Tarnybiniu automobiliu – spausti sulčių

Tarnybiniu automobiliu – spausti sulčių (12)

2018-09-10

Pirmadienis, šiek tiek prieš 14 val., į vieną iš Jurbarke veikiančių sulčių spaudyklų įvažiavo obuolių prikrautas automobilis. Ant jo - savivaldybės įmonės, UAB „Jurbarko vandenys“ lipdukai. Darbinę mašiną į sulčių spaudyklą atvairavo vienas iš įmonės vadovų – technikos direktorius Jonas Tamulis.

Darbo metu ir tarnybiniu automobiliu į spaudyklą atvažiavęs vyras netrukus atsidarė „Volkswagen“ bagažinę ir pradėjo nešti joje sukrautus obuolius. Pamatęs, kad yra fotografuojamas, J. Tamulis sutriko ir prašė, kad piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi nebūtų viešinamas.

„Daugiau taip nedarysiu, pažadu. Negerai padariau“, – sakė J. Tamulis.

Visa ši situacija patikrinta išsamiau – įmonėje prašėme pateikti dokumentus, kuriais būtų galima pateisinti J. Tamulio veiksmus, nes technikos direktorius galėjo turėti laisvą dieną ir būti išsinuomojęs mašiną.

Tačiau nė vienas UAB „Jurbarko vandenys“ darbuotojas tokių dokumentų pateikti negalėjo. Maža to, domėjimasis J. Tamulio piktnaudžiavimu sukėlė kolegų pyktį. Bendrovės vyr. energetikas Justinas Stanaitis teisino technikos direktorių: „Na, ir kas čia tokio, ne milijonus gi uždirbam.“

Prasižengėlį dangstyti bandė ir įmonės juristas Linas Tarosas. Teisininkas tikino, kad automobilio nuomos sutartis tikrai yra. Tačiau juristo pastangos nuėjo šuniui ant uodegos, nes į darbovietę grįžęs J. Tamulis buvo sąžiningas – nei automobilio nuomos sutarties, nei laisvos dienos jis neturėjo.

„Sąžiningai sakau: nėra jokios sutarties, neturiu nieko“, – sakė technikos direktorius.

Naujasis UAB „Jurbarko vandenys“ vadovas Darius Dragūnavičius tą dieną pavaldinio veiksmų vertinti neskubėjo. „Jei taip yra, vertinu neigiamai. Tačiau kol kas nieko tiksliai pasakyti negaliu, aiškinsimės“, – sakė D. Dragūnavičius.

Antradienį vadovas buvo kalbesnis. Pasak jo, technikos direktorius sumokėjo už tai, kad pasinaudojo automobiliu. „Man svarbiausia, kad nebūtų žalos įmonei. Jau sumokėta, ir aš esu už tai, kad būtų mokama po to, kai bus pasinaudota technika, nes iš anksto neaišku, kiek laiko užtruks“, – sakė D. Dragūnavičius.

Paklaustas, ar darbo metu piktnaudžiavęs tarnyba ir automobilį ne pagal paskirtį naudojęs J. Tamulis bus nubaustas, D. Dragūnavičius atsakė neigiamai.

„Jau sumokėta. Penkiolika rykščių galime skirti“, – juokais klausimą bandė nuleisti direktorius.

Tačiau UAB „Jurbarko vandenys“ finansinio ir veiklos audito išvadas šių metų sausį pateikęs savivaldybės kontrolierius Saulius Jakštys būtent dėl bendrovės transporto nieko linksmo pasakyti negalėjo. Kontrolierius suabejojo dėl būtinybės administracijos darbuotojams priskirtas transporto priemones po darbo laikyti namuose. „Kai kurių darbuotojų gyvenamosios vietos yra ženkliai nutolusios nuo darbovietės, todėl tarnybinis transportas naudojamas ne pagal paskirtį. Tai ženkliai didina administravimo sąnaudas“, – rašoma ataskaitoje. Kontrolieriaus nuomone, bendrovės tarnybinis transportas ne visada naudojamas pagal paskirtį, nes audito metu pastebėta, ypač atėjus pietų pertraukai, bendrovei priklausančio transporto judėjimas. „Galimai darbuotojai važiuoja savo reikalais“, – mano savivaldybės kontrolierius.

Valdišku transportu galimai piktnaudžiaujantys UAB „Jurbarko vandenys“ darbuotojai įkliūva ne pirmą kartą, o tada savo veiksmus bando pateisinti susimokėdami. Kodėl įmonėje vadovaujamasi principu – susimoku, kai pagauna, ir vėl viskas gerai, sunku pasakyti. Nors bendrovės vadovai pasikeitė, tačiau panašu, kad naujasis direktorius čia nieko blogo nemato. Galbūt požiūrį, kad elgtis galima bet kaip, formuoja paties įmonės vadovo elgesys. D. Dragūnavičius „Jurbarko vandenų“ vadovu tapo rugpjūčio 8-ąją laimėjęs į šias pareigas surengtą konkursą. Į jį tada UAB „Jurbarko komunalininkas“ vadovavęs vyras atvyko darbo metu su įstaigai priklausančiu automobiliu.

Tuomet tiesioginė jo vadovė, Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė pavaldinio ir bendrapartiečio veiksmuose didelio pažeidimo neįžvelgė. Tiesa, pati direktorė dėl galimai netinkamo valdiško automobilio naudojimo taip pat kliuvo ne kartą.

Šiuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atlieka tyrimą ir aiškinasi, ar V. Rekešienė nepažeidė valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims taikomo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo nesinaudoti ir neleisti naudotis jokiu valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai. Administracijos direktorė rugpjūčio 21 d. vakare tarnybiniu automobiliu atvyko į socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus tarybos posėdį.

Įtarimų, kad V. Rekešienė gali piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir valdišku turtu, kilo ir sausio 13-ąją, kai ji tarnybiniu automobiliu po pasitarimo Pauliuose nuvažiavo į privatų pasisėdėjimą Šimkaičių seniūnės namuose.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook