Lietuvos diena

Lietuvos diena

„Smart-ID“ naudotojams – naujas sukčių jaukas: nukentėjo pora ir IT specialistas (0)

„Smart ID“ naudotojai Lietuvoje, kurių jau yra 1,2 milijono, vis dažniau priversti varstyti policijos duris. Sukčiai randa naujų būdų išvilioti prisijungimo kodus, o naujausios apgavystės verčia itin sunerimti. 15min pakalbino kelias aukas, kurios per Kalėdas prarado tūkstančius eurų. Programėlę prižiūrinčios bendrovės vadovas sako, kad vyksta vidinis tyrimas, kuris atskleis tikrąsias incidento priežastis.

(Plačiau...)

Senolių burtai lemdavo Naujųjų metų sėkmę (0)

Mūsų proseniai ir Naujųjų metų išvakarėse, ir pirmąją Naujųjų dieną burdavo ateinančių metų derlių. Šeimininkas atidarydavo klėties duris, atsigręždavo laukų pusėn ir šaukdavo javus: „Javai, javai, svirno durys atdaros, aruodai pilni!“ Suminėtas derlius turėjęs ateiti.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio trisdešimt pirmoji – 365-oji – paskutinė metų diena.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 31-ąją (0)

1435 m. pasirašyta Lenkijos ir Lietuvos bei Vokiečių ordino Amžinosios taikos sutartis.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 30-ąją (0)

1837 m. Vilniuje įkurtas kaminkrėčių cechas.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio dvidešimt devintoji, sekmadienis – 363-ioji metų diena (paskutinė 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 29-ąją (0)

1866 m. Biržuose gimė Povilas Januševičius, publicistas, kalbininkas, išleidęs lietuvių kalbos gramatiką, redagavęs žurnalą „Lietuvaitė“. Mirė 1948 m.

(Plačiau...)

Naujiems metams - nauji mokesčiai (0)

Kitais metais ne tik didės kai kurie mokesčiai, bet jų ir daugės. Mokestiniai pakeitimai įsigalios per pirmąjį 2020-ųjų pusmetį.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio dvidešimt aštuntoji, šeštadienis – 362-oji metų diena (šeštoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 3 dienos.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 28-ąją (0)

1863 m. Kaune caro valdžios nutarimu pakartas Antanas Mackevičius, vienas iš 1863 metų sukilimo vadų.

(Plačiau...)

Žnybtelės ir 10 laipsnių šaltis, prieš Naujuosius – kardinalios permainos (0)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad savaitgalį paspaus šaltukas, o kai kur naktį temperatūra nukris net ir iki 10 laipsnių šalčio.

(Plačiau...)

Dujų balionų naudotojams nuo sausio 1-osios – staigmena (1)

Dujų balionus naudojantiems gyventojams teks labiau pakrapšyti piniginę. Nuo sausio 1 dienos įsigalioja naujas reikalavimas dujų balionams, kurie turės būti su papildomais apsauginiais vožtuvais. Naujus reikalavimus įvedusi Energetikos ministerija teigia tai daranti dėl saugumo. Dujininkai piktinasi, kad naujovė ne tik padidins balionų kainas, bet ir taps dar nesaugiau juos naudoti.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio dvidešimt septintoji, penktadienis – 361-oji metų diena (penktoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 27-ąją (0)

1881 m. Veleniškiuose, netoli Biržų, gimė Konstantinas Šakenis, kultūros istorikas, vertėjas, buvęs Lietuvos švietimo ministras, Seimo pirmininkas. Mirė 1959 m.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio dvidešimt šeštoji, ketvirtadienis – 360-oji metų diena (ketvirtoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 5 dienos.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 26-ąją (0)

1918 m. sudarytas Ministrų Kabinetas, vadovaujamas Mykolo Sleževičiaus.

(Plačiau...)

Po lietingų Kalėdų laukus nubalins sniegas (0)

Artėjantį savaitgalį po lietingų Kalėdų švenčių šiek tiek pašals, galime sulaukti ir sniego, prognozuoja sinoptikai.

(Plačiau...)

Kas iš tiesų vyksta su kainomis Lietuvoje: už kai kuriuos produktus mokame net 50 proc. daugiau (0)

Nors daugeliui atrodo, kad kainos Lietuvoje auga ne dienomis, bet valandomis, ekonomistai ir ekspertai vardija realias priežastis, kas šiuo metu vyksta ne tik su Lietuvos, bet ir kitų šalių kainomis. Viskas gana paprasta – žmonių pajamos didėja, todėl keičiasi kainos, aiškina ekspertai.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Gruodžio 25-oji – pirmoji Šv. Kalėdų diena, gruodžio 26-oji – antroji Šv. Kalėdų diena. Šv. Steponas. Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 25-ąją (0)

1841 m. Rusijos caro Nikolajaus I įsaku Lietuvoje iš likusių neuždarytų vienuolynų, vyskupysčių, kapitulų, seminarijų buvo atimtos žemės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook