Lietuvos diena

Lietuvos diena

Koronavirusas pasiekė Lietuvą: iš Italijos grįžusi moteris izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (video) (0)

Koronavirusas įžengė ir į Lietuvą – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybėje buvo surengta neplanuota Ekstremalių situacijų komisijos spaudos konferencija, kurioje paskelbta apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 27-ąją (0)

1839 m. Vilniuje sušaudytas Simonas Konarskis, vienas 1831-ųjų metų sukilimo prieš caro valdžią vadų.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Gabija, Gabrielius, Ginvilas, Fortūnatė, Fortūnatas, Leandras, Mandravas, Mandravė, Skirmantė;

(Plačiau...)

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija (0)

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siūloma paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės.

(Plačiau...)

Per Užgavėnes vardadienius švenčia (0)

Vasario 25-oji – Užgavėnės.

Užgavėnės, žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda gavėnia, trunkanti iki Velykų, šiuo laikotarpiu skatinamas pasninkavimas. Todėl per Užgavėnes dera prieš gavėnią paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti.

(Plačiau...)

Ministerija gyventojus ragina įsivertinti, ar saugu vykti į Italiją – dėl viruso gali patekti į karantino zoną (0)

Dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso Lietuvos oro uostų atstovai pirmadienį susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais aptarti papildomų apsaugos priemonių. Po pasitarimo Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengta spaudos konferencija naujoms prevencinėms priemonėms pristatyti.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 24-ąją (0)

1595 m. Sarbieve (Lenkija) gimė poetas, rašęs lotynų kalba, pramintas sarmatų Horacijumi, Vilniaus akademijos (dabar Vilniaus universitetas) profesorius Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Mirė 1640 m.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (1)

Vasario 24-oji – Estijos nepriklausomybės diena. Šv. Motiejus, Vieversio diena.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia: Dargirė, Dargiras, Darvainas, Darvilas, Darvilė, Darvyda, Darvydas, Darvydė, Elvas, Elvinas, Elvys, Gintautė, Margarita;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 23-iąją (0)

1891 m. Kušliškiuose, Kalvarijos valsčiuje, gimė diplomatas, istorikas, Lietuvos nepriklausomybės Akto signataras Petras Klimas. Mirė 1969 m.

(Plačiau...)

Kitos savaitės orai bus permainingi: sausesnes dienas vėl keis darganos (0)

Artėjančią savaitę orai, pasak sinoptikų, bus permainingi – bus ir lietaus, ir sniego, ir šlapdribos, protarpiais suspindės ir saulė.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 22-ąją (0)

1387 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila patvirtino raštą, kuriuo skelbiamas prievartinis katalikybės palaikymas, draudžiamos katalikų santuokos su stačiatikiais.

(Plačiau...)

Savaitgalį siaus gūsingas vėjas, protarpiais su lietumi ir šlapdriba (0)

Savaitgalį sinoptikai žada itin vėjuotą, protarpiais su krituliais. Vėjas rims tik savaitės pradžioje.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Vasario 22-oji – Nusikaltimų aukų rėmimo diena.

1990 m. vasario 22-ąją Anglijoje buvo paskelbta nusikaltimų aukų chartija. Šią dieną visame pasaulyje skatinama paremti tuos, kurie nukentėję.

(Plačiau...)

Kokius skiepus kartoja nuolatiniai keliautojai? (0)

Kiekvienais metais maždaug 50 mln. keliautojų iš viso pasaulio, taip pat ir iš Lietuvos, aplanko atogrąžų regionus. Prieš išvykdami atostogauti daugelis visgi pamiršta, kad net 21-ame amžiuje galima susirgti tropinių kraštų ligomis, kurios, jei nebus gydomos, gali būti mirtinos per pirmas kelias savaites nuo simptomų pradžios. Šeimos gydytoja pasakoja, kokius skiepus prieš išvykstant atostogauti reikėtų pakartoti.   

(Plačiau...)

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo (0)

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą, o vartotojams netrukus nebeatrodys normalu didžiuotis savo sugebėjimais apeiti draudimus.

(Plačiau...)

Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto (0)

Lietuvoje kasmet registruojami susirgimai egzotinėmis ligomis, kurie susiję su kelionėmis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 55 maliarijos, 31 strongiloidozės, 30 dengės karštligės, 4 filariozės, po tris odos leišmaniozės ir šistomatozės bei vienas visceralinės leišmaniozės atvejis.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tarptautinė gido diena.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aida, Aidas, Aidis, Eitenė, Eitenis, Eitmina, Eitminas, Eitvyda, Eitvydas, Leona, Leonas, Leonė, Leontina, Leva, Levas, Visgintas, Žemyna;

(Plačiau...)

Protestuose Briuselyje - ir jurbarkietis (0)

Vasario 20 d. Baltijos šalių žemdirbiai dalyvavo protesto akcijoje Briuselyje dėl didesnių tiesioginių išmokų pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Proteste, surengtame prieš neeilinį Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, dalyvavo per 170 ūkininkų iš Lietuvos, tarp jų – ir Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos vadovas Raimundas Jovarauskas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook