Lietuvos diena

Lietuvos diena

Mokesčių inspekcija laimėtojui atseikės tūkstančius (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad baigiasi prieš du metus Lietuvoje startavęs Kvitų žaidimas – šiandien skelbiami paskutiniai prizų laimėtojai, tarp kurių ir finalinis 5000 eurų laimėtojas. Skaičiuojama, kad prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo gyventojus kvietusi iniciatyva į valstybės biudžetą papildomai atnešė beveik 12 mln. (11,93 mln.) eurų Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM).

(Plačiau...)

Sveikatos specialistė atkreipė dėmesį į gripą: kodėl „pagripavimas“ nėra tas pats kas peršalimas (0)

Lapkritis, mėnuo kai gripas ir peršalimo ligos jau pradeda tykoti visų, kurie nesisaugo. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad svarbiausia atskirti gripą nuo peršalimo viruso, tačiau dauguma neskiria jų požymių. Dar svarbiau yra suprasti, kad nuo gripo galima apsisaugoti pasiskiepijus, tačiau nuo peršalimo ligų skiepų nėra.

(Plačiau...)

Dešimtims tūkstančių gyventojų – netikėti laiškai iš „Sodros“: nesikreipia dėl išmokų, kurios jiems priklauso (0)

„Sodra“ primena, kad, norint gauti ligos išmoką, reikia apsilankyti pas gydytoją, o daliai gyventojų – ir pateikti prašymą ligos išmokai gauti, jeigu jie to nepadarė anksčiau. „Sodra“ planuoja išsiųsti priminimus 38 tūkst. gyventojų, kurie per pastaruosius metus turėjo laikino nedarbingumo pažymėjimą, tačiau prašymo ligos išmokai gauti nepateikė.

(Plačiau...)

Į ciklono centrą pateksianti Lietuva netrukus sulauks nemalonumų (0)

Šiandien šiauriau mūsų šalies sukasi nykstančio ciklono centras, jis neš nemalonius orus. Tankūs debesys tik retkarčiais suplonės ir dangus prašviesės. Beveik visur protarpiais palis, intensyviau ir įkyriau – šalies šiaurės vakaruose.

(Plačiau...)

Blogi įpročiai virtualioje erdvėje: pasitikrinkite, ar pats sau nekeliate pavojaus? (0)

Per paskutinius aštuonerius metus dažniausiai nulaužiamos paskyros turi „123456“ ir „password“ slaptažodžius. Keisčiausia tai, kad šie slaptažodžiai yra labiausiai naudojami pasaulyje. Tai rodo, kad nemaža dalis vartotojų atsainiai žiūri į savo saugumą virtualioje erdvėje ir nukenčia nuo kibernetinių nusikaltėlių. Užduokite sau žemiau pateiktus penkis klausimus ir pasitikrinkite, ar jūs pats sau nekeliate pavojaus.

(Plačiau...)

VMI vardu prisidengę sukčiai siuntinėja apgaulingas SMS žinutes (0)

Kaip savo „Facebook“ paskyroje informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), sukčiai, prisistatę VMI vardu, Siuntinėja trumpąsias žinutes su klaidinančia informacija. VMI perspėja piliečius neatidaryti žinutėje nurodytų interneto adresų.

(Plačiau...)

Ruduo įteiks paskutinę dovaną (0)

Lapkričio 4-os naktį daug kur palis. Temperatūra pažemės iki 5–10 laipsnių šilumos. Dieną daug kur numatomas lietus, vietomis smarkus. Aukščiausia temperatūra sieks 10–15 laipsnių.

(Plačiau...)

Tūkstančiai lanko artimuosius ir grožisi ugnies jūra (nuotraukos) (0)

Vėlinės ir Visų šventųjų diena - laikas, kai žmonės lanko artimųjų kapus. Taip pat - metas, kai kapinės virsta ugnies jūra. Pasigrožėti vieną kartą per metus pasitaikančiu reginiu plūsta tūkstančiai. 

(Plačiau...)

Gydytoja: peršalimas ir gripas smogs stipriau, nei pernai (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo sezono pradžia Lietuvoje paskelbta kiek anksčiau nei pernai, t.y. rugsėjo 30 d. Be to, spalio viduryje dėl gripo buvo hospitalizuotas vienas suaugęs asmuo. Vis dėlto gydytojai neskambina pavojaus varpais – svarbiausia pacientams mokėti atskirti paprastą peršalimą nuo gripo ir kaip nuo jų apsisaugoti.  "Euromed" klinikos šeimos gydytoja Gitana Didžiulienė paaiškins, kada vertėtų kelias dienas pasilikti namuose,  o kada reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

(Plačiau...)

Kapuose sužibs tūkstančiai žvakių: kokias renkasi dažniausiai ir kaip išvengti kalnų atliekų po Vėlinių? (0)

Lietuviai iki šių dienų yra išsaugoję vieną gražiausių senovės tradicijų per Vėlines prisiminti mirusiuosius ir uždegti jiems žvakelę bei mintimis pabūti kartu. Žvakės liepsna mūsų tautai – labai svarbus simbolis, o žvakių pardavimai kasmet auga, vis pasiekdami rekordus. Visgi kai kurie pirkdami prisimena ir ekologiją bei tvarumo filosofiją. Specialistai primena, kurios žvakės yra ne tik gražios, bet ir draugiškos aplinkai bei pataria, kaip tinkamai sutvarkyti jų atliekas.

(Plačiau...)

Vairuotojas atsirado, tačiau klausimų – daug (1)

Nuo spalio 24-osios artimųjų ieškotas jurbarkietis Arvydas Navickas atsirado pirmadienį. Su 43-ejų vyru šeima negalėjo susisiekti jam pradingus Lenkijoje.

(Plačiau...)

Lietuviai itin domisi ir skiepais, ir lytiškai plintančiomis ligomis (0)

Šiemet užfiksuotas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainės lankomumo rekordas – 2 milijonai peržiūrų, iš kurių 90 proc. unikalių vartotojų. Tai dvigubai – 1 mln. – peržiūrų daugiau nei buvo prieš porą metų.

(Plačiau...)

Garsūs Lietuvos vyrai kreipiasi į mus: išmokite suteikti pirmąją pagalbą (0)

Socialiniuose tinkluose dešimtys tūkstančių internautų peržiūrėjo vaizdo įrašus, kuriuose žinomi žurnalistai Edmundas Jakilaitis, Linas Kunigėlis ir Giedrius Drukteinis prisipažįsta ne tik mokęsi gaivinti, daryti krūtinės paspaudimus bet ir naudoti defibriliatorių.

(Plačiau...)

(Ne)naujas socialinės atsakomybės įgalinimas Tauragėje – padėti pritraukti jaunų specialistų (0)

Lietuvoje veikiantis verslas neišnaudoja savo potencialo regionuose, kur jo saitai su vietos bendruomenėmis, jų pačių vertinimu, yra gana silpni. Kol įvairios verslo socialinės iniciatyvos ir projektai daugiausiai sutelkti didžiuosiuose miestuose, regionuose, kartu – ir Tauragėje, verslo socialinė atsakomybė gyventojų dažnai suprantama pirmiausiai kaip skaidrus didesnio nei minimalus atlyginimo mokėjimas.

(Plačiau...)

Nuo lapkričio maiste privalės būti mažiau nesveikųjų riebalų (1)

Nuo lapkričio 1 d. įsigalioja reikalavimas, kad Lietuvos rinkai tiekiamuose maisto produktuose vadinamųjų transriebalų kiekis negali viršyti 2 gramų šimte gramų riebalų. Ši nuostata galioja ne tik parduotuvių lentynose esantiems gaminiams, bet ir viešojo maitinimo įmonėse tiekiamam maistui. Išimtis numatyta gyvūninės kilmės riebalams ir maisto produktams, kuriuose transriebalai susidaro natūraliai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

(Plačiau...)

Mokesčių inspekcija užsipuolė niekuo dėtus žmones (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) informuoja, kad dėl klaidos nustatant sistemos parametrus apie 16 tūkst. PVM mokėtojų elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) gavo priminimus pateikti pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas už 2019 m. liepos 1 d. – gruodžio 31 d. laikotarpį, kuris dar nėra pasibaigęs.

Klaidingus pranešimus gavę mokesčių mokėtojų prašoma ignoruoti nekorektišką informaciją.

(Plačiau...)

Sukurta galimybė atkurti ryšį su išnykusiomis vietovėmis: ten gyvenusieji galės dalintis atsiminimais (0)

Tęsdamas didžiulio susidomėjimo sulaukusį Vietovardžių metams skirtą projektą ir atsižvelgdamas į visuomenės poreikį, Registrų centras sudarė interaktyvią galimybę REGIA žemėlapyje suradus išnykusias tėvų, senelių ar prosenelių gimtąsias vietas – palikti savo prisiminimus, istorijas, pasidalinti vaizdine informacija.

(Plačiau...)

Meningokokas labiausiai puola rudenį ir žiemą (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie meningokokinę infekciją – klastingą ligą, kuriai būdingas sezoniškumas, todėl susirgti šia infekcija didesnė tikimybė yra šaltuoju metų laikotarpiu: rudens, žiemos, pavasario mėnesiais, kuomet yra didelis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

(Plačiau...)

Žemės mokesčiui sumokėti - trys savitės (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2019 metus mokėtiną žemės mokestį bei šiandien pateikė žemės mokesčio deklaracijas VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt, be to, mokesčio sumas galima sužinoti sistemoje „Mano VMI“ www.vmi.lt/manovmi ar paskambinus telefonu 1882. Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks netrukus. Žemės valdytojai mokestį turi sumokėti iki š. m. lapkričio 15 d.

(Plačiau...)

Nepražiopsokite: vėl suksime laikrodžius ir miegosime ilgiau (0)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, spalio 27-ąją, vėl suksime laikrodžius ir grįšime prie žiemos laiko. Pasukę rodykles miegosime ilgiau, mat žiemos laikas įvedamas laikrodžių rodykles pasukant atgal paskutinį spalio sekmadienį, ketvirtą valandą ryto.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook