Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Nemo“ atplauks ir kitą vasarą

„Nemo“ atplauks ir kitą vasarą (0)

2018-08-18

Renatas Žyla tvirtina esąs ne kelionių organizatorius, o nepamirštamų atostogų kūrėjas. L. Pilecko nuotr.

Tuštutėlė buvusi Jurbarko mažųjų laivelių prieplauka pastarosiomis dienomis pilna gyvybės. Rugpjūčio 11-ąją čia keletui dienų prisišvartavo turbūt didžiausias plaustas Lietuvoje – „Nemo“. Jurbarkas – paskutinė stotelė plaustui, kuris šiemet keletą atostogautojų grupių plukdė nuo pat Lietuvos ir Baltarusijos pasienio.

„Nemo“ kūrėjas – penkerius metus Anglijos pietuose esančiame mieste Bournemouth gyvenantis ir vairuotoju dirbantis druskininkietis Renatas Žyla. Vyras tikina, kad mintis plaukti plaustu kilo maždaug tuo pačiu metu, kai išvažiavo į užsienį. Tačiau jis net neįsivaizdavo, kad galiausiai viskas virs 160 kvadratinių metrų viešbučiu ant vandens.

„Žinote, yra dvi svajonių rūšys. Vienos veda į aklavietę, kitos – į savęs realizavimą. Galima svajoti nusipirkti superautomobilį, tačiau galima svajoti ir apie tai, kad automobilį susikonstruosi pats ir juo apvažiuosi pasaulį. Tarp šių svajų yra milžiniškas skirtumas. Mano svajonė nebuvo plaustas. Aš tiesiog norėjau savo gyvenimą paversti nuotykiu. Ir tai turėjau pasiekti pačiu įsimintiniausiu man būdu. Taip prasidėjo projektas, kurį pavadinau „River World“. Tai – kelionė be galutinio tikslo“, – sakė Renatas.

Druskininkietis savo kūrinį pavadino rašytojo Žiulio Verno knygos „20 tūkstančių mylių po vandeniu“ herojaus kapitono Nemo vardu.

Trečią kartą plaustu keliavusi „Nemo“ komanda ant vandens praleido pusantro mėnesio. Per tą laiką pasikeitė kelios kartu plaukusių keleivių grupės. Kiekviena jų plauste praleisdavo po penkias dienas. Plausto kapitonas tikina savęs nelaikantis kelionių organizatoriumi. Jis tik kuria atostogas, kurios žmonėms padeda sulėtinti gyvenimo ritmą ir atitrūkti nuo kasdienio skubėjimo.

Keleiviams – malonus plaukimas, o įgulai – darbas. Renatas pasakoja, kad pradėjus projektą reikėjo spręsti ne tik techninius dalykus. Jie kelia vis mažiau rūpesčių – plaustas tobulinamas, kasmet pasirenkamos vis geresnės ir funkcionalesnės medžiagos, o pati konstrukcija surenkama greičiau.

„Dabar didžiausias iššūkis yra žmonės. Tiesa, raganių ir norinčių tiesiog pagerti – nepasitaikė. Tokiems turbūt penkių dienų plaukimas yra per ilgas. Kalbėjau su psichologais, jie man sakė: trečią dieną plauste prasidės nesąmonės. Ir iš tiesų – tuo metu išauga įtampa. Todėl davėme žmonėms veiklos – pirtį. Po to jau visi buvo laimingi“, – sakė plausto kapitonas.

Neramu buvo ir dėl labai karštos vasaros. Prieš kelionę didžiausia Lietuvos upė aukštupyje buvo visai nusekusi.

Tačiau ant daugybės statinių sukonstruotam plaustui seklumos pasirodė nė motais. Plausto grimzlė – vos 30 cm, todėl jis beveik niekur nekliuvo, o užkliuvus buvo nesunku vėl atsistumti į gilesnius vandenis. Kapitonas tikina, kad dabar Nemunu plauktų be jokios baimės – prisikaupė patirties, kuri leidžia jausti plausto galimybes.

Kitais metais Renatas su savo įgula žada leistis į dar ilgesnę kelionę – pasiekti plaustu Kuršių marias. Tiesa, kapitonui neramu plaukti žemiau Smalininkų. Didžiulis plaustas nėra toks manevringas, kaip nedidelis laivelis, todėl reikės stengtis, kad atostogos nesibaigtų problemomis netyčia kirtus Rusijos vandens sieną.

Kapitonui ypač patiko Jurbarko kraštas. Jis tikisi, kad plaukiant bus galima sustoti beveik kiekviename miestelyje ir bendradarbiauti su bendruomenėmis. Šios galėtų keliautojams pasiūlyti įvairių pramogų, išvirti ar iškepti skanėstų, pabendrauti.

„Tokią mintį pakišo pats Nemunas. Plaukiant iki Kauno marių, jis yra laukinis, krantai – vien gamta, sodybos kažkur toli. Žemiau Kauno jau prasideda miesteliai, pilys. Norisi dažniau sustoti, atrasti ryšį su vietiniais žmonėmis, pasinaudoti įvairiomis paslaugomis. Kad ir išsinuomoti dviračius ir pasivažinėti“, – sakė Renatas.

 Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook