Lietuvos diena

Lietuvos diena

Per savaitę elektra Lietuvoje atpigo 9 proc. (0)

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina mažėjo visose Baltijos šalyse, o Lietuvoje kaina sumažėjo labiausiai, praneša nepriklausoma elektros tiekėja „Elektrum Lietuva.“

(Plačiau...)

Saugumo specialistai: plėšimų mažėja, nes nepaliekama ką vogti (0)

Lietuva kino ekranuose pastaruoju metu susilaukia labai daug dėmesio – neblėsta garsiojo HBO serialo „Černobylis“ šlovė, anksčiau čia filmuoti BBC serialai, taip pat susilaukė didelio dėmesio, apie naujus planus paskelbė kitos didžiosios kompanijos. Ir jei šalies lokacijos atrodo labai kinematografiškos ir patrauklios užsienio kūrėjams, tai kriminalinio siužeto filmų kūrėjus tikros istorijos apie plėšimus veikiausiai užmigdytų.

(Plačiau...)

Šildymo sezonas: ar įmanoma sutaupyti? (0)

Prasidėjus šaltajam metų periodui, viena aktualiausių temų tampa aukštos šildymo kainos ir neproporcingai žema oro temperatūra namuose. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis 2019 m. sausio mėnesį už šildymą lietuviai mokėjo apie 15 proc. daugiau, nei lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais. Ką daryti, kad šis šildymo sezonas netaptų nepakeliamu rūpesčiu?

(Plačiau...)

Ilgalaikės prognozės jau rodo, kokio gruodžio galime sulaukti (0)

Šiais metais lapkritis, pastebi sinoptikai, dėl neįprastai šiltų orų labiau primena spalį. Tiesa, savaitės pabaigoje laukia pokyčiai – pavasarišką 10 laipsnių šilumą pakeis šaltukas. Artimiausios prognozės rodo, kad virš nulio temperatūra nepakils ne tik naktį, bet ir dieną. Vis dėlto, panašu, kad artėjanti žiema apie save primins tik trumpam.

(Plačiau...)

Reformos grimasa: gamtos saugotojai važiuoja šimtą kilometrų vien tik įsipilti degalų (0)

Iš Jurbarko – į Tauragę ar Raseinius, iš Kelmės – į Šiaulius, iš Druskininkų – į Lazdijus ar Alytų, iš Akmenės – į Mažeikius.  Aplinkos apsaugos inspektoriai skundžiasi, kad vien įsipilti degalų jiems tenka nuvažiuoti per 100 kilometrų, nes neleidžiama naudotis jų rajone esančiomis degalinėmis.

Aplinkos apsaugos departamentas sako, kad inspektoriai gali į degalines užsukti pakeliui po patikrinimų kituose rajonuose.

(Plačiau...)

Savaitgalio orai: neįprasta lapkričio šiluma niekur nedings (0)

Savaitgalį artinantis šiltai oro masei savaitgalį visoje Lietuvoje ir toliau laikysis gana neįprasti lapkričiui orai. Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptiko Tado Kantauto, šiluma laikysis ir kitos savaitės pradžioje.

(Plačiau...)

Antibiotikas – ne saldainis. Didžiausios jų vartojimo klaidos (0)

Kaip dažnai vartojate antibiotikus? Jų griebiatės tik kraštutiniu atveju ar vos peršalus ir užgulus nosiai? Specialistai įspėja: antibiotikai – ne saldainiai, tad jų vartojimas turi būti teisingas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skambina pavojaus varpaus dėl mikroorganizmų atsparumo antibiotikams. Netgi yra paskelbusi šūkį: „Vartokime antimikrobinius vaistus atsakingai. Netinkamai gydantis šiandien, rytoj jie bus neveiksmingi“.

(Plačiau...)

Pajudėjo kolektyvinių sodų reikalas Seime – aktualu 500 tūkst. lietuvių (0)

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis, sodininkų bendrijų valdymu, supaprastinti sodininkų bendrijų susirinkimų šaukimo ir organizavimo tvarką.

(Plačiau...)

Dėl pavojingų priemaišų Lietuvos rinkai uždrausta tiekti dar vieną grupę ypač populiarių vaistų (0)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti Lietuvos rinkai visus vaistus, savo sudėtyje turinčius veikliosios medžiagos ranitidino, kuriems draudimas tiekti dar nebuvo taikomas.

(Plačiau...)

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos (0)

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų ir mokesčių ekspertų teigimu, būtų naudinga pakeisti dabartinę sistemą ir ją padaryti skaidresne. Siūloma, kad darbuotojai patys išmoktų atsidėti dalį gaunamos algos atostogoms arba ši dalis būtų pervedama į specialų fondą. Tuo tarpu darbuotojų atstovė mano, kad tokie siūlymai būtų naudingi darbdaviams, bet ne darbuotojams.

(Plačiau...)

Bankai uždarė 450 skyrių: gyventojai priversti vykti į kitus miestus, kad pasiektų savo pinigus (0)

Lietuvoje drastiškai mažėja kredito įstaigų skyrių skaičius. Jų iš 900 2011-aisiais 2019 pirmąjį pusmetį buvo likę 450, buvo skelbiama „Šiaulių banko“ organizuotoje spaudos konferencijoje. Teigiama, kad mažėjant bankų padalinių, nepatogumų patiria beveik pusė gyventojų, o jie dažniausiai paliečia vyresnio amžiaus ir atokiuose miesteliuose gyvenančius žmones.

(Plačiau...)

Visi pranešimai gyventojams ir įmonėms – prisijungus prie Mano VMI (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šalinant techninį sutrikimą, šiuo metu laikinai sustabdytas gyventojų bei įmonių informavimas e. laišku apie gautą dokumentą Mano VMI sistemoje. 

(Plačiau...)

Tyrimas: lietuviai pirkiniams internetu kartais išleidžia pusę savo pajamų (0)

Lietuvos pašto užsakymu atliktas visuomenės tyrimas atskleidė, kad lietuviai LP EXPRESS savitarnos siuntų terminalais dažniausiai atsisiunčia drabužių, elektronikos prekių ir parfumerijos bei kosmetikos. Lojaliausi šių prekių pirkėjai – tarnautojai, namų šeimininkės, ūkininkai ir darbininkai iš mažesnių miestų. 5 proc. apklaustųjų šiems pirkiniams išleidžia beveik pusę savo uždarbio.

(Plačiau...)

Nemunu plaukia kroviniai (0)

206 paras šiemet truko laivybos sezonas, ir jau prasideda pasiruošimas ateinančių metų sezonui, per kurį Vidaus vandens kelių direkcija numato įgyvendinti Nemune didžiausią šimtmečio projektą.

(Plačiau...)

Lietuviai išrinko žinomiausius nusikaltėlius (3)

Pirmą kartą šalies gyventojai rinko garsiausius visų laikų nusikaltėlius. Apklausos duomenimis, žinomiausias nusikaltėlis Lietuvoje – Henrikas Daktaras, antras – Borisas Dekanidzė. Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės  „Baltijos tyrimai" duomenimis, iki gyvos galvos nuteistą H. Daktarą ir beveik tris dešimtmečius karaliavusią Daktarų gaują žino 87 procentai šalies gyventojų. Paskutinį kartą Lietuvos istorijoje myriop nuteistą B. Dekanidzę ir jo vadovaujamą „Vilniaus brigadą“ – 54 proc., o išskirtiniais žiaurumais pagarsėjusius ir iki gyvos galvos nuteistus Panevėžio Tulpinius – 48 proc.

(Plačiau...)

Laukia lietingų ir permainingų orų savaitė (0)

Ši savaitė bus permaininga. Kaip LRT RADIJUI teigia sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, antradienį galime sulaukti vietomis šalnų ir plikledžio, tačiau jau trečiadienį sulauksime orų atšilimo, tačiau saulės spindulius išvysime tik penktadienį.

(Plačiau...)

Lietuvos merai „Facebook“: kiek sutiksite iš 60 ir apie ką rašo rečiausiai (0)

Į politiką pasukę asmenys žino – viešumo neišvengs. Tą dar labiau supranta savivaldybių merai, kurių pozicija reikalauja išskirtinės atsakomybės. Interneto ir technologijų amžiuje vis labiau įprantama, kad meras būtų atskaitingas ir ranka pasiekiamas socialiniuose tinkluose.

(Plačiau...)

Šiandien Lietuvos danguje išvysite retą reiškinį: kitą kartą tai nutiks tik 2032 m. (video) (0)

Lapkričio 11 d., pirmadienį, 14.37 val. prasidės gana retas reiškinys – Merkurijaus planetos tranzitas per Saulės diską. Būdamas arčiau Saulės nei mūsų planeta Merkurijus tą dieną atsidurs tiesioje linijoje tarp Saulės ir Žemės ir kaip juodas taškas praslinks per Saulės diską.

(Plačiau...)

Lietuviai vis dažniau suserga vėžiu (0)

Lietuvoje sergamumas onkologinėmis ligomis pamažu didėja, tačiau mirtingumo nuo visų lokalizacijų vėžio rodikliai yra stabilūs, o tarp moterų net stebima mažėjimo tendencija  – tokius duomenis atskleidė susisteminti 2012-2015 m. Vėžio registro duomenys.

(Plačiau...)

Tarp dviejų Lietuvų veriasi praraja: išvažiavus iš Vilniaus – lyg kitoje valstybėje (0)

Didžiųjų miestų gyventojai negali suprasti, kodėl tam tikra šalies dalis nusprendžia išvykti geresnio gyvenimo ieškoti į svečias šalis. O socialinė atskirtis ir toliau bado akis – padėtis, anot eksperto, ilgai buvo nesprendžiama, o ir dabar tai daroma visiškai neefektyviai. Vis tvirčiau ryškėja dviejų Lietuvų paveikslas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook