Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nemokamai dalija eglišakes

Nemokamai dalija eglišakes (1)

2019-11-07

Du penktadienius iš eilės – lapkričio 8 ir 15 d. miškininkai kviečia gyventojus į mišką pasiimti paruoštų eglių šakų. Tai dar tikrai ne kalėdinė akcija, o graži iniciatyva padėti žmonėms apsaugoti augalus nuo artėjančių žiemos šalčių.

Ar išgyvens augalai staiga užėjus šalčiams, priklauso ne tik nuo lauko temperatūros, bet ir nuo augalui suteiktų sąlygų. Eglišakės yra vienas seniausių ir patikimiausių būdų per žiemą išsaugoti lepesnius augalus.

Valstybinių miškų urėdija eglišakes dalija nemokamai. Jurbarko rajone eglių šakų galima atvykti pasiimti į tris girininkijas. Lapkričio 15 d. nuo 8 iki 15 val. gyventojų lauks Viešvilės girininkija (girininkas Kęstutis Masaitis, te. 8 686 17 553), Balandinės girininkija (girininkas Ramutis Pranaitis, tel. 8 686 10 559) ir Pašvenčio girininkija (girininkas Kęstutis Lazdauskas, tel. 8 698 18 189).

Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio vadovas darius Baziliauskas gyventojus kviečia pasinaudoti miškininkų siūloma galimybe ir dėl eglišakių drąsiai kreiptis į girininkijas. „Nurodytu laiku girininkijose tikrai rasite darbuotoją, kuris palydės iki paruoštų eglišakių vietos. Tikslias kirtavietes galima rasti ir urėdijos tinklalapyje“, - sakė D. Baziliauskas.

Regioninio padalinio vadovas neabejoja, kad antri metai vykstanti akcija gyventojams reikalinga, nors gal dar nėra įprasta. Panašu, kad informacijos taip pat trūksta.

Pernai Valstybinių miškų urėdija šakas dalijo prie girininkijų administracinių pastatų. Akcija susilaukė nemažo gyventojų susidomėjimo, todėl miškininkams teko ne kartą vykti į mišką ir papildyti šįakų atsargas. Šiemet, kad  visiems būtų patogiau, šakos ir ruošiamos, ir dalijamos miške. Šakas miškininkai ruoš kirtavietėse retindami mišką arba nugenės nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu planuojama iškirsti.

Miškų urėdijos, „Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook