Lietuvos diena

Lietuvos diena

Vietovardžių paslaptys: išnykę ir naujai atrast (0)

Šiuo metu visoje Lietuvoje galima aptikti daugiau kaip 21 tūkst. vietovardžių – miestų, miestelių, kaimų pavadinimų. Visų jų duomenys saugomi Adresų registre. 2019-uosius paskelbus Vietovardžių metais, šis valstybės turtas gerokai pagausėjo.        

(Plačiau...)

Kauno gatvė: kur dingo ženklai ties perėjomis? (3)

Gyventojų nuomone, viena seniausių miesto gatvių – Kauno g. – tapo nesaugi: joje dingo pėsčiųjų perėjas žymėję kelio ženklai.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 18-ąją (0)

1830 m. Lenkijos Seimas įsiliepsnojusį sukilimą šalyje prieš caro valdžią, kuris persimetė ir į Lietuvą, paskelbė nacionaliniu sukilimu.

(Plačiau...)

Galutinis sprendimas: vaiko pinigai augs nuo Naujųjų (0)

Seimas antradienio posėdžio metu apsisprendė dėl vaiko pinigų didinimo. Po ilgų diskusijų ir skirtingų visuomenei pristatytų variantų, valdantieji pasiūlė nuo sausio universalią išmoką vaikui didinti nuo 50 iki 60 eurų, o gausių, nepasiturinčių, neįgalių vaikų šeimoms – nuo 70 iki 100 eurų. Tam Seimas ir pritarė.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 17-ąją (0)

1866 m. Selemos Būdoje, netoli Marijampolės, gimė trečiasis Lietuvos Respublikos prezidentas Kazys Grinius. Mirė 1950 m. Čikagoje (JAV). 1994 m. perlaidotas Lietuvoje.

(Plačiau...)

Šių metų orų rekordai nesibaigia: Kaune – kaip Madride (0)

Artimiausiomis dienomis termometro stulpeliai šoks net iki 9 laipsnių, šilčiausia, panašu, bus Kaune. Tokius pačius skaičius termometruose mato ir ispanai Madride, ten pastarosiomis dienomis prognozuojama 8-10 laipsnių šiluma.

(Plačiau...)

Gruodį patiriame didžiausią finansinį smūgį, o žiema smogia beveik visiems gyventojams (0)

 Šventiniai stalai ir kalėdinės dovanos gruodį taip ištuština šalies gyventojų pinigines, kad nuo išlaidų šuolio bandoma atsigauti dar ir sausį. Gruodis Lietuvoje finansiškai sunkiausias namų šeimininkėms – iššūkių patiria net 48 proc. jų, o apskritai žiema per asmeninius finansus smogia beveik 4 iš 5 mūsų šalies gyventojų.

(Plačiau...)

Pristatė gydymo įstaigų reitingavimo sistemą. Jurbarkui gerų žinių nedaug (3)

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir ministras Aurelijus Veryga pristatė pradedamą gydymo įstaigų reitingavimą, ko iki šiol šalyje dar nebuvo. Nuo šiol ne tik pacientai galės matyti reitingų viršūnėse esančius medikus ir gydymo įstaigas, bet ir patys medikai matys, kokias užima pozicijas, kur reikia pasitempti, nurodo SAM.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 16-ąją (0)

1577 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras pasirašė taikos sutartį su Dancigo miestu bei pripažino miestelėnams protestantų tikėjimo laisvę.

(Plačiau...)

Lietuviškos bitės buvo saugomos prie Jurbarko (0)

Gamtos tyrimų centro mokslininkai užbaigė reikšmingą Lietuvai projektą, kuriuo siekė nustatyti, ar šalyje dar yra išlikusių vietinių tamsiųjų medunešių bičių (Apis mellifera mellifera).

Lietuvos vietinės bitės yra įtrauktos į saugomų ūkinių gyvūnų nacionalinių genetinių išteklių veislių sąrašą.

Šios bitės beveik prieš tris dešimtmečius buvo saugomos vietinių bičių draustinyje Jurbarko ir Tauragės miškų masyve.

Apie 1995 m. panaikinus šį draustinį, lietuviškų bičių būklė liko nežinoma, o 2015 m. buvo paskelbta apie šių bičių išnykimą.

(Plačiau...)

Turėsime priprasti prie naujų plėšrūnų: meškos jau grįžo į Lietuvos miškus, o vienas lokys čia net peržiemojo (0)

Tradiciškai teigiama, kad rudasis lokys Lietuvoje pastoviai negyvena ir tik užklysta iš kaimyninių Latvijos bei Baltarusijos, tačiau pastarieji pora metų liudija ką kita.

(Plačiau...)

Gyvenimu Lietuvoje vis dar nepatenkinta didžioji dalis gyventojų (0)

Tendencija, kad gyvenimu Lietuvoje nepatenkinta didžioji dalis gyventojų, – nesikeičia. Per pastarąjį mėnesį 4 proc. padidėjo gyventojų, manančių, kad šalyje reikalai krypsta į blogą.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 15-ąją (0)

1415 m. Konstancoje vykusiame visuotiniame Bažnyčios Sinode dalyvavo 60 žemaičių bajorų.

(Plačiau...)

Prognozuoja, kokia laukia likusi žiema Lietuvoje: visoje Europoje pastebėjo ryškią anomaliją (0)

Naujausios orų prognozės rodo, kad sezoninė to paties centro prognozavimo sistema rodo, kad visa likusi žiema Šiaurės Europoje iki pat kovo mėnesio bus šiltesnė už normą.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 13-ąją (0)

1513 m. prie Šv. Jonų bažnyčios įsteigta parapinė Vilniaus miesto mokykla.

(Plačiau...)

Į kariuomenę šauks jaunesnius (0)

Seimas nusprendė sumažinti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiamų karo prievolininkų amžių. Nuo 2020 metų į privalomąją karo tarnybą bus kviečiami jaunuoliai nuo 18 iki 23 metų amžiaus.

(Plačiau...)

Lietuva gruodžio 12-ąją (0)

1501 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras vainikuotas Lenkijos karaliumi.

(Plačiau...)

Savivaldybių gerovės reitinge Jurbarkas smuko žemyn (6)

Vilniaus politikos analizės instituto trečiadienį skelbiamame savivaldybių gerovės indekse pirmoje vietoje Neringos savivaldybė, o blogiausiai įvertintas Ignalinos rajonas.

Prie didžiųjų kaimiškų savivaldybių priskiriamas Jurbarkas krito iš 33-iosios į 39-ąją poziciją.

(Plačiau...)

Tyrimas: pamažu maitinamės sveikiau, tačiau duonos, cukraus ir sviesto atsisakyti sunku (0)

Žiūrint į produktų, vartojamų bent kartą per savaitę, lentelę, pastebima tendencija, kad sveikesnių produktų vartojimas po truputį didėja, o ribotinų – po truputį mažėja. Duona, cukrus ir sviestas – šiuos produktus kasdien vartoja daugiausia Lietuvos gyventojų. Beveik pusė žmonių kasdien valgo duonos (47 proc.), o daugiau kaip trečdalis (37 proc.) – kasdien vartoja cukraus. Vis dėlto pastebima, kad per trejus metus kasdien vartojančių cukraus sumažėjo 15 proc. punktų.

(Plačiau...)

STT: Mažėja vidutinis nepotizmo rizikos intensyvumo rodiklis savivaldybių administracijose (0)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai jau trečią kartą atliko visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo rizikos intensyvumo (NRI) tyrimą.

Nustatyta, kad palyginus su šių metų vasarį atlikto tyrimo rezultatais, vidutinis savivaldybių NRI rodiklis sumažėjo 0,7% – nuo 17,62% iki 16,92%.

Giminaičių dalis sumažėjo 34 savivaldybių administracijose, padidėjo – 25, nepasikeitė – 1 savivaldybės administracijoje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook