Lietuvos diena

Lietuvos diena

Atkurtą Laisvę švenčiame 26-ąjį kartą (nuotraukos, video) (1)

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą "Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo". Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

Jurbarke, prie Vytauto Didžiojo paminklo, šią dieną priesiekė šauliai, pasižadėjimus davė jaunesnieji šauliai. Vėliau Laisvės diena tradiciškai paminėta jaunimo organizuojama Kovo 11-osios eisena. Eisenos dalyviai žygiavo per miestą, o paskui savivaldybės aikštėje suformavo didžiulius Gediminaičių stulpus.

(Plačiau...)

Naujos baudos KET pažeidėjams: „kelių ereliai“ mokės daugiau, apsvaigę sės už grotų (0)

Dar sovietmečiu priimtą Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK) nuo balandžio 1 d. turėtų pakeisti penkerius metus tobulintas Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK). Jame numatytos didesnės baudos už kai kuriuos KET pažeidimus.

(Plačiau...)

Dalis galimai nesaugių šokaladų pateko į parduotuves (0)

UAB „Mars“ atstovai paskelbę, jog nesaugūs saldainių rinkiniai nepasiekė Lietuvos prekybos vietų, suklaidino vartotojus. Patikrinus platintojo sandėlius paaiškėjo, kad įvairiose prekybos vietose visoje Lietuvoje pirminiais duomenimis buvo išplatinta 17 t galimai nesaugių saldumynų.

(Plačiau...)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vasario 16-osios proga (video) (0)

Brangūs Lietuvos žmonės,

šiandien – dvidešimt pirmo amžiaus šešioliktų metų Vasario šešioliktoji. O tais pačiais – šešioliktais – dvidešimto amžiaus metais lietuviai pirmą kartą prabilo apie ketinimus skelbti Lietuvos nepriklausomybę. Tai nuskambėjo pavergtų tautų kongrese Lozanoje.  

(Plačiau...)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo dienos 98-ąsias metines (0)

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 98-ąsias metines, prisimena prieš 98 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbia šaliai nusipelniusius šių dienų žmones.

(Plačiau...)

Darbo birža: bedarbių mažės ir darbo paklausa augs (0)

Vidutinis metinis registruotų bedarbių skaičius šiemet sumažės 4 proc. ir sieks 151-153 tūkst., prognozuoja Lietuvos darbo birža. 76 proc. visų darbo pasiūlymų bus skirti kvalifikuotai darbo jėgai, o nekvalifikuotos darbo jėgos paklausa mažės.

(Plačiau...)

Tikslas „Lietuva be globos namų“ susidūrė su kliūtimis (0)

Tikslas „Lietuva be globos namų“ susidūrė su kliūtimis, stringa laikinų profesionalių globėjų parengimas. Į šią problemą per susitikimą su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais atkreipė dėmesį Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

(Plačiau...)

Skatina plėsti ir stiprinti saugią kaimynystę (0)

Lietuvos visuomenės aktyvumas nusikaltimų prevencijos srityse pastaraisiais metais nuolat didėja. Siekdama skatinti saugios kaimynystės bendruomenių veiklas ir jų plėtrą, Vidaus reikalų ministerija (VRM) atliko tokių bendruomenių kūrimosi poreikių analizę, taip pat išleido praktinį leidinį – „Saugios kaimynystės vadovą“. 

(Plačiau...)

Nuo pirmadienio su šylančiais orais atslinks rūkai, lietus ir lijundra (0)

Sekmadienį dieną Tauragės apskrityje ir Šilutės rajone eismo sąlygas sunkino lijundra, čia barstomi valstybinės reikšmės kelių slidūs ruožai. Panevėžio apskrityje ir Anykščių rajone kelių dangos drėgnos, provėžotos, barstomi slidūs kelių ruožai. Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs. 

(Plačiau...)

Prezidentė: kiekvieną dieną ginkime Laisvę (2 video) (0)

Pagerbdama žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė padėjo gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto ir vakare dalyvavo uždegant atminimo laužą Nepriklausomybės aikštėje.

(Plačiau...)

Patikslinti šauktinių sąrašai (0)

Karo prievolės komplektavimo specialistams pastebėjus nedidelę techninę klaidą, susijusią su 2016 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybos sąrašų sudarymu, sausio 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje skubiai sušauktas 2016 m. šaukimo organizavimo komisijos ir visuomenės stebėtojų, dalyvavusių sausio 7 d. sudarant sąrašus, posėdis.

(Plačiau...)

2016 m. šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams (0)

Sausio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Pagal juos šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams.

(Plačiau...)

Ketvirtadienį sudaromi nauji šauktinių sąrašai (0)

Sausio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai, į kuriuos bus įtraukti 19–26 m. (įskaitytinai) karo prievolininkai. Kaip ir pernai sąrašai pagal regionus bus sudaromi naudojant kompiuterių programą. Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai procesą stebės ir 10 visuomenės atstovų.

(Plačiau...)

Ugniagesiai pataria: kaip elgtis per šalčius? (0)

Jei hidrometeorologai pranašauja didelius šalčius, artėjančią pūgą, geriau pasirūpinkite maisto, vandens bei kuro atsargomis ir likite namie. Iš namų išvažiuokite tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą prastas matomumas, sutrinka ne tik tarpmiestinio, bet ir miesto transporto eismas.

(Plačiau...)

Kitą savaitę – tradicinis eglių šakų dalinimas (0)

Kitą savaitę, gruodžio 18 d., jau septintąjį kartą visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms – dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus. Pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, kitose susibūrimų vietose eglišakių kasmet išdalinama per šimtą tūkstančių.

(Plačiau...)

Privaloma šunų ir kačių registracija – nuo sausio 1 d. (6)

Vyriausybė patvirtino Žemės ūkio ministerijos teiktą nutarimo projektą „Dėl gyvūnų augintinių registro įsteigimo, jo nuostatų patvirtinimo ir registro veiklos pradžios nustatymo“. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nustato, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. turi pradėti veikti Gyvūnų augintinių registras, kuriame privalomai bus registruojami tokie augintiniai kaip katės, šunys, šeškai ir kt.

(Plačiau...)

Daugiausia simpatijų pelnė jurbarkiečių projektas (4)

Vidaus reikalų ministerija ir viešoji įstaiga „Centrinė projektų valdymo agentūra“ trečius metus organizavo Europos Sąjungos lėšomis įgyvendintų projektų apdovanojimo renginį, kuris šiemet  lapkričio 27 d. vyko Kurtuvėnų dvare (Šiaulių r.). Jurbarko rajono savivaldybės administracijos projektas „Jurbarko miesto urbanistinės infrastruktūros plėtra (II etapas)“ kategorijoje „Geriausias 2007–2013 m. programavimo periodu Vakarų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ pateko tarp nominantų.

(Plačiau...)

B. Pauža. Vyriausybės pagalba pieno gamintojams (0)

Nespėjo Lietuvos pieno ūkis atsigauti po drastiškai kritusių pieno supirkimo kainų 2012 metais, kai Rusijos embargas ir pieno kvotų panaikinimas atnešė dar didesnę ir ilgalaikę krizę ne tik Lietuvai, bet ir visoms Europos Sąjungos (ES) šalims.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiai rinks Seimo narį ir Pagėgiams? (5)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) lapkričio 26 d. posėdyje svarstė ir nutarė visuomenei  susipažinti skelbti naujausią 2016 m. Seimo rinkimų vienmandačių rinkimų apygardų projektą. Jame numatoma, kad į vienmandatę rinkimų apygardą galėtų būti sujungtas Jurbarkas ir Pagėgiai.

(Plačiau...)

Pagaliau apsispręsta dėl privalomo gyvūnų ženklinimo: gyvūnų teisių aktyvistai perpykę (0)

Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį pritarė žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės pasiūlymui, kad ženklinami turėtų būti tik veisiami, įvežami, išvežami bei pavojingi gyvūnai. Taigi jei tam plenariniame posėdyje pritars ir dauguma Seimo narių, privalomojo gyvūnų ženklinimo nuo 2016 metų, kaip buvo planuota, nebus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook