Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Policija be bendruomenės – kaip kūnas be rankų

Policija be bendruomenės – kaip kūnas be rankų (0)

2017-10-03

Pirmadienį policijos pareigūnai šventė Angelų sargų dieną – profesinę teisėsaugininkų šventę. Šiemet per iškilmes pagerbti ne tik pareigūnai, bet ir eiliniai žmonės, kurių dėka buvo užkirstas kelias nelaimėms ar nusikaltimams.

Angelų sargų šventė tradiciškai prasidėjo Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje šv. Mišiomis už kasdien tvarką ir visuomenės ramybę saugančius pareigūnus. Vėliau šventė persikėlė į miesto biblioteką, kur teisėsaugininkų laukė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos ir Linos Lukošienės koncertas bei Girdžių klojimo teatro „Mituvis“ spektaklis.

„Norėčiau visus pasveikinti su Angelų sargų diena ir pasakyti, kad ginkite tai, kas dar neapginta, saugokite, kas dar neapsaugota, ir padėkite tiems, kam labiausiai to reikia. Jūsų profesionalus darbas yra kasdien ir kiekvieną minutę vertinamas. Džiaugiuosi, kad tas įvertinimas iš bendruomenės kasdien vis didesnis ir didesnis. Vadinasi, mes, policija, kaip sistema, žengiame teisingu keliu. Tačiau be jūsų, pareigūnų, kurie kasdien 24 valandas reaguoja į pagalbos skambučius, šitie žingsniai nebūtų nueiti“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius.

Viršininkas tikino, kad nuogąstavimai dėl nuolat retėjančių pareigūnų gretų yra nepagrįsti. Policija sugeba atlikti savo pareigas gerai.

A. Dumčius patarė pareigūnams žvelgti į gyvenimą ir tarnybą teigiamai, nes vertingiausia žmogaus savybė – iš minuso padaryti pliusą ir matyti kuo mažiau negatyvo.

Pareigūnai buvo pasveikinti ir už nuopelnus apdovanoti dar penktadienį Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate vykusioje šventėje. Pirmadienį policija daugiau dėmesio skyrė ne sau, o bendruomenei, kuriai tarnauja ir kurios požiūris, nuostatos taip pat labai svarbūs.

„Džiaugiamės, kad policijai ir visuomenei sekasi vis geriau bendradarbiauti, kad vis labiau vakarėjame ir tampame nepakantūs nusikaltimams. Tai parodo ir žmonių, kurie užkirto kelią nelaimėms ir įstatymo pažeidimams, veiksmai. Savo ruožtu turiu pasakyti, kad be visuomenės pagalbos policija būtų kaip kūnas be rankų“, – sakė A. Dumčius.

Svarbiausiu šventės akcentu tapo pilietiškų žmonių, kurie sulaikė girtus vairuotojus, apdovanojimai. Apsvaigusiems kelių gaideliams pavojingos kelionės neleido tęsti jurbarkiečiai Jonas Bertulis ir Kęstutis Jacikevičius, šimkaitiškis Egidijus Petryla.

Pareigūnai taip pat dėkojo įvairiose kitose veiklose jiems pagelbėjusiems žmonėms: už aktyvią veiklą – policijos rėmėjams Jurgitai Volbikienei ir Arvydui Česnakui, už darbą kuriant saugią aplinką – saugios kaimynystės atstovei Aurelijai Gedminienei, už bendradarbiavimą ir aktyvią veiklą – Girdžių seniūnui Dariui Juodaičiui, merui Skirmantui Mockevičiui – už savivaldybės paramą prevenciniam-sveikatinimo projektui „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime“.

Savivaldybės vadovas savo ruožtu padėkojo pareigūnams: Jurbarko rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnui, Veiklos skyriaus vyresniajam tyrėjui Ramūnui Budriui – už prevencinių programų įgyvendinimą ir glaudų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, Veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai Lilijai Martinkevičienei – už darbą užtikrinant vaikų teises, bendradarbiavimą su savivaldybės atsakingais pareigūnais, bendrų priemonių įgyvendinimą, prevencinės veiklos organizavimą mokyklose ir bendruomenėse.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook