Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuva balandžio 30-ąją (0)

1876 m. Galsiškiuose, Kupiškio apskrityje, gimė vertėjas, žodynininkas, knygų leidėjas, įsteigęs Vilniuje savo knygyną, Jurgis Šlapelis. Mirė 1941 m.

(Plačiau...)

Vyriausybė atleido karantino gniaužtus (0)

Vyriausybė trečiadienį pritarė karantino sąlygų švelninimui. Bus leidžiama rengti nedidelius renginius laukuose, taip pat atnaujinama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose.

(Plačiau...)

Vyriausybė svarstys karantino sąlygų švelninimą (0)

yriausybė trečiadienį ketina svarstyti karantino sąlygų švelninimą. Jei jam bus pritarta, nuo kitos savaitės bus leidžiama rengti nedidelius renginius laukuose, taip pat atnaujinama prekyba pilna apimtimi visose prekybos vietose.

(Plačiau...)

RRT: ryšio tarp 5G ir COVID-19 nėra (0)

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į pastaruoju metu stebimas visuomenės reakcijas ir plintančią dezinformaciją 5G ryšio tema, teikia išaiškinimus dėl šios technologijos ypatybių ir esminių veikimo principų. Susirūpinimą dėl skleidžiamos klaidingos informacijos apie 5G poveikį aplinkai, žmonių sveikatai ir sąsajas su COVID-19 išreiškia ir Europos Komisija, ir kitų Europos Sąjungos šalių nacionalinės ryšių reguliavimo institucijos. Europos Komisija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungoje galioja aukščiausi pasaulyje vartotojų apsaugos standartai, visuomenės sveikatos apsaugai bei piliečių saugumui teikiama pirmenybė ir kad tokie patys aukščiausi saugumo standartai taikomi ir naujai e. ryšių technologijos kartai.

(Plačiau...)

Aplinkosaugininkai prašo renovuojant daugiabučius išsaugoti čiurlius (1)

Aplinkos ministerija, kaip ir kasmet, kreipiasi į daugiabučių statybos ir renovacijos darbus vykdančias organizacijas ir prašo prisidėti išsaugant čiurlius.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 29-ąją (0)

1786 m. Būdviečiuose, Mažojoje Lietuvoje, gimė Fridrichas Gotlibas Hasenšteinas, lietuvių filologas, padėjęs Liudvikui Rėzai ruošti 1816-ųjų metų Biblijos leidimą. Mirė 1830 m. Tilžėje (dabar Sovetskas).

(Plačiau...)

Per Motinos dieną judėjimo apribojimų nebus (0)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad per Motinos dieną judėjimo apribojimai nebus taikomi. Visgi Vyriausybės vadovas gyventojus ragina atsižvelgti į gydytojų bei epidemiologų rekomendacijas ir nelankyti vyresnio amžiaus artimųjų.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 28-ąją (0)

1566 m. Bresto Seime Lietuvos bajorams suteiktos visos Lenkijos bajorų turėtos teisės.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 27-ąją (0)

1792 m. gimė generolas Antanas Gelgaudas, 1831 m. sukilimo Lietuvoje vyriausiasis vadas.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 26-ąją (0)

1792 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Augustas Daugams suteikė laisvojo miesto teises ir herbą.

(Plačiau...)

Prieš 34-erius metus įvyko tūkstančius likimų sudaužiusi katastrofa (video, nuotraukos) (0)

Viena didžiausių praėjusio šimtmečio katastrofų – 1986 m. balandžio 26 d. įvykusi Černobylio atominės elektrinės (AE) avarija – SSRS vadovybės keletą dienų buvo laikoma griežtoje paslaptyje ir slepiama ne tik nuo sovietinės visuomenės bet ir nuo pasaulio. 

(Plačiau...)

Jūrų muziejuje - rekordiškai daug gydomų ruoniukų (0)

Lietuvos jūrų muziejuje globojamas rekordinis ruoniukų skaičius – net 22. Tiek jų per mėnesį buvo atgabenta iš Baltijos pakrantės. 

Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas sako, kad taip atsitiko dėl to, kad jūra šiemet nebuvo nei kiek užšalusi.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 25-ąją (0)

1896 m. Usoljėje, Irkutsko srityje, gimė prozininkas, dramaturgas Stasys Keblas (slapyvardis M. Ptou). Mirė 1979 m.

(Plačiau...)

Balandžio 25-oji – šv. Morkus, Daržų diena, sėjos pradžia. Pasaulinė maliarijos diena. Pasaulinė pingvinų diena. (0)

Šią dieną nuo senų senovės lietuviai pradėdavo dirbti daržus. Pirmiausia tradiciškai būdavo sėjamos morkos. Morkų lysvių gale būdavo įbedamas kuolas, kad morkos didelės ir tiesios augtų.

(Plačiau...)

Orai sušils iki 20 laipsnių (0)

Kitos savaitės pradžioje sinoptikai žada jau šiltesnius orus, kai kur sušils jau ir iki 20 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 23-iąją (0)

1794 m. Tado Kosciuškos vadovaujami sukilėliai užėmė Vilnių.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 22-ąją (0)

1919 m. įkurtas Laikinasis Vilniaus lietuvių komitetas, turėjęs atstovauti lietuvių interesams santykiuose su lenkų valdžia.

(Plačiau...)

Ministerija: mokyklinė mokinių vertinimo sistema nėra patikima (0)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad mokyklinė mokinių vertinimo sistema nėra patikima, o rezultatai yra nepalyginami šalies mastu, jei Lietuvoje nebūtų organizuojami valstybiniai brandos egzaminai. Objektyvai mokinių pasiekimus vertinantys mokytojai bei atsakingai, stropiai besimokantys būsimieji abiturientai turi teisėtus lūkesčius, kad valstybiniai brandos egzaminai leis visiems pademonstruoti tikruosius savo mokymosi rezultatus.

(Plačiau...)

Lietuva balandžio 21-ąją (0)

1876 m. Parausiuose, Vilkaviškio apskrityje, gimė kunigas, vertėjas, tautosakininkas Jurgis Narjauskas. Mirė 1943 m.

(Plačiau...)

Vasarą – daugiau lankomų objektų saugomose teritorijose (0)

Gamtos mėgėjai laukia vasaros, tikėdamiesi, kad karantino situacija Lietuvoje pasibaigs ir jie galės aktyviau keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook