Lietuvos diena

Lietuvos diena

Kiekvienam gyventojui - po privalomą elektroninio pašto adresą (0)

Nuo 2021 m. sausio 1 d. kiekvienas Lietuvos gyventojas turės savo oficialų elektroninio pašto adresą – elektroninio pristatymo dėžutę, skirtą bendrauti su valdžios institucijomis ir įstaigomis. Numatoma, kad taip gyventojai galės efektyviau gauti viešąsias, administracines ir kitas paslaugas.

(Plačiau...)

Beveik trečdalis lietuvių prisipažįsta esantys priklausomi nuo interneto (0)

Dauguma Lietuvos gyventojų taip pasinėrė į mobiliąsias technologijas, kad jau ir patys pripažįsta esantys nuo jų priklausomi. Paprašyti įvardinti asmeninius priklausomybės šaltinius, beveik trečdalis mini internetą (29 proc.), kas ketvirtas – išmaniuosius telefonus (24 proc). Priklausomybių sąraše atsirado ir socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai, kurie kartu nukonkuravo tik 13 proc. apklausos atsakymų surinkusį televizorių, neretai tituluojamą laiko rijiku.

(Plačiau...)

Penktadienį nepasiturintiems padėti kvies „Maisto banko“ akcija (0)

Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, šimtai socialinių organizacijų rengiasi pasirūpinti, kad skurdžiai gyvenančių žmonių stalas neliktų tuščias.

(Plačiau...)

Šiemet dvigubai daugiau registruotų hepatitų – dominuoja lėtiniai C hepatitai (0)

Per aštuonis šių metų mėnesius užregistruoti 184 susirgimai hepatitais ir tai, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, beveik pustrečio karto daugiau (74 atvejai 2018 m. per 8 mėnesius).

(Plačiau...)

Naujausi reitingai: Seimo pirmininko kėdės istorija didina nusivylimą partijomis (0)

Naujausios apklausos rodo, kad precedento neturinti kova dėl Seimo pirmininko posto turėjo įtakos parlamentinių partijų reitingams. Po užsitęsusio ir nesėkmingai pasibaigusio siekio nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, krito Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) populiarumas bei ženkliai išaugo gyventojų dalis, kuri deklaruoja nežinanti, ar turėtų už ką balsuoti rinkimuose.

(Plačiau...)

Kitais metais laukia pokyčiai: turėtų augti ir vaiko pinigai, ir minimali alga, ir pensijos (0)

Socialinės apsaugos ir darbo srityje kitąmet planuojama didinti vaiko pinigus, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijas, pradėti nemokamą priešmokyklinukų ir pirmokų maitinimą, didinti minimalią mėnesio algą ir bazinį pareiginės algos dydį, kuris lemia valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, vardija Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

(Plačiau...)

Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. visų infekcinių ligų (0)

Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis. Tyrimų duomenimis, rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis. Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. infekcinių ligų, pabrėžia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai. Pasak jų, tinkamai plaunant rankas apsisaugotume nuo aštuonių iš dešimties ligų.

(Plačiau...)

Sveikas gyvenimo būdas nuo gripo komplikacijų neapsaugos (0)

Artėjant kasmetiniam gripo sezonui prie gydytojų kabinetų ilgėja eilės norinčiųjų pasiskiepyti, o skiepų priešininkai užgula klaviatūras bandydami juos išgąsdinti pseudomokslinėmis žinutėmis, treti teigia esą sveikas gyvenimo būdas geriau nei skiepas. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. dr. Ligita Jančorienė tvirtina, kad gripas – labai klastinga liga ir net sveikiausiam žmogui gali sukelti sunkias komplikacijas, kurias gali nulemti imlumas infekcijai ir individualus organizmo atsakas.

(Plačiau...)

Trumpam grįžta vasara, sušils iki 20 laipsnių (0)

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, į Lietuvą grįžta šilti orai.

(Plačiau...)

Tyrimas: pusė pasiryžusių nusižudyti ieškojo pagalbos (0)

Mokslininkų tyrimas atskleidė skaudžią realybę: po šeimos nario netekties savižudybių ratas nesustoja, sako psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorė dr. Nida Žemaitienė.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai Seimo narį rinks ne tik su pagėgiškiais, bet ir su tauragiškiais (2)

Seimas rugsėjo 20 d. neeiliniame posėdyje pritarė sprendimui, kuriuo artimiausiuose Seimo rinkimuose būtų kuriama atskira rinkimų apygarda pasaulio lietuviams. Jos rinkėjų skaičius nustatomas įskaičiuojant paskutiniuose rinkimuose dalyvavusių ir Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsavusių rinkėjų skaičių. Šiandien, spalio 9-ąją, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė rinkimų apygardų pokyčius.

Prie buvusios bendros Jurbarko-Pagėgių rinkiminės apygardos planuojama prijungti dalį Tauragės r. rinkėjų - Gaurės, Baltrušaičių ir Eičių gyvenvietes. Pati rinkiminė apygarda pervadinama į Karšuvos. Šis pavadinimas parinktas pagal čia esančią girią.

(Plačiau...)

Labiausiai brangsta bulvės ir obuoliai, pinga – pomidorai (0)

Kainų palyginimo portalo „Pricer.LT“ duomenimis, vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis šalies  parduotuvėse, palyginti su rugpjūčiu, augo 1,06 Eur, ir buvo 4,66 (9,1 proc.) EUR brangesnis nei metų pradžioje. Gali būti, kad prekybos tinklui RIMI atidarius internetinę prekybą populiariausias prekes pirksime internetu pigiau.

(Plačiau...)

Gripo vakcina pasiekė Lietuvą (0)

Pirmosios 50 tūkstančių keturvalentės gripo vakcinos dozių, kuriomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė Lietuvą. Jos artimiausiu metu  bus pradėtos pristatinėti šalies gydymo įstaigoms.

(Plačiau...)

Nemunas taps patogesnis laivybai (0)

Nemuno upės ruožą nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių numatoma modernizuoti, užtikrinant reikiamą jo gylį ir plotį bei pagerinant sąlygas laivybai. Taip siekiama vidaus vandenų kelyje E41 užtikrinti galimybę plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Projektas, kurio vertė – 28,3 mln. eurų, susisiekimo ministro įsakymu įtrauktas į Europos Sąjungos investicijomis finansuojamų projektų sąrašą.

(Plačiau...)

Privalės užtikrinti, kad nesmirdėtų (2)

Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvapo vienetų riba. Tvarkos pasikeitimas palies ir Jurbarko r. esančius ūkio subjektus.

(Plačiau...)

Lietuvoje – ketvirtoji mirtis nuo erkinio encefalito (0)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento specialistai praneša apie antrą šiemet mirties nuo erkinio encefalito atvejį Kauno mieste. Mirusi 78 m. kaunietė erkės įsisiurbimo nepastebėjo, skiepyta nuo erkinio encefalito nebuvo.

(Plačiau...)

Šildymo sezonas: mokėsime itin pigiai (0)

Energijos išteklių biržos „Baltpool“ generalinis direktorius Andrius Smaliukas sako, kad šildymo kainos šiemet galėtų būti vienos mažiausių per 20 metų. Vis dėlto nuogąstaujama, kad šiemet neįprastai didelė atvežamo biokuro iš Baltarusijos dalis gali išstumti vietinį verslą iš biokuro rinkos.

(Plačiau...)

Vairuotojus perspėja dėl plikledžio (0)

Spalio 5-os naktį debesuota su pragiedruliais. Vietomis, daugiausia Rytų Lietuvoje trumpai palis. Kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra 0–5 laipsniai šilumos, šiaurės vakariniuose rajonuose 0–2 laipsniai šalčio, dirvos paviršiuje daug kur šalnos iki 5 laipsnių šalčio. Dieną debesuota su pragiedruliais. Kai kur trumpai palis. Vėjas šiaurės, šiaurės rytų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–10 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Spalio 4-oji primena žmogaus atsakomybę už gyvūnus (0)

Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena primena, kad visi esame už juos atsakingi. Ji skatina skirta geriems darbams, kuriuos kiekvienas gali paskirti gyvūnams.

(Plačiau...)

Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų (0)

Aplinkos ministerija siūlo per šį vilkų medžioklės 2019-2020 m. sezoną, kuris prasidės spalio 15 d., leisti sumedžioti 120 vilkų. Šį limitą patvirtinančio aplinkos ministro įsakymo projektas yra pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook