Lietuvos diena

Lietuvos diena

Savivaldybių gerovės reitinge Jurbarkas smuko žemyn (6)

Vilniaus politikos analizės instituto trečiadienį skelbiamame savivaldybių gerovės indekse pirmoje vietoje Neringos savivaldybė, o blogiausiai įvertintas Ignalinos rajonas.

Prie didžiųjų kaimiškų savivaldybių priskiriamas Jurbarkas krito iš 33-iosios į 39-ąją poziciją.

(Plačiau...)

Tyrimas: pamažu maitinamės sveikiau, tačiau duonos, cukraus ir sviesto atsisakyti sunku (0)

Žiūrint į produktų, vartojamų bent kartą per savaitę, lentelę, pastebima tendencija, kad sveikesnių produktų vartojimas po truputį didėja, o ribotinų – po truputį mažėja. Duona, cukrus ir sviestas – šiuos produktus kasdien vartoja daugiausia Lietuvos gyventojų. Beveik pusė žmonių kasdien valgo duonos (47 proc.), o daugiau kaip trečdalis (37 proc.) – kasdien vartoja cukraus. Vis dėlto pastebima, kad per trejus metus kasdien vartojančių cukraus sumažėjo 15 proc. punktų.

(Plačiau...)

STT: Mažėja vidutinis nepotizmo rizikos intensyvumo rodiklis savivaldybių administracijose (0)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai jau trečią kartą atliko visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo rizikos intensyvumo (NRI) tyrimą.

Nustatyta, kad palyginus su šių metų vasarį atlikto tyrimo rezultatais, vidutinis savivaldybių NRI rodiklis sumažėjo 0,7% – nuo 17,62% iki 16,92%.

Giminaičių dalis sumažėjo 34 savivaldybių administracijose, padidėjo – 25, nepasikeitė – 1 savivaldybės administracijoje.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 11-ąją (0)

1812 m. rusų karvedys Michailas Kutuzovas įžengė į Vilnių ir apsistojo generalgubernatoriaus rūmuose – dabartinėje Prezidentūroje.

(Plačiau...)

Parlamente palaimintas kitų metų biudžeto projektas (0)

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Vyriausybės patobulintam kitų metų biudžeto projektui.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 10-ąją (0)

1901 m. gimė Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karininkas, vienas iš karinės rezistencijos vadų pulkininkas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Žuvo 1946 m.

(Plačiau...)

Jurbarkiečių išrinkto Ričardo Juškos vadovaujama Seimo Antikorupcijos komisija pažymėjo kovos su korupcija dieną - „oficialiu sprendimu įteisino parazitinį gyvenimą Seime“ (papildyta R. Juškos komentaru, video) (3)

Pirmadienį minima Tarptautinė antikorupcijos diena, kuri skirta paskatinti žmones užkirsti kelią korupcijai. Šios dienos išvakarėse Seimo Antikorupcijos komisija savaip paminėjo kovą su siekiančiais pasipelnyti pareigomis. Komisija sprendė, ar jos pirmininko pavaduotoju tinkamas būti asmuo, kuris pats išimties tvarka paprašė Seimo viešbučio, o šeimai priklausantys trys butai sostinėje išnuomoti rinkos kaina.

(Plačiau...)

STT: Lietuvoje mažėja tiesioginė korupcinė patirtis (0)

Vilnius, gruodžio 9 d. (ELTA). Pirminiai naujausio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2019“ rezultatai rodo, kad Lietuvoje mažėja tiesioginė korupcinė patirtis. Per pastaruosius 12 mėnesių kyšį nurodė davę 10 proc. gyventojų (2018 m. – 12 proc.), 5 proc. įmonių vadovų (2018 m. – 8 proc.) ir 2 proc. valstybės tarnautojų (2018 m. – 4 proc.). Nors stebimi metiniai pokyčiai neperžengia statistinės paklaidos ribos, duomenys patvirtina ilgalaikes pozityvias tendencijas, teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešime.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 9-ąją (0)

1701 m. švedų kariuomenė užėmė, apiplėšė ir sudegino Kelmę.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 8-ąją, (0)

1506 m. Žygimantas Senasis paskelbtas Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 7-ąją, (0)

1550 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto žmona Barbora Radvilaitė Krokuvoje vainikuota Lenkijos karaliene.

(Plačiau...)

Lietuviai sirgo mažiau (0)

Lapkričio mėnesį šalyje užregistruoti 199 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų iš jų kas ketvirtas – dėl ūmių kvėpavimo takų ligų. Tai dešimtadaliu mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ir mažiau nei spalio mėnesį.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 6-ąją (0)

Gruodžio 6-ąją 1520 m. gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 m.

(Plačiau...)

Baudos už rūkymą balkonuose įveikė pirmąjį laiptelį Seime (0)

Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti atsakomybę už draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pažeidimus.

(Plačiau...)

Dieną daugelyje rajonų numatomi krituliai, daugiausia lietus (0)

Ankstų penktadienio rytą šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Lietuva - gruodžio 5-ąją (0)

Gruodžio 5-ąją Lietuvos istorijoje netrūko įvykių.

(Plačiau...)

Ekspertai: Petras Cvirka buvo sovietų koloborantas (0)

Iš Jurbarko r. kilęs Petras Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės ir jos piliečių likimui. Tai konstatavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), atsakydamas į Vilniaus savivaldybės Tarybos istorinės atminties komisijos raštą.

(Plačiau...)

Priešmokyklinukams ir pirmokams bus tiekiamas nemokamas maitinimas (0)

Nuo 2020 metų pradžios bus pradėti tiekti nemokamus pietūs priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus gaus visiems Lietuvos priešmokyklinukai ir pirmokai. Už šias Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas balsavo 106 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai.

(Plačiau...)

Antroje gruodžio pusėje – drastiški pokyčiai: bus labai labai šalta (0)

Po palyginus švelnios šios žiemos pradžios, antroji gruodžio mėnesio pusė ar jo pabaiga Lietuvoje gali būti atšiauri, prognozuoja Gismeteo.lt specialistai.

(Plačiau...)

Į šiltus kraštus – žiemą: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas (0)

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Iš šių šalių sulaukiama ir daugiausiai pranešimų apie keliautojų patirtus sveikatos sutrikimus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook