Lietuvos diena

Lietuvos diena

Rajono paštininkams - nauji automobiliai (video) (0)

Šiandien darbą pradeda dar 85 mobilūs laiškininkai, pas gyventojus atvažiuosiantys naujais, kaimo keliukams pritaikytais „Dacia Sandero“ tarnybiniais automobiliais. Nemokamai pašto paslaugas į namus nuo šiol gaus Jurbarko, Kėdainių, Marijampolės, Plungės, Tauragės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Kazlų Rūdos, Rietavo ir Kalvarijos rajonų gyventojai. 70 proc. visų pašto paslaugų ir prieš šį projektą buvo vykdoma per laiškininkus kliento namuose, tad nepatogumų gyventojai nepajus – prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka.

(Plačiau...)

Tyrimas: kalėdinių dovanų klasika išlieka kvepalai, populiarėja elektronika (0)

Įsibėgėjant kalėdinių dovanų paieškų karštinei, „Spinter“ tyrimų bendrovė perspėja, kad vyrai labiausiai nemėgsta gauti tekstilė, rankšluosčių ir patalynės (2 proc. neprieštarautų) , indų ir indų bei  virtuvės rakandų (2,4 proc.). Tuo tarpu moterys mažiausiai norėtų gauti darbo įrankių (0,8 proc.) arba automobilių aksesuarų (1,5 proc.)

(Plačiau...)

Vyriausybė apsisprendė: kaip kitąmet keisis algos ir pensijos (0)

Pirmadienio rytą Vyriausybė ėmėsi svarstyti pakoreguotus 2020 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų projektų bei atnaujinto „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto likimus. Buvo siūloma didinti tiek biudžeto pajamas, tiek išlaidas. Taip pat kai kurių profesijų atstovams numatyta didinti atlyginimus.

(Plačiau...)

Lietuvą nuklojo Kalėdų nuotaikos – pasirodė sniegas. Sninga ir Jurbarke (video) (0)

Per Lietuvą ritantis Kalėdų eglių įžiebimų renginiams vis labiau jaučiasi šventinės nuotaikos. O štai Žemaitijoje artėjančių švenčių įspūdį sustiprino ir gamta – pradėjo snigti.

(Plačiau...)

Vos pasibaigus rudeniui įsivyraus žiemiški orai (0)

Šeštadienio dieną danguje jau atsiras pragiedrulių, tad pradžiugins neilgai trunkantys saulės spinduliai. Nakties šlapdriba pasitrauks į rytus, tačiau jau nuo vidurdienio vėl bus tikimybė sulaukti kritulių.

(Plačiau...)

Kitais metais - ženkliai brangesnė elektra (0)

Vidutinės elektros energijos kainos gyventojams nuo kitų metų pradžios augs 14,6 proc., o gamtinių dujų kaina nuo sausio 1 dienos vidutiniškai mažės 17,9 proc.

(Plačiau...)

Kas laukia visų tėvų, gimus antram vaikui: 8 dalykai, apie kuriuos niekas neperspėja (0)

Jei susilaukus pirmojo vaiko, klausimų būna daugiau nei atsakymų, su antruoju – kiek paprasčiau. Vis dėl to yra dalykų, apie kuriuos niekas neperspėja, rašoma tinklalapyje mama-likes.ru.

(Plačiau...)

Į Lietuvą beldžiasi žiema: jau aišku, kada visoje šalyje sulauksime sniego (0)

Lietuvoje vis daugiau miestų ir kaimų besipuošiant Kalėdoms, gyventojai su nekantrumu laukia, kada šalies laukus ir pievas nuklos tikrą žiemą primenantis sniegas.

(Plačiau...)

Protestas: miesto gatvėmis riedėjo ūkininkų traktoriai (papildyta, nuotraukos, video) (14)

Antradienį rajono ūkininkai kartu su visos šalies žemdirbiais į miestų gatves išriedėjo traktoriais. Taip buvo protestuojama prieš planus didinti mokestinę ir kitokią finansinę naštą ūkininkams bei atkreipti dėmesį į dirbtinai keliamą žemdirbių ir visuomenės susipriešinimą.

(Plačiau...)

Iš Seimo - ūkininkams palankios žinios (0)

Seime buvo atmesti siūlymai panaikinti lengvatą, kuri šiuo metu taikoma šildymui naudojamam gazoliui, dar vadinamam ,,raudonajam kurui‘‘. ,,Raudonasis kuras‘‘ naudojamas ne vien žemės ūkyje, tačiau ir socialinių ir kitų įstaigų šildymui, kur nėra gamtinių dujų. Be to, nuspręsta, kad nebus dvigubinamas akcizas žemės ūkyje naudojamam ,,žaliam dyzelinui“.

(Plačiau...)

Kas trečia moteris patiria smurtą namuose (0)

Apie 80 proc. ES moterų yra patyrusios vienokį ar kitokį smurtą intymioje aplinkoje. Lietuvoje pastaraisiais metais policija gavo 47 tūkst. pranešimų apie smurtą šeimoje, o per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje 42 moterys buvo nužudytos savo partnerio – sutuoktinio, sugyventinio, širdies draugo.

(Plačiau...)

Po šaltesnės savaitės pradžios orai švelnės (0)

Po šaltoko savaitgalio ir savaitės pradžios nuo antradienio, kaip prognozuoja sinoptikai, orai švelnės, antroje savaitės pusėje atkeliaus ir gausesni lietūs.

(Plačiau...)

Netrukus teks atsisveikinti su mėtinėmis cigaretėmis (0)

Pagal Europos Sąjungos Tabako gaminių direktyvą, jau kitais metais, gegužės 20 dieną iš prekybos turės būti išimtos mėtinės ir kitos skoninės cigaretės – jos bus uždraustos.

(Plačiau...)

Lietuvos kariuomenė – nepajudinamas mūsų nepriklausomybės ramstis (0)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Kariuomenės dienos proga pasveikino šalies, sąjungininkų ir partnerių karius. Vilniaus Katedros aikštėje įvyko iškilminga Lietuvos karinių pajėgų rikiuotė ir paradas, kuriuose taip pat dalyvavo krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Šaulių sąjungos būriai, Lietuvoje dislokuotų NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės padaliniai iš JAV, Norvegijos, Nyderlandų, Vokietijos, Belgijos ir bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados kariai.

(Plačiau...)

Nemuno laukia investicijos (0)

Susisiekimo ministerija papildomai skirs 1 mln. eurų finansavimą valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių priežiūrai 2020 metams. Taip bus atstatytas dar krizės metu iki 1,86 mln. sumažintas finansavimas vidaus vandens kelių priežiūrai.

Nemaža dalis šių lėšų teks Nemuno priežiūrai.

(Plačiau...)

Savaitgalį - pirmosios šalnos: ledas gali susidaryti esant „pliusui“ (0)

Prastėjant orams svarbiausia tampa saugi kelionė. Pirmosios šalnos, kurios žadamos ir savaitgalį, visuomet sukelia iššūkių vairuotojams, todėl kelius ir gatves prižiūrinčios bendrovės ekspertas dalijasi patirtimi, kokių ekstremalių situacijų gali pasitaikyti kelyje ir kaip šaltuoju metų laiku keliauti saugiai, rašoma pranešime.

(Plačiau...)

Atvykstamojo ir vietinio turizmo Lietuvoje augimas – dviženklis (0)

Paskelbus pirmų trijų ketvirčių duomenis apie turizmo srautus, lieka mažai abejonių, kad 2019 m. Lietuvos turizmo rinka bus pritraukusi daugiau turistų nei bet kada anksčiau. Pirmų devynių mėnesių duomenys iš apgyvendinimo įstaigų rodo 10 proc. viršijantį turistų srautų augimą. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiuo laikotarpiu po Lietuvą keliavo 1,53 mln. užsienio turistų ir 1,63 mln. lietuvių turistų.

(Plačiau...)

Nori nemokamai maitinti priešmokyklinukus ir pirmokus (1)

Nuo 2020 metų pradžios planuojama pradėti tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus ketinama pasiūlyti visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams.

(Plačiau...)

Nyksta žuvys: 5 eksperto patarimai, kaip atsakingai rinktis žuvį ir jos produktus (2)

Nyksta žuvys – šią liūdną žinią pastaruoju metu vis dažniau linksniuoja tiek aplinkosaugos specialistai, tiek kukliu laimikiu besiskundžiantys žvejai ar žuvies kainų pokyčiais besistebintys pirkėjai. „Net 88 proc. Europos komercinių žuvų rūšių yra išgaudomos, viršijant maksimalų tausią žvejybą užtikrinantį sugaunamos žuvies kiekį“, – sako Lietuvos gamtos fondo (LGF) atstovas Robertas Staponkus. Visą reikalingą informaciją jau dabar galite rasti žuvies ir jūros produktų gide sąmoningam vartotojui „Nyksta žyvys“. Tuo tarp žuvies ekspertas dalijasi keletu naudingų patarimų, padėsiančių sąmoningai pasirinkti žuvį ir išsaugoti jų rūšis ateities kartoms.

(Plačiau...)

Tyrimas: 7 iš 10 gyventojų nepatenkinti savo būstu (0)

Lietuvoje net 70 proc. gyventojų yra nepatenkinti savo dabartiniu būstu. Tokią statistiką atskleidė reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook