Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuva gruodžio 8-ąją, (0)

1506 m. Žygimantas Senasis paskelbtas Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 7-ąją, (0)

1550 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto žmona Barbora Radvilaitė Krokuvoje vainikuota Lenkijos karaliene.

(Plačiau...)

Lietuviai sirgo mažiau (0)

Lapkričio mėnesį šalyje užregistruoti 199 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų iš jų kas ketvirtas – dėl ūmių kvėpavimo takų ligų. Tai dešimtadaliu mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ir mažiau nei spalio mėnesį.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 6-ąją (0)

Gruodžio 6-ąją 1520 m. gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 m.

(Plačiau...)

Baudos už rūkymą balkonuose įveikė pirmąjį laiptelį Seime (0)

Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma numatyti atsakomybę už draudimo rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pažeidimus.

(Plačiau...)

Dieną daugelyje rajonų numatomi krituliai, daugiausia lietus (0)

Ankstų penktadienio rytą šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Lietuva - gruodžio 5-ąją (0)

Gruodžio 5-ąją Lietuvos istorijoje netrūko įvykių.

(Plačiau...)

Ekspertai: Petras Cvirka buvo sovietų koloborantas (0)

Iš Jurbarko r. kilęs Petras Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės ir jos piliečių likimui. Tai konstatavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), atsakydamas į Vilniaus savivaldybės Tarybos istorinės atminties komisijos raštą.

(Plačiau...)

Priešmokyklinukams ir pirmokams bus tiekiamas nemokamas maitinimas (0)

Nuo 2020 metų pradžios bus pradėti tiekti nemokamus pietūs priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus gaus visiems Lietuvos priešmokyklinukai ir pirmokai. Už šias Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas balsavo 106 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai.

(Plačiau...)

Antroje gruodžio pusėje – drastiški pokyčiai: bus labai labai šalta (0)

Po palyginus švelnios šios žiemos pradžios, antroji gruodžio mėnesio pusė ar jo pabaiga Lietuvoje gali būti atšiauri, prognozuoja Gismeteo.lt specialistai.

(Plačiau...)

Į šiltus kraštus – žiemą: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas (0)

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Iš šių šalių sulaukiama ir daugiausiai pranešimų apie keliautojų patirtus sveikatos sutrikimus.

(Plačiau...)

Pirkiniai iš Kinijos brangs: apmokestins nuo pirmo euro (1)

„Verslo žinios“ praneša, kad nuo 2021-ųjų keičiasi siuntų, kurių vertė iki 150 eurų, prekybos ir PVM mokėjimo tvarka.

(Plačiau...)

Lietuvos gyventojų finansinės gerovės reitingas – vienas prasčiausių Europojeloan (0)

Beveik pusė šalies gyventojų sako, kad jų išlaidos auga sparčiau negu pajamos, o 28 proc. gyventojų šalyje teigia, kad apmokėjus visas sąskaitas jiems vos pakanka pinigų išgyventi iki mėnesio pabaigos, rodo „Intrum“ Europos vartotojų mokėjimų tyrimas.

(Plačiau...)

Brangs alkoholis ir degalai (0)

Seimas antradienį galutinai pritarė akcizų didinimui. Dėl to kitais metais brangs alkoholis bei degalai.

(Plačiau...)

Trečią ketvirtį vidutinis atlyginimas „į rankas“ siekė 834 eurus (0)

Vidutinis mėnesinis bruto (neatskaičius mokesčių. – ELTA) darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) šių metų trečią ketvirtį siekė 1317,6 euro.

(Plačiau...)

Rajono paštininkams - nauji automobiliai (video) (0)

Šiandien darbą pradeda dar 85 mobilūs laiškininkai, pas gyventojus atvažiuosiantys naujais, kaimo keliukams pritaikytais „Dacia Sandero“ tarnybiniais automobiliais. Nemokamai pašto paslaugas į namus nuo šiol gaus Jurbarko, Kėdainių, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Kazlų Rūdos, Rietavo ir Kalvarijos rajonų gyventojai. 70 proc. visų pašto paslaugų ir prieš šį projektą buvo vykdoma per laiškininkus kliento namuose, tad nepatogumų gyventojai nepajus – prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka.

(Plačiau...)

Tyrimas: kalėdinių dovanų klasika išlieka kvepalai, populiarėja elektronika (0)

Įsibėgėjant kalėdinių dovanų paieškų karštinei, „Spinter“ tyrimų bendrovė perspėja, kad vyrai labiausiai nemėgsta gauti tekstilė, rankšluosčių ir patalynės (2 proc. neprieštarautų) , indų ir indų bei  virtuvės rakandų (2,4 proc.). Tuo tarpu moterys mažiausiai norėtų gauti darbo įrankių (0,8 proc.) arba automobilių aksesuarų (1,5 proc.)

(Plačiau...)

Vyriausybė apsisprendė: kaip kitąmet keisis algos ir pensijos (0)

Pirmadienio rytą Vyriausybė ėmėsi svarstyti pakoreguotus 2020 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų projektų bei atnaujinto „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto likimus. Buvo siūloma didinti tiek biudžeto pajamas, tiek išlaidas. Taip pat kai kurių profesijų atstovams numatyta didinti atlyginimus.

(Plačiau...)

Lietuvą nuklojo Kalėdų nuotaikos – pasirodė sniegas. Sninga ir Jurbarke (video) (0)

Per Lietuvą ritantis Kalėdų eglių įžiebimų renginiams vis labiau jaučiasi šventinės nuotaikos. O štai Žemaitijoje artėjančių švenčių įspūdį sustiprino ir gamta – pradėjo snigti.

(Plačiau...)

Vos pasibaigus rudeniui įsivyraus žiemiški orai (0)

Šeštadienio dieną danguje jau atsiras pragiedrulių, tad pradžiugins neilgai trunkantys saulės spinduliai. Nakties šlapdriba pasitrauks į rytus, tačiau jau nuo vidurdienio vėl bus tikimybė sulaukti kritulių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook