Lietuvos diena

Lietuvos diena

Stabdomas privalomas šaukimas, savanoriais į šauktinius kviečiami registruotis ir toliau (0)

Rugsėjo 14 d. Kauno regione (Kauno miesto ir rajono, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Kazlų Rūdos, Birštono, Jurbarko, Šakių bei Raseinių rajonų savivaldybėse) surinkus šiems metams nustatytą tinkamų atlikti karo prievolininkų skaičių, nebebus kviečiami procedūrų nepradėję privalomai šaukiami karo prievolininkai. Tačiau tiek Kauno, tiek kituose šalies regionuose gyvenantys 18–38 m. vaikinai ir merginos kviečiami ir toliau registruotis savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose arba 2016 metais.

(Plačiau...)

Savaitės pradžioje - lietus ir vėsūs orai (0)

Rugsėjo 7 d. lietaus klius daugeliui rajonų, dieną vietomis lis smarkiai, stiprės vėjas. Naktį temperatūra sieks 6-11, dieną – 13-18 laipsnių. 

(Plačiau...)

Keliuose žuvo trys žmonės (0)

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugpjūčio 28 - rugsėjo 3 dienomis (penktadienį-ketvirtadienį), mūsų šalyje, pirminiais duomenimis, įvyko 38 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Dėl eismo įvykių pradėtas 21 ikiteisminis tyrimas.

(Plačiau...)

Orai vis labiau primins apie atėjusį rudenį (0)

Penktadienio rytą didžiojoje Lietuvos dalyje, išskyrus vakarinius rajonus, eismo sąlygas sunkino rūkas. Matomumas, pasak kelininkų, buvo sumažėjęs ir siekė iki 50 metrų.

(Plačiau...)

Naujais mokslo metais Prezidentūra akcentuoja švietimo kokybės stiprinimo svarbą (0)

Švietimo kokybės, mokinių saugumo ir pasitikėjimo stiprinimas, realus pagalbos jiems suteikimas - pagrindinės švietimo politikos gairės naujais, 2015-2016 metais, sako vyriausioji Prezidentės patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Rūta Kačkutė.
"Šiemet norėčiau akcentuoti tris pagrindinius dalykus, kurie yra svarbiausi. Tai pirmiausia yra švietimo kokybė ir jos stiprinimas, saugumo ir pasitikėjimo aplinka jausmas, kuris turėtų iš tikrųjų lydėti kiekvieną, einantį į mokyklą - tiek mažą, tiek didelį, ir taip pat (...) realios pagalbos suteikimas tiem besimokantiems, kuriems reikia tos pagalbos čia ir dabar. Tai yra tie trys dalykai, ties kuriais turėtų koncentruotis ir visa švietimo politika šiais metais", - interviu "Žinių radijui" sakė Prezidentės atstovė. 

(Plačiau...)

Baus už menkiausią greičio viršijimą (0)

Pirmąją rugsėjo savaitę policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys sustiprintą transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę ir baus net už menkiausią greičio viršijimą.

(Plačiau...)

Pirmokai gaus atnaujintus pasus (0)

Rugsėjo 1-ąją  pirmokai gaus Švietimo ir mokslo ministerijos dovaną – Lietuvos pirmoko pasą. Šiemet po ilgos pertraukos pirmokų (29 tūkst.) bus daugiau nei abiturientų (27 tūkst.).

(Plačiau...)

Rugpjūčio 31-oji - sovietinės kariuomenės išvedimo diena (0)

Rugpjūčio 31 d. minima Laisvės diena. Šią dieną 1993 m. 23 val. 45 min. Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos kariuomenės dalinio likučiai. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pabaiga. 

(Plačiau...)

Per mėnesį didesnio gyventojų palankumo sulaukė trys partijos (0)

Populiariausių partijų reitinge pirmos vietos neužleidžia valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija, stiprias pozicija užima Liberalų sąjūdis, rodo naujausia visuomenės nuomonės apklausa. Tačiau per mėnesį didesnio gyventojų palankumo sulaukė trys opozicinės partijos. 

(Plačiau...)

Gyventojų pasitikėjimas ugniagesiais, policija ir krašto apsauga žemyn stumia Prezidentūrą (2)

Ugniagesių gelbėtojų tarnyba ir toliau užtikrintai pirmauja tarp institucijų, kuriomis labiausiai pasitiki šalies gyventojai. Šių metų liepą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba pasitikėjo 88 proc. apklaustų piliečių. Tuo tarpu išaugęs pasitikėjimas policija ir krašto apsauga iš reitingų viršūnės toliau stumia Prezidentūrą. 

(Plačiau...)

Plinta duomenis užšifruojantis virusas (0)

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybos pareigūnai informuoja, kad pastarosiomis dienomis Lietuvoje plinta kompiuterinis virusas, šifruojantis įmonių buhalterinės apskaitos programų duomenų bazes. Virusą platinantys asmenys reikalauja 4 bitcoinų išpirkos (bitcoin – virtuali valiuta) tam, kad atkoduoti duomenis (išpirkos reikalavimo pavyzdys pridedamas).

(Plačiau...)

Prezidentė: Baltijos kelyje parodėme, kad galime įveikti visus sunkumus (2)

Minint Molotovo-Ribentropo pakto 76-sias ir Baltijos kelio 26-sias metines, Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos žmones ragina būti solidariais ir vertinti savo laisvę.

(Plačiau...)

Nuo 2017 m. - papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas (0)

Nuo 2017 metų į aukštąsias mokyklas stojantys profesinių mokyklų absolventai, baigę bazinius karinius mokymus arba atlikę privalomąją karinę tarnybą, gaus papildomą skatinamąjį balą stojant į aukštąsias mokyklas.

(Plačiau...)

Nuo 2017 m. abiturientai galės rinktis brandos darbą (0)

Patvirtintoje mokinių ugdymo ir pasiekimo vertinimo programoje numatyta nauja programa - neprivalomas brandos darbas, kurį atlikęs abiturientas galės tikėtis didesnio balo stojant į aukštąsias mokyklas.

(Plačiau...)

Per Žolinę – žvejokite nemokamai! (0)

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, visi galės žvejoti nemokamai visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke – be mėgėjų žvejybos leidimo ar žvejo mėgėjo bilieto. Nemokamai žvejoti galima dukart per metus – liepos šeštąją ir rugpjūčio penkioliktąją. Taip numato Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės.

(Plačiau...)

Per pusmetį į VVTAT kreipėsi penktadaliu daugiau vartotojų (0)

Per pirmus šešis šių metų mėnesius į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) kreipėsi beveik devyni tūkstančiai asmenų - penktadaliu daugiau nei 2014 metais tuo pat metu.

(Plačiau...)

Nuo kitų metų liepos - 6 proc. didesnė pensija (0)

Nuo 2016 m. liepos mėnesio vidutiniškai 6 proc. didės senatvės pensija. 

(Plačiau...)

Gyventojai jau gali atsidaryti mokėjimo sąskaitą pašte (0)

Lietuvos gyventojai pašte nuo šiol galės turėti savo mokėjimo sąskaitą. Naujoji paslauga leidžia į savo sąskaitą Lietuvos pašte įnešti grynuosius pinigus ir iš jos patogiai vykdyti mokėjimus, atsiskaityti už pašte teikiamas paslaugas, gauti darbo užmokestį ir jį nemokamai išsigryninti bet kuriame pašte arba finansinių paslaugų skyriuose „PayPost“.

(Plačiau...)

Finansinė situacija gerėjo vos septintadaliui gyventojų (0)

Optimistų, kad Lietuvoje gerėja ekonominiai reikalai, yra žymiai mažiau nei pesimistų. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook