Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Prašo padėti kovoti su vandalais

Prašo padėti kovoti su vandalais (4)

2018-05-17

Tvarkos be visuomenės pagalbos nebus. Pilietiška ir neabejinga bendruomenė gali būti garantas saugant miestą nuo niokotojų. Būtent apie tai – kaip paskatinti bendruomenę drausminti chuliganus ir apie juos pranešti policijai, pirmadienį tarėsi valdininkai, policija ir aktyvūs jurbarkiečiai.

Į pasitarimą Jurbarko r. policijos komisariato bendruomenės pareigūną Ramūną Budrių, miesto seniūną Romualdą Kurą, aktyvų seniūnaitį Džeraldą Kiulkaitį ir dviratininką, dviračių žygių organizatorių Marių Mikalainį pakvietė savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis.

Mintis kviesti visuomenę D. Juodaičiui kilo, kai į jo pagalbos prašymą sutvarkyti ir perdažyti keturiolika laisvalaikio take prie Imsrės esančių pavėsinių atsiliepė įvairios įmonės, įstaigos ir organizacijos. Savanoriai pavėsines nušveitė, perdažė, sutvarkė sulūžusias dalis.

Tačiau tvarka ilgai netruko. Vos po keleto dienų buvo pastebėta, kad pavėsines vėl niokoja jaunuoliai. Kaip ir seniau, taip ir dabar, jie trypė suoliukus, sėdėjo ant atlošų.

„Kai pamačiau tokius jaunuolius, priėjau ir paklausiau, ar jie ir namuose taip sėdi? Atsakė, kad ne. Tuomet paprašiau atsisėsti taip, kaip normalūs žmonės sėdi, ir negadinti turto. Buvo labai nepatenkinti, bet paklausė. Manau, kad jei daugiau žmonių drausmintų taip besielgiančiuosius, jie taip nebedarytų“, – sakė D. Kiulkaitis.

Vyrui pritarė ir D. Juodaitis, kuris kartu pripažino, kad ir miestas ne viską padaro, jog žmonės galėtų leisti laiką pavėsinėse, rastų tvarkingus suoliukus. Viešąsias erdves prižiūrinčio „Jurbarko komunalininko“ darbuotojai iki šiol niekada nevalė aptryptų pavėsinių suolų ir stalų. „Negerai, kad kažkas ištepa, tačiau tai ne priežastis taip ir palikti, nes darosi uždaras ratas. Reikės valyti“, – sakė D. Juodaitis.

Vienas iš labiausiai matomų ir į įvairius renginius ar tiesiog pasivažinėjimus nuolat jurbarkiečius kviečiantis dviratininkas M. Mikalainis taip pat pritarė idėjai, kad abejingiems būti negalima. Tačiau vyras kartu svarstė, kokių pasekmių pilietiškumas gali turėti apie blogus dalykus nuolat pranešantiems žmonėms.

„Manau, kad daug ką atbaido tai, kad žmonės nenori problemų. Nes gali ir automobilius apibraižyti, ir šiaip pasklis gandai, kad tas ar anas skundikas. Šioje situacijoje labai svarbu, kad pilietiškumas būtų ne atskirų žmonių, o bendras visuomenės požiūris“, – sakė dviratininkas.

Tuo tarpu bendruomenės pareigūnas R. Budrius neabejoja, kad vandalų daromą žalą bendromis jėgomis galima gerokai sumažinti. Tako ir kitų viešųjų erdvių kontrolę planuojama sustiprinti į pagalbą pasitelkiant policijos rėmėjus. Jie mieste patruliuos.

„Tako kontrolę suintensyvinsime. Tačiau kyla klausimas, kur iš tenai pasitrauks tie vandalai. Patirtis rodo, kad jie greičiausiai ne pakeis savo elgesį, bet tiesiog persikels į kitas vietas“, – sakė policininkas.

Pareigūnas taip pat kvietė tiek susirinkimo dalyvius, tiek visuomenę nebijoti apie blogus dalykus pranešti policijai. Tai galima padaryti bendruoju pagalbos telefonu 112, internetu www.epolicija.lt. Pasinaudojant internetine platforma policijai galima išsiųsti ir nuotraukas, ir filmuotą medžiagą.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook