Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Patarimai, kaip išsirinkti langų uždangas turintiems augintinių

Patarimai, kaip išsirinkti langų uždangas turintiems augintinių (0)

2018-08-09

Ne vienas šeimininkas pastebėjo, kad augintiniams patinka žaisti su užuolaidomis. Dažnai šių žaidimų rezultatas – sugadinta, apdraskyta, suplėšyta langų uždanga. Turintiems augintinių derėtų apsvarstyti ir kitus, vis populiarėjančius langų uždangų variantus, kurie ne tik apsaugos 

Jei namuose auginate šunį

Roletai bei romanetės dažniausiai augintinių nedomina, nes šie negali po jais pasislėpti. Dėl šios priežasties tiems, kurie namuose augina keturkojus, patartina rinktis trumpas, žemės nesiekiančias langų uždangas. Taip pat išeidami iš namų galite šias uždangas patraukti į viršų – taip augintiniams bus dar sunkiau jas pasiekti ir suniokoti.

Neretas šuo mėgsta žiūrėti pro langą, jei tik randa, kaip pasiekti palangę ar langą. Kai kurie šunys linkę suniokoti užuolaidas ar kitas langų uždangas. Kokios pagrindinės to priežastys? Šunys, žiūrėdami pro langą, mato žmones, kitus gyvūnus, todėl susierzina, pradeda loti ir draskyti langus, norėdami ištrūkti. Kitos priežastys – vienišumas, užplūstantis šeimininkui išėjus iš namų, arba poreikis kažką kramtyti, žaisti. Tad šiais atvejais geriausia uždengti langus taip, kad jūsų keturkojis draugas nematytų, kas už jo dedasi.

Roletai yra vienas praktiškiausių pasirinkimų. Jie kabinami prie pat lango, priglunda prie stiklo, todėl augintiniui yra sunkiai pasiekiami. Be to, jie uždengia vaizdą, atsiveriantį pro langą. Privalumas yra ir tai, kad roletų audiniai dažnai būna impregnuoti. Jie atsparūs drėgmei, o ant audinio ne taip greitai kaupiasi dulkės, šunų plaukai ir kitokie nešvarumai.

Jei roletai visgi išsipurvina, juos lengva nuvalyti sausa pašluoste ar kempinėle. Rimtesnes dėmes galima tiesiog išplauti: tereikia sudrėkinti šluostę nestipriame plovimo priemonės tirpale ir nuvalyti, tada palikti nudžiūti. Roletus plauti galima ir vonioje: tuomet reikėtų juos nukabinti, įdėti į vonią ar didesnį dubenį, apšlakstyti plovikliu ir nutrinti švelniu šepetėliu ar kempine. Atlikus šią procedūrą reikia leisti roletams natūraliai išdžiūti ir užkabinti juos atgal.

Kitos rekomenduotinos langų uždangos turintiems šunų – romanetės. Jos išsiskiria savo dizaino unikalumu, elegantiškumu. Romanetės gana panašios į užuolaidas, nes yra gaminamos iš tų pačių audinių. Visgi, romanetės, panašiai kaip ir roletai, gali būti pakeliamos į viršų ir taip apsaugotos nuo augintinių išdaigų. Jos susilanksto į klostes naudojant specialų mechanizmą.

Jei turite katiną

Neturėtumėte atsisakyti užuolaidų vien pamatę, kaip katinas lipa jūsų ilgomis, grindis siekiančiomis, lengvomis dieninėmis užuolaidomis. Visgi teks siekti kompromiso ir pasirinkti trumpesnes užuolaidas. Taip pat geriau rinktis tvirtesnį, sunkesnį, ne taip greitai plyštantį audinį, pavyzdžiui, brokatą.

Kaip ir šunų šeimininkams, katinų mėgėjams taip pat patartina rinktis roletus arba žaliuzes. Visgi, išeinant iš namų, reikėtų nepamiršti pakelti langų uždangų, pritvirtintų prie mėgstamiausių augintinio langų, kad jis galėtų gėrėtis vaizdu. Priešingai nei šuo, katinas gali pradėti draskyti langų uždangų kraštus vien siekdamas pamatyti, kas vyksta už lango.

Nedvejokite rinkdamiesi naujas užuolaidų uždangas. Suderinti estetiškumą, funkcionalumą ir atsparumą naminių gyvūnų žaidimams – tikrai įmanoma. Tiek nauji roletai, tiek žaliuzės ar romanetės suteiks namams jaukumo, gaivumo ir komfortiškumo. Tai – vienas paprasčiausių būdų atnaujinti namų interjerą nerizikuojant, kad augintinių eibės sugadins langų uždangą. Žinoma, visuomet pravers ir gyvūnų dresūra, auklėjimas. Augintinių supratimas, kad žaisti ar kitaip gadinti langų uždangas negalima taip pat padės jų estetiškumu ir funkcionalumu džiaugtis ilgiau.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook