Per karantiną minimalų atlygį gaus 13-os įstaigų darbuotojai

Per karantiną minimalų atlygį gaus 13-os įstaigų darbuotojai (6)

2020-03-25

Nuo kovo 16 d. Vyriausybei visoje šalyje paskelbus karantiną, Jurbarke, kaip ir visoje šalyje, sustabdytas ugdymo procesas visose ugdymo įstaigose, uždraustas  kultūros, laisvalaikio, sporto renginių organizavimas, nurodyta savivaldybių institucijose, įstaigose, valdomose įmonėse darbą organizuoti ir klientus aptarnauti pagal galimybes nuotoliniu būdu. 

Kadangi tokiomis sąlygomis savivaldybės kultūros,  sporto  ir neformalųjį ugdymą vykdančių įstaigų darbuotojai neturi galimybių atlikti jiems priskirtų funkcijų, tam, kad jie galėtų nevaikščioti į darbą ir laikytis rekomendacijų, vadovaujantis Darbo kodekso 47 str., priimtas sprendimas tų įstaigų darbuotojams skelbti prastovą. Darbo kodeksas nustato, kad tokiu atveju darbuotojams mokamas minimalus mėnesinis atlyginimas, jie turi visas socialines garantijas.

Taip pat skaitykite:

Vyriausybei - skundas dėl mero Skirmanto Mockevičiaus potvarkio masiškai mažinti algas

Jurbarko rajono savivaldybės įstaigos, kurių darbuotojams nuo kovo 24 d. taikoma prastova:

Jurbarko krašto muziejus,

Jurbarko rajono savivaldybės  viešoji biblioteka,

Jurbarko kultūros centras,

Eržvilko kultūros centras,

Klausučių kultūros centras,

Veliuonos kultūros centras,

Mažosios Lietuvos  Jurbarko krašto kultūros centras,

Jurbarko kūno kultūros ir sporto centras,

Jurbarko lopšelis-darželis „Nykštukas“,

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla,

VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras.

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai ir Jurbarkų darželiui-mokyklai prastova taikoma tik su ikimokyklinio  ugdymo funkcijų vykdymu susijusiems  darbuotojams.

Įstaigų vadovams yra taikoma dalinė 4–6 val. prastova. Vadovams nurodyta pateikti savivaldybės administracijai vardinius sąrašus asmenų, nurodant pareigybes, kuriems prastova dėl svarbių priežasčių nebus taikoma.

Atkreiptinas dėmesys, kad prastova neskelbiama įstaigoms, kurios vykdo priskirtas  funkcijas arba yra pasitelktos ekstremaliosios situacijos priemonėms vykdyti, tai – Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos Seredžiaus senelių globos namų, Skalvijos namų, viešosios įstaigos „Jurbarko socialinės paslaugos“ darbuotojams. Prastova netaikoma visų be išimties įstaigų vyriausiesiems buhalteriams, Jurbarko rajono švietimo įstaigų, vykdančių formaliojo švietimo programas, mokytojams, inžinieriams programuotojams (kompiuterijos inžinieriams); Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, Jurbarko švietimo centro, Jurbarko kultūros centro, Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams, kurie vykdo funkcijas, susijusias su ekstremalios situacijos valdymu.

Jurbarko rajono savivaldybės administracija vykdo priskirtas funkcijas, darbuotojai eina į darbą, nuotoliniu būdu teikiamos administracinės paslaugos, organizuojami posėdžiai, todėl šios įstaigos darbuotojams ir vadovams prastova netaikoma. Savivaldybės meras yra paskirtas  Ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovu, jis ir kiti operacijų centro darbuotojai pareigas eina be išeiginių, jų telefonai ir kontaktai yra prieinami visą parą. Už papildomą nenormuotą darbą priemokos nemokamos.

jurbarkas.lt inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook