Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuva mini Valstybės atkūrimo dienos 99-ąsias metines (0)

Lietuva minės Valstybės atkūrimo 99-ąsias metines, prisimins prieš 99 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbs šaliai nusipelniusius šių dienų žmones.

(Plačiau...)

Vis daugiau jaunavedžių tuokiasi bažnyčiose arba svetur (0)

Vis dažniau jaunavedžiai santuokas registruoja bažnyčiose arba užsienio valstybėse, rodo Teisingumo ministerijos statistiniai duomenys.

(Plačiau...)

Nedarbo lygis pernai siekė 7,9 proc. (0)

Nedarbo lygis 2016 metais Lietuvoje siekė 7,9 procento ir buvo 1,2 procentinio punkto mažesnis nei 2015 metais, skelbia Statistikos departamentas.

(Plačiau...)

ES minimalūs atlyginimai siekia nuo žemiau nei 500 rytuose iki per 1000 eurų vakaruose (0)

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros "Eurostat" pateiktais duomenimis, 22-ose iš 28 regiono šalių narių nustatyti nacionaliniai minimalūs atlyginimai, tik Danijoje, Italijoje, Kipre, Austrijoje, Suomijoje ir Švedijoje nacionalinis mėnesinis minimalus atlyginimas nėra nustatytas.

(Plačiau...)

Reikšmingos Lietuvai šimtmečių sukaktys - pašto ženkluose (0)

Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui Lietuvos paštas išleidžia jau antrąją jubiliejinę atkurtos Lietuvos valstybės sukaktį įamžinančią pašto ženklų seriją. Šį šeštadienį, vasario 11 dieną, apyvartoje drauge pasirodys ir žymaus XX amžiaus lietuvių poeto Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms skirtas pašto ženklas.

(Plačiau...)

Ženkliai pagerėjo pagalbos tarnybų galimybės nustatyti skambinančiojo vietą (0)

Bendrajam pagalbos centrui (BPC) įsidiegus naujas technologijas ženkliai nuo šių metų pradžios pagerėjo galimybės nustatyti skambinančiojo skubios pagalbos telefonu 112 buvimo vietą. Jeigu anksčiau paieškos spindulys siekė net 35-40 kilometrų, tai šiuo metu, idealiu atveju, išmaniųjų telefonų su "Android" programine įranga informacija GPS pagalba pateikiama 2 metrų atstumu. 

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti lydekas (1)

Vasario 1 d. įsigaliojo draudimas žvejoti lydekas. Jis galios iki balandžio 20 d. visuose Lietuvos vandens telkiniuose ne tik žvejams mėgėjams, bet ir verslininkams.

(Plačiau...)

Lietuvos miškuose bus skaičiuojami vilkai ir lūšys (0)

Vasario 7 ir 10 d. visoje šalyje bus skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių.

(Plačiau...)

Sukčiai spendžia žabangas mokesčių mokėtojams (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad gyventojų pajamų deklaravimas prasidės kovo mėnesį, kai Elektroninio deklaravimo sistemoje atsiras preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos, o ne dabar – kaip siūlo sukčiai, neva iš mokesčių inspekcijos siunčiantys  elektroninius laiškus, susigrąžinti „pertekliu mokėjima“.

(Plačiau...)

Sutvarkius mokyklų tinklą rajonas sutaupytų apie milijoną eurų (1)

22 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant ir prižiūrint mokyklų infrastruktūrą, atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti.

(Plačiau...)

Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną (0)

Lietuva 26-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

(Plačiau...)

Stiprės vėjas, dieną kai kur pustys (0)

Trečiadienio rytą Šiaulių apskrityje ir Klaipėdos, Marijampolės, Raseinių, Alytaus, Jurbarko bei Tauragės rajonuose vietomis ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis. Čia barstomi slidūs kelių ruožai. Kelininkai vairuotojų prašo atkreipti dėmesį į pavojingus kelio ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, t.y. sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidžius važiuojant per tiltus ir viadukus.

(Plačiau...)

Ištuokų registruojama tris kartus mažiau nei santuokų (0)

Pastarąjį pusmetį Lietuvoje susituokė 14 800 porų, o skirtingais keliais pasuko 4 553 poros, rodo Registrų centro paskelbti duomenys.

(Plačiau...)

Populiariausi vardai Lietuvoje: Liepa, Emilija, Austėja, Lukas, Matas ir Jokūbas (0)

Pastarąjį pusmetį lietuviai savo dukroms dažniausiai suteikdavo Liepos, Emilijos ir Austėjos vardus, o sūnus dažniausiai pavadindavo Lukais, Matais ir Jokūbais. 

(Plačiau...)

Sudaryti šaukimo į kariuomenę sąrašai (0)

Sausio 4 d. Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti 2017 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Į juos įtraukta apie 25 tūkst. karo prievolininkų. Tarnybą Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pakviesti atlikti 3537 jaunuoliai.

(Plačiau...)

Perspėja likti namuose (0)

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien vakare pradės stiprėti vėjas, jo gūsiai gali siekti nuo 15 iki 20 metrų per sekundę. Šalyje gali kilti pūgos. Sinoptikai taip pat prognozuoja, kad šį ketvirtadienį stipriai atšals. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos  primena gyventojams, kaip reikia elgtis žiemą, kad šaltis, sniegas ir pūgos, kuo mažiau pakenktų normaliai  jų veiklai.

(Plačiau...)

Įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas (0)

Nuo Naujųjų metų įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), pakeitęs daugiau kaip 30 metų galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK).

(Plačiau...)

Neblaivūs vairuotojai už grotų praleis iki metų (0)

Nuo sausio 1 d. griežtinama neblaivių vairuotojų atsakomybė. Nuo Naujųjų metų neblaivūs vairuotojai bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn, o jų pažeidimai bus kvalifikuojami kaip nusikaltimai. 

(Plačiau...)

Vienuolikos mėnesių centrinės valdžios sektoriaus perteklius - 128,2 mln. eurų (0)

Šių metų vienuolikos mėnesių centrinės valdžios sektoriaus perteklius sudarė 128,2 mln. eurų, arba 0,3 proc. prognozuojamo 2016 m. bendrojo vidaus produkto (BVP). Finansų ministerijos pateiktais duomenimis, praėjusių metų tą patį laikotarpį centrinės valdžios sektoriaus balansas buvo neigiamas - deficitas sudarė 160,5 mln. eurų, arba 0,4 proc. BVP.

(Plačiau...)

Centrinės valdžios sektoriaus skola lapkričio pabaigoje - 40,8 proc. prognozuojamo šių metų BVP (0)

Finansų ministerijos duomenimis, centrinės valdžios sektoriaus skola šių metų lapkričio mėnesio pabaigoje buvo 15,614 mlrd. eurų, arba 40,8 proc. prognozuojamo 2016 metų BVP (38,262 mlrd. eurų).

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook