Lietuvos diena

Lietuvos diena

Nuo meilės sukčių kenčia ir paauglės, ir senolės (0)

Socialiniai tinklai, internetinės pažinčių svetainės ir mobiliosios bendravimo programėlės ne tik suteikia galimybę atrasti antrąją pusę, bet ir kelia rizikų pakliūti į sukčių pinkles. Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, per trejus metus romantinio sukčiavimo mastas internete išaugo daugiau kaip tris kartus.

(Plačiau...)

Lietuviai susigrąžina protėvių pavardes (0)

Lietuvos gyventojai vis dažniau keičia pavardę ar vardą ne sudarydami santuoką, o dėl kitų priežasčių. Kaip rodo Teisingumo ministerijai pateikta civilinės metrikacijos įstaigų ataskaita apie civilinės būklės aktų įrašus, pernai tokių atvejų padaugėjo beveik dešimtadaliu. Kitus vardus ar pavardes asmens dokumentuose pakeitė 5 517 asmenys.

(Plačiau...)

Pagėgių „tvarkiečiai“ virsta liberalais (12)

Daugiau kaip šimtas Pagėgių „tvarkiečių“ užpildė anketas tapti Liberalų sąjūdžio nariais. Tikimasis, kad prie liberalų artimiausiu metu prisijungs apie pustrečio šimto politikų Komskių bendražygių. Tikėtina, kad per šiemet vyksiančius Seimo rinkimus perbėgėliai palaikys dabartinį parlamentarą, jurbarkietį ir liberalą Ričardą Jušką. Žinoma, jei šis nuspręs dalyvauti rinkimuose į Seimą.

(Plačiau...)

Termometrų stulpeliai perkops 11 laipsnių (0)

Išskirtinė žiema ritasi į pabaigą. Bent jau kalendoriuje. Sinoptikai skelbia, kad jau visai netrukus į Lietuvą bent trumpam plūstelės šiluma ir termometrų stulpeliai gali šoktelėti net iki 11 laipsnių. Tikėtina, kad tai bus naujas vasario rekordas. Tiesa, iki to dar bus ir šaltų naktų, vairuotojai turėtų būti budrūs dėl plikledžio, o anksti besikeliantys vyturiai galės pasidžiaugti ūkanotų rytų vaizdais.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

2011 metais UNESCO generalinės konferencijos 36-ojoje sesijoje buvo nuspręsta vasario 13-ąją paskelbti Pasauline radijo diena. Būtent tą dieną 1946 metais buvo įkurtas Jungtinių Tautų radijas.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 13-ąją (0)

1906 m. Grybeliuose, Utenos rajone, gimė istorikas, žymiausios lietuvių istoriografijoje sintezės „Lietuvių istorija“ (1936) vienas autorių ir redaktorius Adolfas Šapoka. Mirė 1961 m. Toronte (Kanada).

(Plačiau...)

Ar laukiamos jaunos šeimos Lietuvos regionuose? (0)

Norint atgaivinti Lietuvos regionus ir pritraukti į juos jaunas šeimas reikia remtis ne statistiniais kriterijais, o vertinti regiono potencialą bei pasiryžimą skatinti jo ekonominę ir socialinę plėtrą.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Benediktas, Deimantė, Deimilas, Deimilė, Elmis, Eulalė, Eulalija, Mantas, Mantmina, Mantminas, Rainoldas, Reginaldas, Renalda, Renaldas;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 12-ąją (0)

1939 m. Vatikane mirė popiežius Pijus XI, savo valdymo laikais įkūręs Lietuvos bažnytinę provinciją (1926), lankęsis Lietuvoje, skyręs didelę sumą pinigų Kauno jėzuitų gimnazijai atstatyti. 

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena. Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 11-ąją (0)

1624 m. prasidėjo Lenkijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Seimas, svarstęs tolesnį karo su Švedija planą.

(Plačiau...)

„Maxima“ apie užterštą mėsą tylėjo kelias dienas (0)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), atlikusi prekybos tinklo „Maxima“ parduodamos šviežios mėsos ir pusgaminių patikrinimus, aptiko taršos bei užfiksavo atsekamumo trūkumų.

(Plačiau...)

Trys patikrinti būdai, kaip prarasti savo pinigus (0)

Vasario 9-ąją pasaulis minėjo Saugesnio interneto dieną. „Swedbank“ saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad sparčiai augant elektroninių paslaugų ir operacijų skaičiui, tuo siekia pasinaudoti skaitmeninėje erdvėje veikiantys sukčiai. Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, pusė šalies gyventojų yra susidūrę su internetiniais ar telefoniniais sukčiais, ir kas šeštas dėl to patyrė finansinių nuostolių. Kokie sukčių metodai dažniausiai suklaidina gyventojus ir kaip galima užsitikrinti didesnį saugumą?

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aušra, Eiva, Elvyra, Elvyras, Gabrielius, Girvilas, Girvilė, Girvyda, Girvydas, Scholastika, Skolastika;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 10-ąją (0)

1506 m. Moldovos valdovas Bogdanas III pasirašė taikos sutartį su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Aleksandru.

(Plačiau...)

Paaiškėjo, dėl ko „Maxima“ iš prekybos išėmė šviežią mėsą: tarša aptikta „Biovelos“ mėsoje (1)

Iš „Maximos“ šaldytuvų šviežia mėsa ir jos pusgaminiai penktadienį buvo išimti, aptikus mikrobiologinę taršą „Biovelos“ kiaulienos sprandinėje ir kumpyje. Apie tai skelbiama šeštadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime.

(Plačiau...)

Po šilto savaitgalio – permainos: siautės stiprūs vėjai, lietų keis šlapdriba (0)

Šiandien mūsų šalies dangų užklos vientisas tankių debesų sluoksnis, pragiedrulių pasirodys tik šalies pietvakariuose ir tik vakarėjant. Vietomis, didesnė tikimybė šiaurės rytiniuose rajonuose, lankysis trumpalaikiai negausūs krituliai. Kai kur gali formuotis silpna lijundra, plikledis. Vėjas pūs iš pietvakarių, vakarų, 6–11 m/sek. greičiu. Temperatūra įdienojus pakils iki 0–5 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Daugvilas, Daugvina, Daugvinas, Daugvilė, Dromantas, Honorata, Saliamonas, Salys;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 8-ąją (0)

1260 m. prasidėjo Herkaus Manto vadovaujamas prūsų ir lietuvių sukilimas prieš vokiečių ordiną.

(Plačiau...)

„Maxima“ stabdo prekybą šviežia mėsa, nusipirkę gali grąžinti (0)

Prekybos tinklas „Maxima“ penktadienį sustabdė prekybą šviežia mėsa ir marinuotais produktais, kilus įtarimams dėl kokybės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook