Lietuvos diena

Lietuvos diena

Išankstinio balsavimo teise pasinaudojo daugiau rinkėjų (3)

Ketvirtadienis - antroji Seimo rinkimų antro turo balsavimo išankstinio balsavimo diena. Balsuoti iš anksto rinkėjai visų Lietuvos savivaldybių pastatuose dar gali iki 20 valandos. Trečiadienį savo pilietinę pareigą balsuodami iš anksto atliko 33625 rinkėjai. Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardoje iki pietų buvo balsavę beveik 400 rinkėjų. Tai šiek tiek daugiau, nei per išankstinį balsavimą prieš pirmąjį rinkimų turą. Apygardos gyventojai renkasi iš dviejų kandidatų - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Daivaro Rybakovo ir Liberalų sąjūdžio kandidato, buvusio mero, Ričardo Juškos.

(Plačiau...)

Daugiau nei pusė lietuvių pasenusius vaistus išmeta su buitinėmis atliekomis (0)

Nors didžioji dalis (60 proc.) lietuvių žino, kad pasenusius ir naudoti nebetinkamais vaistus reikia atnešti į vaistines, dažniausiai jais atsikrato išmesdami su kitomis buitinėmis atliekomis. Taip elgiasi 52 proc. šalies gyventojų. Kiek daugiau nei trečdalis (34 proc.) lietuvių nebenaudojamus vaistus, kaip pridera, atneša į vaistines ir atiduoda joms tinkamai sutvarkyti. Tokius rezultatus atskleidė „BENU vaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat LT“ atliktas tyrimas.

(Plačiau...)

Tikrins perspėjimo sistemą (0)

Spalio 19 d. 11 val. 52 min. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į   mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Atkreipiame dėmesį, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

(Plačiau...)

Pirmą kartą po 10 metų pristatytas nedeficitinis "Sodros" biudžetas (0)

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti 2017 metų Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros") biudžeto projektą, kuris pirmą kartą po 10 metų yra nedeficitinis. 

(Plačiau...)

Darbo kodekso pataisoms priimti pritrūko parlamentarų balsų (0)

Seimui antradienį nepavyko pataisyti Darbo kodeksą, įteisinant darbuotojams palankesnes nuostatas.

(Plačiau...)

Prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimų pakartotiniame balsavime (balsavimas) (0)

Spalio 23 dieną, sekmadienį, nuo 7.00 iki 20.00 val., Lietuvoje vyks pakartotinis Seimo rinkimų balsavimas. Šio balsavimo metu 68 vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkami Seimo nariai, kiekvienoje rinkimų apygardoje varžysis po du kandidatus, kurie spalio 9-ąją per pirmąjį rinkimų turą surinko daugiausia balsų. Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardos rinkėjai renkasi iš dviejų kandidatų - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Daivaro Rybakovo ir Liberalų sąjūdžio kandidato, buvusio mero, Ričardo Juškos.

(Plačiau...)

Bilietą į antrą rinkimų turą lėmė vos keli balsai (rezultatai, papildyta) (10)

Sekmadienį Lietuvoje vyko rinkimai į Seimą. Į vieną rinkimų apygardą sujungti Jurbarko ir Pagėgių rajonų gyventojai rinkosi iš devynių kandidatų. Nors iš karto buvo prognozuota, kad išsiaiškinti nugalėtojui prireiks antro rinkimų rato, paaiškėjo, kad pirmąjį politikų trejetą skiria itin mažai balsų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) daugiausia balsų surinko Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokrataų kandidatas Daivaras Rybakovas. Už politikos naujoką balsavo 2816 rinkėjų. Antroje vietoje liko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas, buvęs meras, Ričardas Juška. Politikui savo balsus atidavė 2737 rinkėjai. Trečioje vietoje - Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas, dabartinis Seimo narys, Bronius Pauža. Politikui palaikymą parodė 2732 rinkėjai.

(Plačiau...)

Rinkimų naktis 2016 su Laisvės TV (tiesioginė transliacija) (0)

"Laisvės TV" tiesioginė Lietuvos Respublikos seimo rinkimų nakties transliacija iš menų fabriko "Loftas". Dešimtys politinių ir nepolitinių svečių, naujausia rinkimų rezultatų informacija, tiesioginiai pasijungimai iš didžiųjų partijų štabų, Olego Šurajevo stand-upas ir gyva "Golden Parazyth" muzika. Vakarą veda Andrius Tapinas ir Aurimas Perednis.

(Plačiau...)

Iki 19 val. gauti 57 pranešimai apie galimus pažeidimus (0)

Iki 19 val. gauti 57 pranešimai apie galimus Seimo rinkimų pažeidimus, pradėtas pirmas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 172 str. "Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumų teise". 

(Plačiau...)

Iki 19 val. Seimo rinkimuose balsavo 40,87 proc. rinkėjų (0)

Sekmadienį vykstančiuose Seimo rinkimuose iki 19 val. savo balsą jau atidavė 40,87 proc. rinkėjų.

(Plačiau...)

"Baltosios pirštinės": daugėja galimų rinkėjų papirkimo atvejų, dėmesys Pagėgiams (0)

Seimo rinkimų dieną iki 15 val. "Baltosios pirštinės" gavo per 160 skundų dėl galimų pažeidimų. 

(Plačiau...)

Policija gavo 33 pranešimus dėl rinkimų pažeidimų, VRK baudomis žada „apdovanoti“ „Facebook“agitatorius (0)

Sekmadienį Lietuvoje prasidėjus balsavimui, policija iki 15 val. gavo 33 pranešimus dėl galimų pažeidimų. Ikiteisminių tyrimų kol kas nepradėta. Tuo tarpu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rimtai svarsto galimybę „Facebook“ agitaciją skelbiantiems žmonės išrašyti baudas.

(Plačiau...)

„Lūžinėja“ VRK sistema – be rinkėjo kortelės kai kur balsuoti neleidžiama, problemos ir Jurbarke (0)

15min sulaukė skambučių iš kelių rinkimų apylinkių, kuriose dirbantys stebėtojai pranešė, kad šiuo metu rinkimų komisijoms visoje Lietuvoje nepasiekiama vidinė duomenų bazė, kurioje yra rinkėjų duomenys bei informacija apie rinkėjų aktyvumą. Sistema jau atsistatė, tačiau negarantuojama, kad ji nelūš vėl.

Su problemomis susiduriama ir Jurbarko r. Redakcijos žiniomis, kai kur rinkėjo prašoma laukti, kol sistema vėl pradės veikti.

„Sistema užlūžo, sako, palaukit 10min, palaukėm, sako, dar 15min., tai visi žmonės apsisuko ir išėjo, kas neturėjo balsavimo lapelių“, - sakė nesėkmingai balsuoti bandžiusi jurbarkietė.

(Plačiau...)

Iki sekmadienio dėl rinkimų pažeidimų pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai (0)

Nuo balsavimo Seimo rinkimuose pradžios policija gavo 54 pranešimus apie pažeidimus, susijusius su rinkimais, pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

(Plačiau...)

"Baltosios pirštinės": nevaldoma rinkimų agitacija (0)

Šiemet rinkimuose į Seimą paskutinę išankstinio balsavimo dieną gauti 59 pranešimai apie pastebėtus pažeidimus. Daugiausia nusiskundimų gauta dėl kandidatų agitacijos, kuri šeštadienį jau buvo draudžiama. Šeštadienį balsavimas specialiuosiuose paštuose baigėsi, tačiau ir toliau vyko balsavimas namuose. 

(Plačiau...)

8-ąjį kartą po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuva renka Seimą (balsavimas, rinkėjų aktyvumas) (0)

Sekmadienį 7 valandą ryto Lietuvoje duris atvėrė 1996 rinkimų apylinkės. Iki 20 valandos šalies rinkėjai renka naująjį Seimą. Balsavimo teisę šiemet turi 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai.

(Plačiau...)

Seimo rinkimuose iš anksto jau balsavo 5,56 proc. rinkėjų (1)

Per šiuos Seimo rinkimus išankstinio balsavimo metu savo valią jau pareiškė per 138 tūkst. rinkėjų.

(Plačiau...)

Šalies vadovai sveikina mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga (0)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasveikino Lietuvos mokytojus, dėstytojus ir švietimo darbuotojus Tarptautinės mokytojų dienos proga.

(Plačiau...)

Rinkimų dieną budintys prokurorai nagrinės gyventojų skundus (0)

Šių metų spalio 9-ąją, vykstant Seimo rinkimams, nuo 6 iki 21 val. apylinkių prokuratūrose bei Generalinėje prokuratūroje budės prokurorai ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistai, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

(Plačiau...)

Prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose (video) (0)

Trečiadienį prasidėjo Seimo rinkimų išankstinis balsavimas. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių, Seimo rinkimų dieną (spalio 9 d.) negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Balsuoti iš anksto galima visų  savivaldybių pastatuose spalio 5 ir 6 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook