Beveik dvi savaites po Jurbarką blaškėsi koronavirusu užsikrėt...

Beveik dvi savaites po Jurbarką blaškėsi koronavirusu užsikrėtęs vyras (video, papildyta) (15)

2020-03-22

Sekmadienį rajono meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad nuo kovo 9-osios iki 20-osios Jurbarke viešėjo koronavirusu apsikrėtęs asmuo.

Su kuo sergantysis kontaktavo, kur buvo ir ką galėjo užkrėsti, atsekti beveik neįmanoma.

Nerimas dėl situacijos kilo ne tik Jurbarko, bet ir Marijampolės, Vilkaviškio, bei Tauragės savivaldybėse.

Tauragėje mokosi vienas iš dviejų vyro sūnų, o užsikrėtusysis po viešnagės Jurbarke dar klajojo Vilkaviškyje, kur jam ir pasirodė ligos simptomai. Iš čia jis buvo nuvežtas į Marijampolę, o iš jos - į Kauną, kur dabar ir yra gydomas.

„Šiandien Visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus atstovė mane informavo, kad Jurbarke kovo 9-20 dienomis Jurbarko viešbutyje buvo apsistojęs asmuo (asmuo registruotas Norvegijoje), grįžęs iš Norvegijos.

Šis asmuo kovo 20 d., penktadienį, išvyko į Marijampolę, ir šiandien gauta informacija, kad jam patvirtinta koronaviruso teigiamas testas.

Dėl to skubiai susisiekėme su viešbučio savininku, viešbutis jau uždarytas, artimiausiu laiku dezinfekuosime visas viešbučio patalpas.

Visuomenės sveikatos centro specialistai aiškinasi asmens kontaktus (jis lankė buvusią žmoną), informuoja, kaip jiems elgtis.

Atsakingi savivaldybės asmenys kontaktuoja su izoliuota šeima dėl maitinimo.

Visų labai prašau: neikite be ypatingo reikalo į lauką, būkite ypač atsargūs prekybos centruose.

Tiems, kurie pageidaus atvežti maisto produktų, juos pristatysime“, - savo feisbuke rašė meras Skirmantas Mockevičius.

Redakcijos žiniomis, vyras lėktuvu atskrido į Rygą, o iš ten greičiausiai mikroautobusu, galbūt su nelegaliais vežėjais, grįžo į Jurbarką.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėjos Jolita Lapėnienė, įstaigos darbuotojai kontaktuoja su užsikrėtusiojo šeima ir kitais artimaisiais.

„Artimus kontaktus atseksime, tačiau jei žmogus lankėsi parduotuvėje ir panašiai arba jei neprisipažins su kuo nors buvęs, kontaktų nustatyti galimybės nebus“, - sakė vedėja.

Pasak moters, situaciją apsunkina tai, kad vienas iš užsikrėtusiojo vaikų ne tik bendravo su tėvu, bet ir lankė pamokas vienoje progimnazijų. Kitas vaikas mokėsi Tauragėje, greičiausiai Profesinio rengimo centre.

„Grėsmė, kad nuo vaiko galėjo kažkas užsikrėsti yra nedidelė. Tačiau mokykla informuota, pastatas bus dezinfekuotas. Taip pat mokyklos bendruomenė turės stebėti save, ar nepasireiškia koronaviruso simptomai“, - sakė J. Lapėnienė.

Specialistė dar kartą primygtinai prašė gyventojų maksimaliai laikytis karantino ir vengti kontaktų.

Papildysime.

Taip pat skaitykite:

Nustatyti dar šeši koronaviruso atvejai, iš viso - 105 užsikrėtusieji« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook