Lietuvos diena

Lietuvos diena

Esate tikras, kad niekada nepatyrėte kibernetinės atakos? Pasitikrinkite, ar tikrai (0)

Kibernetinės atakos yra nutaikytos ne vien į kompiuterius, bet ir į išmaniuosius telefonus, juolab, kai juose kaupiame vis daugiau asmeninės, darbinės ir konfidencialios informacijos. „Samsung“ atlikta apklausa parodė, kad 30 proc. respondentų, patyrusių kibernetines atakas nenutuokia, kaip įsilaužėliai pasiekė jų asmeninius duomenis ir net daugiau nei 60 proc. nežino, kokių veiksmų imtis, jei įsilaužta į jų įrenginius ar paskyras. Tad kaip atpažinti, kad jūsų prietaisui gresia pavojus ir ko imtis, kad laiku tam užkirstumėte kelią?

(Plačiau...)

STT: savivaldybių įmonių pagundos – tai viešieji pirkimai, interesų konfliktai ir įmonių valdymas (0)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parengė pagrindinių korupcijos rizikų apžvalgą savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) veikloje. Apžvalgoje atskleidžiamos 2014–2019 m. korupcijos rizikos analizėse nustatytos pažeidžiamiausios sritys viešuosiuose pirkimuose ir įmonių valdyme. Apibendrinus 13 STT atliktų analizių duomenis nustatyta, kad SVĮ pasigendama didesnio dėmesio viešųjų pirkimų planavimui, aiškios valdybos narių, vadovų skyrimo tvarkos bei viešų ir privačių interesų derinimo.

(Plačiau...)

Temperatūra ridensis nuo šalnų iki malonios šilumos (0)

Spalio 4-os naktį debesuota su pragiedruliais. Vietomis palis. Kai kur rūkas. Vėjas pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Žemiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0–3 laipsniai šalčio. Dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur palis, vyraus trumpas lietus. Vėjas vakarinių krypčių, pajūryje šiaurės, šiaurės rytų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių.

(Plačiau...)

Naminiai gyvūnai pridirba šimtus eurų siekiančių nuostolių (0)

Naminių gyvūnų elgesys kartais tampa neprognozuojamas ir gali lemti net tūkstantį eurų siekiančius nuostolius. Dažniausiai žalos kito asmens sveikatai ar turtui padaro šunys, tačiau bėdų gali sukelti net iš pažiūros ramūs gyvūnai.

(Plačiau...)

Paštas praneša, kad gali strigti siuntų pristatymai (0)

Dėl dalinai autonominiame Honkonge trunkančių masinių protestų ir neramumų, pagrindinės miesto gatvės yra blokuojamos, todėl visos pašto operacijos sutriko.

(Plačiau...)

Policija švenčia Angelų sargų dieną (0)

101-ąsias įkūrimo metines mininti Lietuvos policija savo profesinę šventę pasitinka būdama atsinaujinusi ir moderni institucija, turinti aukščiausią istorijoje gyventojų pasitikėjimą, ginanti ir sauganti Lietuvos gyventojus.

(Plačiau...)

Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais generiniais vaistais (0)

Šiandien įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, medikamentų prieinamumas nuolat gerėja. Taip pat gerokai mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.

(Plačiau...)

Rūšiavimas – ne tik mada, bet ir socialinė norma (0)

Yves Saint Laurent yra pasakęs: „mados ateina ir praeina“, o noras tausoti gamtos išteklius ir energiją, sumažinti vandens ir oro taršą Lietuvoje kasmet vis auga ir stiprėja. Tai tarsi tampa savaime suprantamu reiškiniu. Kaip mes, keisdami kasdienius įpročius, asmeniškai galime prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo?

(Plačiau...)

Gripas jau tyko aukų (0)

Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

(Plačiau...)

Krašto jaunimui smogė seksas be apsaugos - rekordiškai daug serga gonorėja (2)

Didžiausias sergamumas gonorėja tarp jaunimo yra Tauragės apskrityje, rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys. Šioje apskrityje 15–29 m. asmenų sergamumas 2018 m. gonorėja siekė 3,3 atv./10 tūkst. gyv. ir tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniaus apskrityje. Dauguma susirgusiųjų teigė, kad apsaugos priemonėmis lytinių santykių metu naudojasi retai ir galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo asmens.

(Plačiau...)

Prieš Astravo elektrinės atidarymą pataria, kaip elgtis atominės avarijos atveju (0)

Pateikiami patarimai, kuriais pasinaudodami galite apsaugoti save, savo šeimą ir turtą nuo atominės elektrinės avarijos padarinių.
(Plačiau...)

Butkus, Adomaitis ir Šimkus - dažniausiai sutinkami jurbarkiečiai (0)

Ar žinote, kokia pavardė populiariausia jūsų mieste, rajone? Registrų centras, tvarkantis vieną didžiausių šalies registrų – Gyventojų registrą, pateikė be galo įdomius duomenis.

(Plačiau...)

Nesveika širdis – pavojus galvai (0)

Prieširdžių virpėjimas nustatomas vis didesniam skaičiui mūsų šalies žmonių ir vis jaunesniems, tačiau efektyvūs medikamentai, kurie gali padėti išvengti sunkiausios šio ligos komplikacijos – insulto, dėl perdėtai griežtos skyrimo tvarkos daugumai ligonių sunkiai prieinami. Pacientai gydomi septintą dešimtį metų skaičiuojančiais vaistais, kurie kartais ne tik nepadeda, bet ir kelia papildomų rūpesčių. Valstybė, kompensuodama senus vaistus, taupo, bet ar tikrai sutaupo – insultas, kurį gali patirti net 80 proc. prieširdžių virpėjimu sergančių žmonių, sukelia sunkią negalią, o tokių žmonių priežiūra valstybei kainuoja daug brangiau nei modernūs, efektyvūs vaistai. Apie tai specialistai kalbėjo prieš Pasaulinę širdies dieną, kuri kasmet minima rugsėjo 29-ąją.

(Plačiau...)

Pasitikrinti širdies sveikatą nieko nekainuoja, bet gali išgelbėti gyvybę (video) (0)

Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ir medikai ragina visuomenę skirti dėmesio savo sveikatai ir nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tokią galimybę gyventojams suteikia Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa.

(Plačiau...)

Miestą užgriuvo rūko cunamis (nuotraukos) (0)

Redakcija sulaukė skaitytojo nuotraukų, kuriose - rytinio Jurbarko ir Nemuno vaizdai. Tradiciškai rudens rytams - virš didžiausios šalies upės Nemuno tvyrojo rūkas, kurį vėjas nunešė miesto link.

(Plačiau...)

27 tūkst. susigrąžintų 4,3 mln. eurų (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad apie 27 tūkst. gyventojų už 2018 metus galėtų susigrąžinti beveik 4,3 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio, jei tik pateiktų pajamų deklaraciją. Abejojantys, ar GPM permoka jiems priklauso, gyventojai tai sužinoti gali paprastai - prisijungę prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau – EDS, http://deklaravimas.vmi.lt). Permokos suma nurodyta jiems suformuotoje preliminarioje metinėje 2018 m. pajamų deklaracijoje.

(Plačiau...)

Seimas spręs, ar drausti elektronines cigaretes (0)

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Mykolo Majausko pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3849), kuriomis siūloma drausti rinkai teikti elektronines cigaretes ir jų pildykles, jei nikotino turinčiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako skonį.

(Plačiau...)

Uždraudžiama daugybė vaistų, jie gali kelti vėžio grėsmę (0)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) priėmė sprendimą uždrausti tiekti rinkai vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos ranitidino hidrochlorido. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad šioje veikliojoje medžiagoje buvo rasta priemaišos N-nitrozodimetilamino (NDMA). 

(Plačiau...)

Iš Mituvos teliko balos (nuotraukos) (1)

Lietuvos upės senka toliau, daugumoje jų stebimi daugiamečiai minimumai. Beveik sausos Mituvos vagos nuotraukomis pasidalino ir skaitytoja iš Paulių. Visai šalia šio miestelio yra Mituvos hidrografinis draustinis.

(Plačiau...)

Turtingiausio rajono politiko turtas vertas 7,6 milijono, jis - Lietuvos turtingiausių politikų dešimtuke, dar vienas - penkiasdešimtuke. (5)

Turtingiausi šalies politikai yra ne Seime. Daugiausia jų dirba savivaldybių tarybose. Naujausio žurnalo „Reitingai“ ir DELFI tyrimo duomenimis, didžiausią turtą kartu su žmona valdo Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Liudas Skierus, Kauno mero Visvaldo Matijošaičio verslo partneris. Turtingiausias Seimo narys yra valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook