Temidės konkursą laimėjo Jurbarko gimnazistai

Temidės konkursą laimėjo Jurbarko gimnazistai (0)

2015-04-28

Balandžio 24 dieną Panevėžyje, „Forum Cinemas Babilonas“ kino salėje vyko jau devynioliktasis bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalas.

Šiuo kasmetiniu renginiu siekiama ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, vykdyti smurto prevenciją, suteikti mokiniams žinių ir praktinių įgūdžių, kuriant saugią aplinką bei organizuojant prasmingą ir turiningą laisvalaikį.
Finale susirungė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Utenos, Tauragės, Telšių bei Marijampolės apskričių komandos. Dalyvių pasirodymus, teisines žinias ir išradingumą vertino kompetentinga komisija, kuriai vadovavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė Vida Ramanauskienė.
Apskričių atstovai turėjo įveikti tris užduotis. Konkurso pradžioje dalyviai demonstravo kūrybingus prisistatymus, atitinkančius konkurso dvasią ir komandos pavadinimą. Antroji užduotis - protų mūšis, kuriame reikėjo atsakyti į 17 klausimų, trečioji - išradingas komandų atsisveikinimas. 
Komandų pasirodymai žavėjo ir linksmino ne tik komisiją, žiūrovus, gausų būrį sirgalių, bet ir konkurentų komandas, nes juose nestigo humoro jausmo, originalių idėjų. Dalyviai pasitelkė visus ginklus - demonstravo savo talentus ir gerą ūpą. 
Po atkaklių kovų iš 10 komandų išrinktos 3 pačios šauniausios ir labiausiai vertos apdovanojimų. Respublikiniame teisinių žinių konkurse triumfavo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos komanda „Šešėlinė vyriausybė“, antrąją vietą užėmė Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos komanda „Temidėje tik merginos“, trečioji - Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos komanda „N-14“.
Pirmosios vietos laimėtojai apdovanoti planšetiniais kompiuteriais, antrosios vietos nugalėtojams -  Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigti prizai -  knygų skaitytuvai, trečiąją vietą užėmusiai komandai įteiktos Generalinės prokuratūros dovanos - ausinės. Visi dalyviai, patekę į „Temidės“ finalą, pradžiuginti atminimo dovanėlėmis, diplomais ir padėkomis, saldžiuoju prizu - šakočiu. 
Puikią konkurso atmosferą ir gražias emocijas pakurstė specialieji prizai. Už teisinės temos atskleidimo subtilumą specialiuoju prizu apdovanota Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos komanda „Juoda - balta“, už teisinės latentinės problemos atskleidimą - Kėdainių Šviesiosios gimnazijos komanda „Z karta“, už teisinį pilietiškumą - Palangos Senosios gimnazijos komanda „TOP“, o už energingą teisinės tematikos pateikimą - Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komanda „Brigada 2GL2LB“.
Finalinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ rėmėjai: Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerija, Generalinė prokuratūra, prekybos ir pramogų centras „Babilonas“, vairavimo mokykla UAB „Ekovairavimas“.

"Šviesos" ir policijos departamento inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook