Lietuvos diena

Lietuvos diena

Paštas praneša, kad gali strigti siuntų pristatymai (0)

Dėl dalinai autonominiame Honkonge trunkančių masinių protestų ir neramumų, pagrindinės miesto gatvės yra blokuojamos, todėl visos pašto operacijos sutriko.

(Plačiau...)

Policija švenčia Angelų sargų dieną (0)

101-ąsias įkūrimo metines mininti Lietuvos policija savo profesinę šventę pasitinka būdama atsinaujinusi ir moderni institucija, turinti aukščiausią istorijoje gyventojų pasitikėjimą, ginanti ir sauganti Lietuvos gyventojus.

(Plačiau...)

Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais generiniais vaistais (0)

Šiandien įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, medikamentų prieinamumas nuolat gerėja. Taip pat gerokai mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.

(Plačiau...)

Rūšiavimas – ne tik mada, bet ir socialinė norma (0)

Yves Saint Laurent yra pasakęs: „mados ateina ir praeina“, o noras tausoti gamtos išteklius ir energiją, sumažinti vandens ir oro taršą Lietuvoje kasmet vis auga ir stiprėja. Tai tarsi tampa savaime suprantamu reiškiniu. Kaip mes, keisdami kasdienius įpročius, asmeniškai galime prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo?

(Plačiau...)

Gripas jau tyko aukų (0)

Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

(Plačiau...)

Krašto jaunimui smogė seksas be apsaugos - rekordiškai daug serga gonorėja (2)

Didžiausias sergamumas gonorėja tarp jaunimo yra Tauragės apskrityje, rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys. Šioje apskrityje 15–29 m. asmenų sergamumas 2018 m. gonorėja siekė 3,3 atv./10 tūkst. gyv. ir tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniaus apskrityje. Dauguma susirgusiųjų teigė, kad apsaugos priemonėmis lytinių santykių metu naudojasi retai ir galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo asmens.

(Plačiau...)

Prieš Astravo elektrinės atidarymą pataria, kaip elgtis atominės avarijos atveju (0)

Pateikiami patarimai, kuriais pasinaudodami galite apsaugoti save, savo šeimą ir turtą nuo atominės elektrinės avarijos padarinių.
(Plačiau...)

Butkus, Adomaitis ir Šimkus - dažniausiai sutinkami jurbarkiečiai (0)

Ar žinote, kokia pavardė populiariausia jūsų mieste, rajone? Registrų centras, tvarkantis vieną didžiausių šalies registrų – Gyventojų registrą, pateikė be galo įdomius duomenis.

(Plačiau...)

Nesveika širdis – pavojus galvai (0)

Prieširdžių virpėjimas nustatomas vis didesniam skaičiui mūsų šalies žmonių ir vis jaunesniems, tačiau efektyvūs medikamentai, kurie gali padėti išvengti sunkiausios šio ligos komplikacijos – insulto, dėl perdėtai griežtos skyrimo tvarkos daugumai ligonių sunkiai prieinami. Pacientai gydomi septintą dešimtį metų skaičiuojančiais vaistais, kurie kartais ne tik nepadeda, bet ir kelia papildomų rūpesčių. Valstybė, kompensuodama senus vaistus, taupo, bet ar tikrai sutaupo – insultas, kurį gali patirti net 80 proc. prieširdžių virpėjimu sergančių žmonių, sukelia sunkią negalią, o tokių žmonių priežiūra valstybei kainuoja daug brangiau nei modernūs, efektyvūs vaistai. Apie tai specialistai kalbėjo prieš Pasaulinę širdies dieną, kuri kasmet minima rugsėjo 29-ąją.

(Plačiau...)

Pasitikrinti širdies sveikatą nieko nekainuoja, bet gali išgelbėti gyvybę (video) (0)

Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ir medikai ragina visuomenę skirti dėmesio savo sveikatai ir nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tokią galimybę gyventojams suteikia Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa.

(Plačiau...)

Miestą užgriuvo rūko cunamis (nuotraukos) (0)

Redakcija sulaukė skaitytojo nuotraukų, kuriose - rytinio Jurbarko ir Nemuno vaizdai. Tradiciškai rudens rytams - virš didžiausios šalies upės Nemuno tvyrojo rūkas, kurį vėjas nunešė miesto link.

(Plačiau...)

27 tūkst. susigrąžintų 4,3 mln. eurų (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad apie 27 tūkst. gyventojų už 2018 metus galėtų susigrąžinti beveik 4,3 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio, jei tik pateiktų pajamų deklaraciją. Abejojantys, ar GPM permoka jiems priklauso, gyventojai tai sužinoti gali paprastai - prisijungę prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau – EDS, http://deklaravimas.vmi.lt). Permokos suma nurodyta jiems suformuotoje preliminarioje metinėje 2018 m. pajamų deklaracijoje.

(Plačiau...)

Seimas spręs, ar drausti elektronines cigaretes (0)

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Mykolo Majausko pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3849), kuriomis siūloma drausti rinkai teikti elektronines cigaretes ir jų pildykles, jei nikotino turinčiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako skonį.

(Plačiau...)

Uždraudžiama daugybė vaistų, jie gali kelti vėžio grėsmę (0)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad šioje veikliojoje medžiagoje buvo rasta priemaišos N-nitrozodimetilamino (NDMA). 

(Plačiau...)

Iš Mituvos teliko balos (nuotraukos) (1)

Lietuvos upės senka toliau, daugumoje jų stebimi daugiamečiai minimumai. Beveik sausos Mituvos vagos nuotraukomis pasidalino ir skaitytoja iš Paulių. Visai šalia šio miestelio yra Mituvos hidrografinis draustinis.

(Plačiau...)

Turtingiausio rajono politiko turtas vertas 7,6 milijono, jis - Lietuvos turtingiausių politikų dešimtuke, dar vienas - penkiasdešimtuke. (5)

Turtingiausi šalies politikai yra ne Seime. Daugiausia jų dirba savivaldybių tarybose. Naujausio žurnalo „Reitingai“ ir DELFI tyrimo duomenimis, didžiausią turtą kartu su žmona valdo Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Liudas Skierus, Kauno mero Visvaldo Matijošaičio verslo partneris. Turtingiausias Seimo narys yra valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

(Plačiau...)

Spustels iki penkių laipsnių žemiau nulio (0)

Šiandien bus mažai debesuota. Nelis. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–14 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Sukčiai ieško pinigų mulų (0)

„Swedbank“ saugumo ekspertai pastebi, kad šiemet ypač suaktyvėjo sukčiai, ieškantys potencialių tarpininkų arba taip vadinamų pinigų mulų. Siekiant užkirsti kelią nusikaltimams, „Swedbank“ per šiuos metus jau užblokavo daugiau kaip 100 banko sąskaitų, per kurias, įtariama, keliavo apgaulės būdu įgyti pinigai. Skaičiuojama, kad dėl sukčių veiklos pasitelkus tarpininkus šalies gyventojai ir įmonės šiemet patyrė daugiau kaip 250 tūkst. eurų nuostolių.

(Plačiau...)

Gyventojai internetinėmis parduotuvėmis pasitiki, nors nudega dažniau negu latviai ar estai (0)

SEB banko užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad internetu yra pirkę net 92 proc. internetu besinaudojančių Lietuvos gyventojų, o kas dešimtas iš jų (11 proc.) tai daro nuolat. Pagal šiuos rodiklius mūsų šalis lenkia Latviją ir Estiją. Tiesa, Lietuvos gyventojai dažniau negu kaimynai renkasi vietines internetines parduotuves, taip pat mūsų šalyje daugiau tokių, kurie apsipirkdami internetu užkibo ant sukčių kabliuko.

(Plačiau...)

Bus statoma didžiausia šalyje gyvūnų ligoninė (0)

Kaune ruošiamasi statyti Smulkiųjų gyvūnų ligoninę, kurioje bus gydomi naminiai augintiniai ir egzotiniai gyvūnai. Ligoninė išdygs prie Užnemunės gatvės esančiame trijų hektarų sklype, kurį Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos panaudos sutartimi 99 metams perdavė Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU).

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook