Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuva sausio 25-ąją (0)

1851 m. Pasvalio rajone, Mediniuose, gimė Lietuvos valstybininkas ir pramonininkas, pirmojo lietuviško dienraščio „Vilniaus žinios“ steigėjas Petras Vileišis. Mirė 1926 m.

(Plačiau...)

Pamirškite pilkąsias deklaracijų formas: štai kaip nuo šiol atrodys pajamų deklaravimas (0)

Šiemet deklaruoti pajamas bus gerokai lengviau, tikina Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Gyventojams šį kartą teks pildyti ne pilkąsias deklaracijų formas, o atsakyti į klausimus. Mokesčių ekspertė Rūta Bilkštytė įsitikinusi, kad tai procesą turėtų palengvinti, nes anksčiau keblumų kildavo ir mokesčius išmanantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia: Artūras, Felicija, Bukanta, Bukantas, Galvilas, Galvilė, Guntilda, Mažvydas, Šarūnas, Vilgaudas;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 24-ąją (0)

1507 m. Žygimantas Senasis vainikuotas Lenkijos karaliumi.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Algimantas, Galigedas, Galigedė, Galimantas, Galimantė, Galimina, Galiminas, Gundas, Gundė, Ildefonsas, Raimundas, Ramojus;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 23-iąją (0)

1897 m. Vanagų kaime, netoli Klaipėdos, gimė rašytoja Ieva Simonaitytė, savo romanuose aprašiusi Klaipėdos krašto žmonių gyvenimą. Mirė 1978 m.

(Plačiau...)

Lietuviai pernai pagalbos šaukėsi daugiau, nei du milijonus kartų (0)

2019-aisiais Bendrajame pagalbos centre buvo atsakyta į 2 139 421 pagalbos skambutį, registruoti ir pagalbos tarnyboms perduoti pranešimai apie 981 504 įvykius. Tai beveik tokie patys skaičiai kaip ir 2018 metais.

(Plačiau...)

Žuvusiųjų mažėjo, tačiau rajone ugnis gyvybę pasiglemžė (0)

Pernai Lietuvoje kilo 11 509 gaisrai. Palyginti su 2018 metais, jų skaičius sumažėjo 2,9 proc., skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

(Plačiau...)

Sukauptos atostogos taip lengvai nenusibrauks: darbdavys privalės įrodyti, kad padarė viską, jog darbuotojas jomis pasinaudotų (0)

Artėjant 2020-ųjų liepos 1 dienai, kuomet baigsis pereinamasis laikotarpis, per kurį reikia išnaudoti iki naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo sukauptas atostogas, plačiai pasklido raginimas kuo greičiau išnaudoti visas daugiau kaip už trejus metus iki 2017 m. liepos sukauptas atostogas, mat vėliau jos tiesiog dings. Vis dėlto, anot darbo teisės ginčų arbitrės ir TGS Baltic asocijuotosios partnerės Dr. Ievos Povilaitienės, trūksta kompleksiško šios normos vertinimo.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Vincas, Vincenta, Vincentas, Vincentina, Vincė;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 21-ąją (0)

1261 m. Pokarvių mūšyje Herkaus Manto vadovaujami prūsai sumušė kryžiuočių kariuomenę.

(Plačiau...)

Nusivilia gyvenimu šalyje: per metus jaučiančių gerėjančią situaciją sumažėjo beveik dešimtadaliu (0)

Lietuvoje mažėja piliečių, manančių, kad situacija Lietuvoje krypsta į gerąją pusę. Pastarąjį mėnesį palankiai vertinančių padėtį šalyje yra 4 procentiniais punktais mažiau nei tokių buvo 2019 m. lapkritį.

(Plačiau...)

Kelias gimdos kaklelio vėžiui užkertamas skiepais (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gimdos kaklelio vėžį dažniausiai sukelia progresuojanti žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, nuo kurios gali apsaugoti skiepai.

(Plačiau...)

Sinoptikai žada sniego (0)

Žiemai persiritus į antrą pusę, tikėtina, sulauksime ir sniego. Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, lietaus, pereinančio į šlapdribą ir sniegą, galime sulaukti jau trečiadienį.

(Plačiau...)

Gamtininkas: vilkai nebe tie, kaip prieš kelis dešimtmečius (0)

Vilkų Lietuvos miškuose daugėja ir jau gaunami pirmieji pranešimai apie tai, kad šis žvėris galimai puolė, ar bent išgąsdino žmones.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Daugvyda, Daugvydas, Fabija, Fabijonas, Gintvainas, Gintvainė, Liaubaras, Nomeda, Nomedas, Sebastijona, Sebastijonas, Skaistė, Skaistis;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 20-ąją (0)

1667 m. Andrusovo taika baigėsi 13 metų tarp Rusijos ir Abiejų Tautų Respublikos trukęs karas. Rusijai atiteko Kijevo, Smolensko ir Rytų Ukrainos žemės.

(Plačiau...)

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį (0)

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedvilė, Kanutas, Marijus, Marina, Marius, Morta, Raivedys;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 19-ąją (0)

1887 m. Pažvelsyje, Klaipėdos rajone, gimė Fortūnatas Bagočius, lietuvių visuomenės veikėjas, advokatas, emigravęs į JAV, buvęs pirmojo Amerikos lietuvių politinio Seimo narys. Mirė 1951 m. Bostone (JAV).

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook