Lietuvos diena

Lietuvos diena

Tyrimas: lietuviai pirkiniams internetu kartais išleidžia pusę savo pajamų (0)

Lietuvos pašto užsakymu atliktas visuomenės tyrimas atskleidė, kad lietuviai LP EXPRESS savitarnos siuntų terminalais dažniausiai atsisiunčia drabužių, elektronikos prekių ir parfumerijos bei kosmetikos. Lojaliausi šių prekių pirkėjai – tarnautojai, namų šeimininkės, ūkininkai ir darbininkai iš mažesnių miestų. 5 proc. apklaustųjų šiems pirkiniams išleidžia beveik pusę savo uždarbio.

(Plačiau...)

Nemunu plaukia kroviniai (0)

206 paras šiemet truko laivybos sezonas, ir jau prasideda pasiruošimas ateinančių metų sezonui, per kurį Vidaus vandens kelių direkcija numato įgyvendinti Nemune didžiausią šimtmečio projektą.

(Plačiau...)

Lietuviai išrinko žinomiausius nusikaltėlius (3)

Pirmą kartą šalies gyventojai rinko garsiausius visų laikų nusikaltėlius. Apklausos duomenimis, žinomiausias nusikaltėlis Lietuvoje – Henrikas Daktaras, antras – Borisas Dekanidzė. Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės  „Baltijos tyrimai" duomenimis, iki gyvos galvos nuteistą H. Daktarą ir beveik tris dešimtmečius karaliavusią Daktarų gaują žino 87 procentai šalies gyventojų. Paskutinį kartą Lietuvos istorijoje myriop nuteistą B. Dekanidzę ir jo vadovaujamą „Vilniaus brigadą“ – 54 proc., o išskirtiniais žiaurumais pagarsėjusius ir iki gyvos galvos nuteistus Panevėžio Tulpinius – 48 proc.

(Plačiau...)

Laukia lietingų ir permainingų orų savaitė (0)

Ši savaitė bus permaininga. Kaip LRT RADIJUI teigia sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, antradienį galime sulaukti vietomis šalnų ir plikledžio, tačiau jau trečiadienį sulauksime orų atšilimo, tačiau saulės spindulius išvysime tik penktadienį.

(Plačiau...)

Lietuvos merai „Facebook“: kiek sutiksite iš 60 ir apie ką rašo rečiausiai (0)

Į politiką pasukę asmenys žino – viešumo neišvengs. Tą dar labiau supranta savivaldybių merai, kurių pozicija reikalauja išskirtinės atsakomybės. Interneto ir technologijų amžiuje vis labiau įprantama, kad meras būtų atskaitingas ir ranka pasiekiamas socialiniuose tinkluose.

(Plačiau...)

Šiandien Lietuvos danguje išvysite retą reiškinį: kitą kartą tai nutiks tik 2032 m. (video) (0)

Lapkričio 11 d., pirmadienį, 14.37 val. prasidės gana retas reiškinys – Merkurijaus planetos tranzitas per Saulės diską. Būdamas arčiau Saulės nei mūsų planeta Merkurijus tą dieną atsidurs tiesioje linijoje tarp Saulės ir Žemės ir kaip juodas taškas praslinks per Saulės diską.

(Plačiau...)

Lietuviai vis dažniau suserga vėžiu (0)

Lietuvoje sergamumas onkologinėmis ligomis pamažu didėja, tačiau mirtingumo nuo visų lokalizacijų vėžio rodikliai yra stabilūs, o tarp moterų net stebima mažėjimo tendencija  – tokius duomenis atskleidė susisteminti 2012-2015 m. Vėžio registro duomenys.

(Plačiau...)

Tarp dviejų Lietuvų veriasi praraja: išvažiavus iš Vilniaus – lyg kitoje valstybėje (0)

Didžiųjų miestų gyventojai negali suprasti, kodėl tam tikra šalies dalis nusprendžia išvykti geresnio gyvenimo ieškoti į svečias šalis. O socialinė atskirtis ir toliau bado akis – padėtis, anot eksperto, ilgai buvo nesprendžiama, o ir dabar tai daroma visiškai neefektyviai. Vis tvirčiau ryškėja dviejų Lietuvų paveikslas.

(Plačiau...)

Šildymo sezono bėdos prasideda: šąlant radiatoriams kaltųjų ieškoma ne ten (0)

Prasidėjus šildymo sezonui, tradiciškai kasmet šilumos tiekėjai sulaukia gyventojų priekaištų dėl nešylančių ar prastai šylančių radiatorių.

(Plačiau...)

Mokesčių inspekcija laimėtojui atseikės tūkstančius (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad baigiasi prieš du metus Lietuvoje startavęs Kvitų žaidimas – šiandien skelbiami paskutiniai prizų laimėtojai, tarp kurių ir finalinis 5000 eurų laimėtojas. Skaičiuojama, kad prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo gyventojus kvietusi iniciatyva į valstybės biudžetą papildomai atnešė beveik 12 mln. (11,93 mln.) eurų Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM).

(Plačiau...)

Sveikatos specialistė atkreipė dėmesį į gripą: kodėl „pagripavimas“ nėra tas pats kas peršalimas (0)

Lapkritis, mėnuo kai gripas ir peršalimo ligos jau pradeda tykoti visų, kurie nesisaugo. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad svarbiausia atskirti gripą nuo peršalimo viruso, tačiau dauguma neskiria jų požymių. Dar svarbiau yra suprasti, kad nuo gripo galima apsisaugoti pasiskiepijus, tačiau nuo peršalimo ligų skiepų nėra.

(Plačiau...)

Dešimtims tūkstančių gyventojų – netikėti laiškai iš „Sodros“: nesikreipia dėl išmokų, kurios jiems priklauso (0)

„Sodra“ primena, kad, norint gauti ligos išmoką, reikia apsilankyti pas gydytoją, o daliai gyventojų – ir pateikti prašymą ligos išmokai gauti, jeigu jie to nepadarė anksčiau. „Sodra“ planuoja išsiųsti priminimus 38 tūkst. gyventojų, kurie per pastaruosius metus turėjo laikino nedarbingumo pažymėjimą, tačiau prašymo ligos išmokai gauti nepateikė.

(Plačiau...)

Į ciklono centrą pateksianti Lietuva netrukus sulauks nemalonumų (0)

Šiandien šiauriau mūsų šalies sukasi nykstančio ciklono centras, jis neš nemalonius orus. Tankūs debesys tik retkarčiais suplonės ir dangus prašviesės. Beveik visur protarpiais palis, intensyviau ir įkyriau – šalies šiaurės vakaruose.

(Plačiau...)

Blogi įpročiai virtualioje erdvėje: pasitikrinkite, ar pats sau nekeliate pavojaus? (0)

Per paskutinius aštuonerius metus dažniausiai nulaužiamos paskyros turi „123456“ ir „password“ slaptažodžius. Keisčiausia tai, kad šie slaptažodžiai yra labiausiai naudojami pasaulyje. Tai rodo, kad nemaža dalis vartotojų atsainiai žiūri į savo saugumą virtualioje erdvėje ir nukenčia nuo kibernetinių nusikaltėlių. Užduokite sau žemiau pateiktus penkis klausimus ir pasitikrinkite, ar jūs pats sau nekeliate pavojaus.

(Plačiau...)

VMI vardu prisidengę sukčiai siuntinėja apgaulingas SMS žinutes (0)

Kaip savo „Facebook“ paskyroje informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), sukčiai, prisistatę VMI vardu, Siuntinėja trumpąsias žinutes su klaidinančia informacija. VMI perspėja piliečius neatidaryti žinutėje nurodytų interneto adresų.

(Plačiau...)

Ruduo įteiks paskutinę dovaną (0)

Lapkričio 4-os naktį daug kur palis. Temperatūra pažemės iki 5–10 laipsnių šilumos. Dieną daug kur numatomas lietus, vietomis smarkus. Aukščiausia temperatūra sieks 10–15 laipsnių.

(Plačiau...)

Tūkstančiai lanko artimuosius ir grožisi ugnies jūra (nuotraukos) (0)

Vėlinės ir Visų šventųjų diena - laikas, kai žmonės lanko artimųjų kapus. Taip pat - metas, kai kapinės virsta ugnies jūra. Pasigrožėti vieną kartą per metus pasitaikančiu reginiu plūsta tūkstančiai. 

(Plačiau...)

Gydytoja: peršalimas ir gripas smogs stipriau, nei pernai (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo sezono pradžia Lietuvoje paskelbta kiek anksčiau nei pernai, t.y. rugsėjo 30 d. Be to, spalio viduryje dėl gripo buvo hospitalizuotas vienas suaugęs asmuo. Vis dėlto gydytojai neskambina pavojaus varpais – svarbiausia pacientams mokėti atskirti paprastą peršalimą nuo gripo ir kaip nuo jų apsisaugoti.  "Euromed" klinikos šeimos gydytoja Gitana Didžiulienė paaiškins, kada vertėtų kelias dienas pasilikti namuose,  o kada reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

(Plačiau...)

Kapuose sužibs tūkstančiai žvakių: kokias renkasi dažniausiai ir kaip išvengti kalnų atliekų po Vėlinių? (0)

Lietuviai iki šių dienų yra išsaugoję vieną gražiausių senovės tradicijų per Vėlines prisiminti mirusiuosius ir uždegti jiems žvakelę bei mintimis pabūti kartu. Žvakės liepsna mūsų tautai – labai svarbus simbolis, o žvakių pardavimai kasmet auga, vis pasiekdami rekordus. Visgi kai kurie pirkdami prisimena ir ekologiją bei tvarumo filosofiją. Specialistai primena, kurios žvakės yra ne tik gražios, bet ir draugiškos aplinkai bei pataria, kaip tinkamai sutvarkyti jų atliekas.

(Plačiau...)

Vairuotojas atsirado, tačiau klausimų – daug (1)

Nuo spalio 24-osios artimųjų ieškotas jurbarkietis Arvydas Navickas atsirado pirmadienį. Su 43-ejų vyru šeima negalėjo susisiekti jam pradingus Lenkijoje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook