Vinco Grybo 130-osioms gimimo metinėms išskirtinė knyga – anūk...

Vinco Grybo 130-osioms gimimo metinėms išskirtinė knyga – anūkė apie skulptorių kuria komiksą (0)

2020-11-21

Dailininkų sąjungos leidykla rengiasi išleisti komiksų knygą apie skulptorių Vincą Grybą, šiemet minimos 130-osios jo gimimo metinės. Knygą kuria V. Grybo anūkė Rasa Grybaitė ir dailininkė Lina Itagaki, knyga turėtų pasirodyti kitąmet.

Dailininkė L. Itagaki šiuo metu kuria komiksų knygą apie skulptorių V. Grybą, iki metų pabaigos jos maketas turėtų būti parengtas spaustuvei, o iškart po Naujųjų metų turėtų pasirodyti knyga. L. Itagaki knygą kuria drauge su V. Grybo anūke Rasa Grybaite, ji rašo tekstą, pateikia visą reikalingą informaciją, dokumentinę medžiagą.

Senelio nepažinojusi Rasa sako, apie jį daug pasakojusi močiutė, taip pat vienas unikaliausių ir vertingiausių dalykų – jo laiškai. Knygoje pasakojimas dėliojamas chronologiškai, sekant V. Grybo gyvenimo keliu.

Šakių ir Jurbarko savivaldybės šiuos metus, kai minimos V. Grybo gimimo 130-osios gimimo metinės, paskelbė jo metais. O knygos apie V. Grybą idėja kilo menotyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei. Nors jau yra išleista monografija apie skulptorių, šįkart kuriama komiksų knyga, skirta jaunimui.

V. Grybas mokėsi Lukšių pradinėje mokykloje, Varšuvos dailės mokykloje, 1914 metais buvo mobilizuotas į rusų kariuomenę, dalyvavo fronte. 1918-aisiais grįžo į Lietuvą, buvo Šakių apskrities valdybos pirmininkas. 1923 m. studijavo Kauno meno mokykloje skulptūrą, vėliau išvyko į Paryžių, kur studijavo skulptūrą ir keramiką pas Burdelį, Sevro taikomosios dailės aukštojoje mokykloje ir Nacionalinėje meno ir amatų konservatorijoje.

1928-aisiais grįžo į Lietuvą, įsikūrė Jurbarke, buvusioje Vasilčikovo dvaro kontoroje. Gyvendamas Jurbarke V. Grybas sukūrė savo didžiuosius paminklus lig šiol stovinčius Lietuvos miestuose. 1941-aisiais buvo vokiečių sušaudytas Jurbarke kartu su genocido aukomis. Buvusiame jo gyvenamajame name įkurtas jo memorialinis muziejus.

Kol kas knygai neišrinktas viršelis ir ji neturi pavadinimo. Tačiau tam dar yra laiko – knygą Dailininkų sąjungos leidykla ketina išleisti tuoj po naujųjų.

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook