tikrai nelepino. Tačiau šeštadienį saulė šildė, dalyvių netrūko, o žmonių nuotaikos buvo itin puikios“, – džiaugėsi viena renginio iniciatorių.
Antplūdį įrodo ir tai, kad organizatoriams pritrūko dalyviams specialiai pagamintų numerių. Į simbolinę akciją šeštadienio vidudienį susirinko tiek jurbarkiečiai, tiek svečiai iš kitų šalies miestų.
Sveikinimo kalbomis organizatoriai bėgimo dalyvių negaišino. Po keleto žodžių ir įteiktų padėkų ant scenos užlipo kineziterapeutė Danguolė Griškuvienė. Specialistė susirinkusiesiems vedė mankštą prieš bėgimą – žmonės apšildė raumenis, padarė tempimo pratimų. Taip buvo apsidrausta, kad bėgikai nepatirs traumų.
Organizatoriai dalyviams pasiūlė keletą skirtingo ilgio trasų. Tik simboliškai renginyje sudalyvauti norėję žmonės rinkosi 400 metrų bėgimą, kiti – ilgesnes distancijas: vieno, trijų bei šešių kilometrų.
Šventės rengėjai taip pat įvertino skirtingą žmonių pasiruošimą ir negalios rūšis, todėl visus dalyvius pradžiugino vienokiais ar kitokiais prizais.
„Šauniausia šiame renginyje buvo bendrystės jausmas. Labai retai kada įvairias negalias turintys žmonės susirenka kartu. Be to, prie jų prisijungė daug jurbarkiečių, daug šeimų. Labai smagu, kad į dienos šviesą išėjo, dalyvavo neįgalieji, o kartu su jais ir neturintys negalios“, – įsitikinusi A. Balčiūnienė.
Lietuvos neįgaliųjų asociacijos „Spina Bifida ir Hidrocefalija“ pirmininkė Elena Lobadyanik neslėpė džiaugsmo renginiu Jurbarke. Nesitikėjo, kad nedidelio miestelio bendruomenė taip šauniai priims neįgaliuosius ir kartu dalyvaus juos palaikančiame renginyje, todėl įspūdis buvo dar geresnis ir malonesnis.
„Labai patiko trasa, kuri labai vaizdinga. Tai unikalus renginys. Esu panašiame dalyvavusi pernai Kretingoje, tačiau Jurbarke dalyvių buvo tikrai daugiau. Smagu, kad apsijungė įvairią negalią turintys, įvairaus amžiaus žmonės. Labiausiai džiaugėsi vaikai, matėme šypsenomis papuoštus veidus. Toks renginys ir dalyvavimas jame tikrai pakėlė jų savivertę“, – sakė E. Lobadyanik.
Moteris taip pat negailėjo gerų žodžių šiltai neįgaliuosius priėmusiems jurbarkiečiams. Kartu su įvairios negalios kamuojamais žmonėmis laiką renginyje leido ir įvairius atstumus bėgo kelių įstaigų vadovai ir į šventę atėjusios miestiečių šeimos.
Ypatingą bendrumo jausmą, kurį pajuto renginyje, įvardija jurbarkietė Aklųjų ir silpnaregių draugijos atstovė Inga Kornikaitė. Pasak jos, anksčiau niekada nedalyvavo panašiame renginyje, todėl įspūdžiai labai stiprūs.
„Nors žmonių buvo daug, o pažįstamų mažai, visi jautėsi šiltai, buvo savi tarp savų. Labai sveikinčiau idėją, kad toks bėgimas būtų organizuojamas kiekvienais metais ir taptų tradicija“, – sakė I. Kornikaitė.
Ar Jurbarkas ir kitąmet taps žmonių su negalia traukos centru, kol kas neaišku. Renginio organizatorė A. Balčiūnienė neskuba sakyti nei taip, nei ne. „Pagyvensime – pamatysime“, – įsitikinusi Jurbarko socialinių paslaugų vadovė.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook