Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ugniagesys: lipti ant ledo negalima

Ugniagesys: lipti ant ledo negalima (0)

2018-12-04

Spustelėjus pirmiems šalčiams vandens telkinius aptraukė ledas. Tuo iškart pasinaudojo žvejybos gerbėjai – pradėjo poledinę žūklę. Tačiau ugniagesiai perspėja – lipti ant ledo kol kas griežtai draudžiama.

Vieną tokį žvejį nufotografavo laikraščio skaitytojas iš Girdžių. Ant miestelio užtvankos užlipęs vyras buvo išsigręžęs eketę ir žvejojo.

Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarybos viršininkas Tomas Statkus tikina, kad toks elgesys ž visiškai neatsakingas.

„Tokie žmonės rizikuoja ne tik savo gyvybe, bet ir tų, kurie skubėtų jį gelbėti. Visada yra galimybė, kad net ugniagesys su specialia įranga susiklosčius netinkamoms aplinkybėms gali žūti“, - sakė T. Statkus.

Ugniagesio teigimu, pavieniai žmonės ant ledo gali lipti tik tuomet, kai jos storis ne mažesnis, nei 7 cm. Jie žmonės lipa keliese, ledas jau turėtų būti bent 12 cm.

„Puikiai  žinau, kaip dabar kolegos treniruojasi gelbėti skęstančiuosius. Ledas kol kas tikrai nėra tvirtas ir lūžta. Pats visai neseniai bandžiau – užlipus tarsi ir viskas gerai, bet stuktelėjus koja jį pramuši. Raginu visus elgtis protingai ir saugoti savo ir kitų gyvybes“, - sakė ugniagesys.

Specialistai pataria, kad lipant ant ledo reiktų atkreipti dėmesį, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai,  taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

"ŠVIESOS" inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook