Lietuvos diena

Lietuvos diena

Nepražiopsokite: vėl suksime laikrodžius ir miegosime ilgiau (0)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, spalio 27-ąją, vėl suksime laikrodžius ir grįšime prie žiemos laiko. Pasukę rodykles miegosime ilgiau, mat žiemos laikas įvedamas laikrodžių rodykles pasukant atgal paskutinį spalio sekmadienį, ketvirtą valandą ryto.

(Plačiau...)

Į Lietuvą atkeliauja šaltis, lapkričio pradžia bus nukrypusi nuo normos (0)

Lietuvoje orai iš esmės jau ims keistis nuo kitos savaitės pradžios. Sekmadienį virš Skandinavijos praslinkus giliam ciklonui šilta oro masė stipriais vėjais bus nustumta į pietus, o pirmadienį virš pietinės Baltijos praslinks nedidelė žemo slėgio sritis su lietumi. Didesnė kritulių tikimybė teks šiauriniams ir vakariniams šalies rajonams.

(Plačiau...)

Kietojo kuro katilams nuo kitų metų – nauji reikalavimai (1)

Nuo kitų metų sausio 1 dienos Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rinkai pateikiami ir pradedami naudoti nauji kietojo kuro katilai privalės atitikti Europos Komisijos reglamente nustatytus ekologinio projektavimo reikalavimus.

(Plačiau...)

9 dažniausios klaidos norint pasinaudoti GPM lengvata, kaip jų išvengti? (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog patikrinusi beveik 3 tūkst. prašymų (PRC912) pasinaudoti naujomis Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) lengvatomis už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus, parengė dažniausiai daromų klaidų, dėl kurių gyventojams teko tikslinti pateiktus prašymus, sąrašą.

(Plačiau...)

Orai dar keletą dienų maloniai lepins (0)

Šiandien lietaus nenumatoma. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra 12–17 laipsnių

Spalio 25 d. žymesnio lietaus nenumatoma. Temperatūra naktį 7–12, dieną 13–18 laipsnių.

(Plačiau...)

Nori panaikinti akcizo lengvatą ir sutaupyti milijonus – skaudžiai nukentėtų ir jurbarkiečiai (0)

Antradienį, spalio 22-ąją, Seime priimant kitų metų biudžeto projektą, po pateikimo pritarta siūlymui naikinti akcizų lengvatą šildymui gazoliams, liaudyje vadinamiems raudonuoju dyzeliu. Siūlymą naikinti lengvatą akcizui teikusios Energetikos ministerijos vadovo patarėja Aurelija Vernickaitė tokią eilutę biudžeto projekte aiškino tuo, kad gazoliai – viena taršiausių šilumos gamybai naudojamų kuro rūšių.

(Plačiau...)

Jurbarke dirbantis ir sąnarius tiriantis radiologas įspėja: aktyviai sportuojančių 30-mečių sąnariai – kaip 70-mečių (0)

Radiologas dr. Saulius Rutkauskas jau penkerius metus sveikatos apsaugos sistemos dalyviams bando įrodyti, kad galima pagerinti gydymo paslaugų kokybę ne išleidžiant daugiau pinigų, o jų sutaupant. 15min GYVENIMAS pokalbis su mediku apie tai, kaip sekasi jo idėjai skintis kelią, su kokiomis sąnarių problemomis jis susiduria konsultuodamas ir kodėl jis sako, kad nesveikiausias sportas – krepšinis.

(Plačiau...)

Siūloma leisti naktinius gyvūnus medžioti su naktiniais taikikliais ir duslintuvais. (0)

Tai numatančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas įregistravo įvairioms Seimo frakcijoms priklausančių parlamentarų grupė, kurioje – Jonas Jarutis, Andriejus Stančikas, Valentinas Bukauskas, Sergejus Jovaiša, Viktoras Rinkevičius, Remigijus Žemaitaitis, Alfredas Stasys Nausėda, Rimantas Sinkevičius, Juozas Imbrasas, Artūras Skardžius ir kiti.

(Plačiau...)

Pritarė siūlymui uždrausti pardavimo vietose eksponuoti tabako gaminius (0)

Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui iš esmės pritarti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyvai uždrausti viešai pardavimo vietose eksponuoti tabako gaminius, su jais susijusius gaminius ir įrenginius, skirtus šiems gaminiams vartoti.

(Plačiau...)

Kiekvienam gyventojui - po privalomą elektroninio pašto adresą (0)

Nuo 2021 m. sausio 1 d. kiekvienas Lietuvos gyventojas turės savo oficialų elektroninio pašto adresą – elektroninio pristatymo dėžutę, skirtą bendrauti su valdžios institucijomis ir įstaigomis. Numatoma, kad taip gyventojai galės efektyviau gauti viešąsias, administracines ir kitas paslaugas.

(Plačiau...)

Beveik trečdalis lietuvių prisipažįsta esantys priklausomi nuo interneto (0)

Dauguma Lietuvos gyventojų taip pasinėrė į mobiliąsias technologijas, kad jau ir patys pripažįsta esantys nuo jų priklausomi. Paprašyti įvardinti asmeninius priklausomybės šaltinius, beveik trečdalis mini internetą (29 proc.), kas ketvirtas – išmaniuosius telefonus (24 proc). Priklausomybių sąraše atsirado ir socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai, kurie kartu nukonkuravo tik 13 proc. apklausos atsakymų surinkusį televizorių, neretai tituluojamą laiko rijiku.

(Plačiau...)

Penktadienį nepasiturintiems padėti kvies „Maisto banko“ akcija (0)

Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, šimtai socialinių organizacijų rengiasi pasirūpinti, kad skurdžiai gyvenančių žmonių stalas neliktų tuščias.

(Plačiau...)

Šiemet dvigubai daugiau registruotų hepatitų – dominuoja lėtiniai C hepatitai (0)

Per aštuonis šių metų mėnesius užregistruoti 184 susirgimai hepatitais ir tai, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, beveik pustrečio karto daugiau (74 atvejai 2018 m. per 8 mėnesius).

(Plačiau...)

Naujausi reitingai: Seimo pirmininko kėdės istorija didina nusivylimą partijomis (0)

Naujausios apklausos rodo, kad precedento neturinti kova dėl Seimo pirmininko posto turėjo įtakos parlamentinių partijų reitingams. Po užsitęsusio ir nesėkmingai pasibaigusio siekio nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, krito Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) populiarumas bei ženkliai išaugo gyventojų dalis, kuri deklaruoja nežinanti, ar turėtų už ką balsuoti rinkimuose.

(Plačiau...)

Kitais metais laukia pokyčiai: turėtų augti ir vaiko pinigai, ir minimali alga, ir pensijos (0)

Socialinės apsaugos ir darbo srityje kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą priešmokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį, kuris lemia valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, vardija Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

(Plačiau...)

Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. visų infekcinių ligų (0)

Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis. Tyrimų duomenimis, rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis. Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. infekcinių ligų, pabrėžia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai. Pasak jų, tinkamai plaunant rankas apsisaugotume nuo aštuonių iš dešimties ligų.

(Plačiau...)

Sveikas gyvenimo būdas nuo gripo komplikacijų neapsaugos (0)

Artėjant kasmetiniam gripo sezonui prie gydytojų kabinetų ilgėja eilės norinčiųjų pasiskiepyti, o skiepų priešininkai užgula klaviatūras bandydami juos išgąsdinti pseudomokslinėmis žinutėmis, treti teigia esą sveikas gyvenimo būdas geriau nei skiepas. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. dr. Ligita Jančorienė tvirtina, kad gripas – labai klastinga liga ir net sveikiausiam žmogui gali sukelti sunkias komplikacijas, kurias gali nulemti imlumas infekcijai ir individualus organizmo atsakas.

(Plačiau...)

Trumpam grįžta vasara, sušils iki 20 laipsnių (0)

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, į Lietuvą grįžta šilti orai.

(Plačiau...)

Tyrimas: pusė pasiryžusių nusižudyti ieškojo pagalbos (0)

Mokslininkų tyrimas atskleidė skaudžią realybę: po šeimos nario netekties savižudybių ratas nesustoja, sako psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorė dr. Nida Žemaitienė.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai Seimo narį rinks ne tik su pagėgiškiais, bet ir su tauragiškiais (2)

Seimas rugsėjo 20 d. neeiliniame posėdyje pritarė sprendimui, kuriuo artimiausiuose Seimo rinkimuose būtų kuriama atskira rinkimų apygarda pasaulio lietuviams. Jos rinkėjų skaičius nustatomas įskaičiuojant paskutiniuose rinkimuose dalyvavusių ir Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsavusių rinkėjų skaičių. Šiandien, spalio 9-ąją, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė rinkimų apygardų pokyčius.

Prie buvusios bendros Jurbarko-Pagėgių rinkiminės apygardos planuojama prijungti dalį Tauragės r. rinkėjų - Gaurės, Baltrušaičių ir Eičių gyvenvietes. Pati rinkiminė apygarda pervadinama į Karšuvos. Šis pavadinimas parinktas pagal čia esančią girią.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook