Lietuvos diena

Lietuvos diena

Labiausiai brangsta bulvės ir obuoliai, pinga – pomidorai (0)

Kainų palyginimo portalo „Pricer.LT“ duomenimis, vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis šalies  parduotuvėse, palyginti su rugpjūčiu, augo 1,06 Eur, ir buvo 4,66 (9,1 proc.) EUR brangesnis nei metų pradžioje. Gali būti, kad prekybos tinklui RIMI atidarius internetinę prekybą populiariausias prekes pirksime internetu pigiau.

(Plačiau...)

Gripo vakcina pasiekė Lietuvą (0)

Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą. Jos artimiausiu metu  bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.

(Plačiau...)

Nemunas taps patogesnis laivybai (0)

Nemuno upės ruožą nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių numatoma modernizuoti, užtikrinant reikiamą jo gylį ir plotį bei pagerinant sąlygas laivybai. Taip siekiama vidaus vandenų kelyje E41 užtikrinti galimybę plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Projektas, kurio vertė – 28,3 mln. eurų, susisiekimo ministro įsakymu įtrauktas į Europos Sąjungos investicijomis finansuojamų projektų sąrašą.

(Plačiau...)

Privalės užtikrinti, kad nesmirdėtų (2)

Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvapo vienetų riba. Tvarkos pasikeitimas palies ir Jurbarko r. esančius ūkio subjektus.

(Plačiau...)

Lietuvoje – ketvirtoji mirtis nuo erkinio encefalito (0)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento specialistai praneša apie antrą šiemet mirties nuo erkinio encefalito atvejį Kauno mieste. Mirusi 78 m. kaunietė erkės įsisiurbimo nepastebėjo, skiepyta nuo erkinio encefalito nebuvo.

(Plačiau...)

Šildymo sezonas: mokėsime itin pigiai (0)

Energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinis direktorius Andrius Smaliukas sako, kad šildymo kainos šiemet galėtų būti vienos mažiausių per 20 metų. Vis dėlto nuogąstaujama, kad šiemet neįprastai didelė atvežamo biokuro iš Baltarusijos dalis gali išstumti vietinį verslą iš biokuro rinkos.

(Plačiau...)

Vairuotojus perspėja dėl plikledžio (0)

Spalio 5-os naktį debesuota su pragiedruliais. Vietomis, daugiausia Rytų Lietuvoje trumpai palis. Kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra 0–5 laipsniai šilumos, šiaurės vakariniuose rajonuose 0–2 laipsniai šalčio, dirvos paviršiuje daug kur šalnos iki 5 laipsnių šalčio. Dieną debesuota su pragiedruliais. Kai kur trumpai palis. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–10 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Spalio 4-oji primena žmogaus atsakomybę už gyvūnus (0)

Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena primena, kad visi esame už juos atsakingi. Ji skatina skirta geriems darbams, kuriuos kiekvienas gali paskirti gyvūnams.

(Plačiau...)

Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų (0)

Aplinkos ministerija siūlo per šį vilkų medžioklės 2019-2020 m. sezoną, kuris prasidės spalio 15 d., leisti sumedžioti 120 vilkų. Šį limitą patvirtinančio aplinkos ministro įsakymo projektas yra pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. 

(Plačiau...)

Prezidentas pasveikino mokytojus (0)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Tarptautinės mokytojų dienos proga pasveikino pedagogus.

(Plačiau...)

Esate tikras, kad niekada nepatyrėte kibernetinės atakos? Pasitikrinkite, ar tikrai (0)

Kibernetinės atakos yra nutaikytos ne vien į kompiuterius, bet ir į išmaniuosius telefonus, juolab, kai juose kaupiame vis daugiau asmeninės, darbinės ir konfidencialios informacijos. „Samsung“ atlikta apklausa parodė, kad 30 proc. respondentų, patyrusių kibernetines atakas nenutuokia, kaip įsilaužėliai pasiekė jų asmeninius duomenis ir net daugiau nei 60 proc. nežino, kokių veiksmų imtis, jei įsilaužta į jų įrenginius ar paskyras. Tad kaip atpažinti, kad jūsų prietaisui gresia pavojus ir ko imtis, kad laiku tam užkirstumėte kelią?

(Plačiau...)

STT: savivaldybių įmonių pagundos – tai viešieji pirkimai, interesų konfliktai ir įmonių valdymas (0)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parengė pagrindinių korupcijos rizikų apžvalgą savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) veikloje. Apžvalgoje atskleidžiamos 2014–2019 m. korupcijos rizikos analizėse nustatytos pažeidžiamiausios sritys viešuosiuose pirkimuose ir įmonių valdyme. Apibendrinus 13 STT atliktų analizių duomenis nustatyta, kad SVĮ pasigendama didesnio dėmesio viešųjų pirkimų planavimui, aiškios valdybos narių, vadovų skyrimo tvarkos bei viešų ir privačių interesų derinimo.

(Plačiau...)

Temperatūra ridensis nuo šalnų iki malonios šilumos (0)

Spalio 4-os naktį debesuota su pragiedruliais. Vietomis palis. Kai kur rūkas. Vėjas pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Žemiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0–3 laipsniai šalčio. Dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur palis, vyraus trumpas lietus. Vėjas vakarinių krypčių, pajūryje šiaurės, šiaurės rytų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių.

(Plačiau...)

Naminiai gyvūnai pridirba šimtus eurų siekiančių nuostolių (0)

Naminių gyvūnų elgesys kartais tampa neprognozuojamas ir gali lemti net tūkstantį eurų siekiančius nuostolius. Dažniausiai žalos kito asmens sveikatai ar turtui padaro šunys, tačiau bėdų gali sukelti net iš pažiūros ramūs gyvūnai.

(Plačiau...)

Paštas praneša, kad gali strigti siuntų pristatymai (0)

Dėl dalinai autonominiame Honkonge trunkančių masinių protestų ir neramumų, pagrindinės miesto gatvės yra blokuojamos, todėl visos pašto operacijos sutriko.

(Plačiau...)

Policija švenčia Angelų sargų dieną (0)

101-ąsias įkūrimo metines mininti Lietuvos policija savo profesinę šventę pasitinka būdama atsinaujinusi ir moderni institucija, turinti aukščiausią istorijoje gyventojų pasitikėjimą, ginanti ir sauganti Lietuvos gyventojus.

(Plačiau...)

Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais generiniais vaistais (0)

Šiandien įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, medikamentų prieinamumas nuolat gerėja. Taip pat gerokai mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.

(Plačiau...)

Rūšiavimas – ne tik mada, bet ir socialinė norma (0)

Yves Saint Laurent yra pasakęs: „mados ateina ir praeina“, o noras tausoti gamtos išteklius ir energiją, sumažinti vandens ir oro taršą Lietuvoje kasmet vis auga ir stiprėja. Tai tarsi tampa savaime suprantamu reiškiniu. Kaip mes, keisdami kasdienius įpročius, asmeniškai galime prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo?

(Plačiau...)

Gripas jau tyko aukų (0)

Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

(Plačiau...)

Krašto jaunimui smogė seksas be apsaugos - rekordiškai daug serga gonorėja (2)

Didžiausias sergamumas gonorėja tarp jaunimo yra Tauragės apskrityje, rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys. Šioje apskrityje 15–29 m. asmenų sergamumas 2018 m. gonorėja siekė 3,3 atv./10 tūkst. gyv. ir tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniaus apskrityje. Dauguma susirgusiųjų teigė, kad apsaugos priemonėmis lytinių santykių metu naudojasi retai ir galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo asmens.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook