Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Paskynuose peršautas katinas

Paskynuose peršautas katinas (2)

2017-07-13

Ketvirtadienio rytą į Paskynus (Šimkaičių sen.) skubėjo aplinkosaugininkai ir policija. Paaiškėjo, kad gyvenvietėje kaimynų katiną galėjo peršauti medžiotojas. Liudininkų teigimu, vyras greičiausiai taip atkeršijo gyvūnui už galimai papjautus viščiukus.

Šūvis Paskynuose nuaidėjo vakar, apie 16 val. Sužalotas katinas pats parėjo namo. Išvydę augintinį Mikį visą kruviną trys vaikai patyrė didžiulį stresą, o namiškiai iškart nesuprato, kas įvyko. Įtarimai, kad šautuvu pasišvaistė kaimynas, kilo tik ketvirtadienio rytą. Tuomet žmonės kreipėsi į aplinkosaugininkus.

Į vietą nuvykę pareigūnai apžiūrėjo gyvūną ir apklausė kaimynus. Kadangi pareigūnams beveik nekilo abejonių, kad katino kūne žiojėjanti žaizda – šautinė, jie apie incidentą pranešė policijai.

„Apklausėme kaimynus, trys skirtingose vietose gyvenantys žmonės nurodė kryptį, kuria girdėjo šūvį. Visi nurodė kryptį į tą pačią sodybą. Taip pat galimai šovusio vyro sugyventinė prasitarė, kad katiną galėjo peršauti būtent jis. Visa medžiaga perduota policijai, toliau jie vykdys tyrimą“, - sakė Jurbarko r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Andrius Šašys.

Aplinkosaugininkai sužeistą katiną nuvežė į Jurbarke esančią Alvydo Šimkūno veterinarijos vaistinę. Veterinaras A. Šimkūnas apžiūrėjo katiną ir skyrė gydymą. Visa tai specialistas padarė nemokamai.

„Katinui sužalota krūtinė, gali būti, kad peršautas plautis. Ar išgyvens – kol kas neaišku, tai paaiškės per keletą dienų. Taip smarkiai sužalotų gyvūnų į mūsų rankas patenka retai. Dažniausiai sužalojimai nebūna rimti, padaromi oriniais šautuvais. Šis atvejis – daug rimtesnis“, - sakė A. Šimkūnas.

Sužalotą Mikį aplinkosaugininkai nuvežė atgal į Paskynus. Katiną slaugys ir bandys pagydyti jo šeimininkai.

Jei paskyniškio kaltė bus įrodyta, jo laukia rimti nemalonumai. Vyrui greičiausia teks apsilankyti teisme ir atsisveikinti ne tik su medžiotojo bilietu, bet ir turimais ginklais.

Pasak Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininko Fausto Bakio, jei medžiotojas iš tiesų peršovė katiną – tai visiškai nepateisinama.
„Jei faktai pasitvirtins, tikrai šitas atvejis bus apsvarstytas ir įvertintas mūsų draugijos skyriuje. Šiais laikais tai niekaip nepateisinamas poelgis. Ypač įvertinus aplinkybes, kad gyvūnas naminis, jį nužudžius ar sužalojus šeimininkai, ypač vaikai, patiria didžiulį stresą“, – įsitikinęs F. Bakys.
Pasak ilgamečio medžiotojo, sovietmečiu benamiai šunys ir katės buvo priskiriami plėšrūnams ir medžiotojai buvo skatinami juos naikinti. Už tai net būdavo skiriami apdovanojimai.
„Būtina suprasti, kad laikai ir požiūris seniai pasikeitė. Dabar šunys ir katės vertinami visai kitaip. Apie jokius šaudymus, o ypač gyvenvietėse, negali būti net kalbos“, – sakė F. Bakys.
Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pirmą pusmetį buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Po vieną tokį atvejį registruota Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių, Vilkaviškio savivaldybėse.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook