Lietuvos diena

Lietuvos diena

Į koronaviruso grėsmę Lietuva pažiūrėjo rimčiau nei Prancūzija: pajutus simptomus reikia skambinti 112 (0)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Užsienio reikalų ministerija ragina bent laikinai nevykti į Kiniją, o pajutus įtarimus, kad galėjote užsikrėsti koronavirusu, skubiai kreiptis ne į savo šeimos gydytoją, o į Bendrąjį pagalbos centrą. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį sušaukė Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdį.

(Plačiau...)

Savo vardadienius šiandien švenčia (0)

Sausio 27-oji – Tarptautinė holokausto aukų minėjimo diena.

(Plačiau...)

Lietuva sausio 27-ąją (0)

1527 m. tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) ir Krymo kariuomenės įvyko Olšanicos mūšis, kuriame septyni tūkstančiai LDK kareivių sutriuškino du kartus gausesnę priešų kariuomenę.

(Plačiau...)

Erkių atakos žiemą – dar pavojingesnės nei vasarą: susirgę neiškart supranta, kas su jais vyksta (1)

Pernai metais Lietuvoje užfiksuotas vienas didžiausių sergamumų erkių platinamomis ligomis – specialistai pastebi, kad besikeičiantis klimatas sukuria vis palankesnes sąlygas erkėms, todėl jos vis ilgesnį laiką išlieka aktyvios. Susirgimų erkių platinamomis ligomis vis dažniau pasitaiko ir žiemomis, o gripą primenantys simptomai sergantiesiems neiškart leidžia suprasti, jog dėl visko kalta erkė.

(Plačiau...)

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau (0)

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.

(Plačiau...)

Pernai mažiau ŽIV atvejų. Dažniau plito per lytinius santykius (0)

Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2019 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta 151 asmeniui, iš kurių 110 vyrų ir 41 moteris. Tai devyniais atvejais mažiau nei 2018 m. (160) ir 112 atvejų mažiau nei užpernai.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinių (muitininkų) diena.

(Plačiau...)

Lietuva sausio 26-ąją (0)

1797 m. Rusija, Prūsija ir Austrija pasirašė Peterburgo ketvirtąją konvenciją, kuria panaikino paskutinius Abiejų Tautų Respublikos valstybingumo likučius. Rusijai atiteko Vilnius, Austrijai – Krokuva, Prūsijai – Varšuva.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Sausio 25-oji – pusiaužiemis, šv. Pauliaus atsivertimas. Vilniaus pagarsinimo diena.

(Plačiau...)

Lietuva sausio 25-ąją (0)

1851 m. Pasvalio rajone, Mediniuose, gimė Lietuvos valstybininkas ir pramonininkas, pirmojo lietuviško dienraščio „Vilniaus žinios“ steigėjas Petras Vileišis. Mirė 1926 m.

(Plačiau...)

Pamirškite pilkąsias deklaracijų formas: štai kaip nuo šiol atrodys pajamų deklaravimas (0)

Šiemet deklaruoti pajamas bus gerokai lengviau, tikina Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Gyventojams šį kartą teks pildyti ne pilkąsias deklaracijų formas, o atsakyti į klausimus. Mokesčių ekspertė Rūta Bilkštytė įsitikinusi, kad tai procesą turėtų palengvinti, nes anksčiau keblumų kildavo ir mokesčius išmanantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia: Artūras, Felicija, Bukanta, Bukantas, Galvilas, Galvilė, Guntilda, Mažvydas, Šarūnas, Vilgaudas;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 24-ąją (0)

1507 m. Žygimantas Senasis vainikuotas Lenkijos karaliumi.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Algimantas, Galigedas, Galigedė, Galimantas, Galimantė, Galimina, Galiminas, Gundas, Gundė, Ildefonsas, Raimundas, Ramojus;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 23-iąją (0)

1897 m. Vanagų kaime, netoli Klaipėdos, gimė rašytoja Ieva Simonaitytė, savo romanuose aprašiusi Klaipėdos krašto žmonių gyvenimą. Mirė 1978 m.

(Plačiau...)

Lietuviai pernai pagalbos šaukėsi daugiau, nei du milijonus kartų (0)

2019-aisiais Bendrajame pagalbos centre buvo atsakyta į 2 139 421 pagalbos skambutį, registruoti ir pagalbos tarnyboms perduoti pranešimai apie 981 504 įvykius. Tai beveik tokie patys skaičiai kaip ir 2018 metais.

(Plačiau...)

Žuvusiųjų mažėjo, tačiau rajone ugnis gyvybę pasiglemžė (0)

Pernai Lietuvoje kilo 11 509 gaisrai. Palyginti su 2018 metais, jų skaičius sumažėjo 2,9 proc., skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

(Plačiau...)

Sukauptos atostogos taip lengvai nenusibrauks: darbdavys privalės įrodyti, kad padarė viską, jog darbuotojas jomis pasinaudotų (0)

Artėjant 2020-ųjų liepos 1 dienai, kuomet baigsis pereinamasis laikotarpis, per kurį reikia išnaudoti iki naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo sukauptas atostogas, plačiai pasklido raginimas kuo greičiau išnaudoti visas daugiau kaip už trejus metus iki 2017 m. liepos sukauptas atostogas, mat vėliau jos tiesiog dings. Vis dėlto, anot darbo teisės ginčų arbitrės ir TGS Baltic asocijuotosios partnerės Dr. Ievos Povilaitienės, trūksta kompleksiško šios normos vertinimo.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Vincas, Vincenta, Vincentas, Vincentina, Vincė;

(Plačiau...)

Lietuva sausio 21-ąją (0)

1261 m. Pokarvių mūšyje Herkaus Manto vadovaujami prūsai sumušė kryžiuočių kariuomenę.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook