Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Apklausa: palankiausiai vertinami Prezidentė, Premjeras ir vid...

Apklausa: palankiausiai vertinami Prezidentė, Premjeras ir vidaus reiklų ministras (0)

2015-02-21

president.lt

Šešios partijos, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, peržengtų 5 procentų ribą ir patektų į parlamentą, rodo dienraščio "Lietuvos ryto" šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" vasario 13-16 dienomis atlikta apklausa. 

Daugiausiai balsuojančiųjų būtų už Socialdemokratų partiją (22 proc.). Per mėnesį ši partija savo gerbėjų būrį dar pagausino. Nuosekliai daugėja remiančiųjų ir Lietuvos liberalų partiją, ji reitingų lentelėje iškopė į antrąją vietą (9,2 proc.). Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai išsilaikė trečioje vietoje (8,4 proc.). Tvarka ir teisingumas iš antros vietos nusmuko į ketvirtąją (7,9 proc.). Už Darbo partiją per rinkimus į Seimą balsuotų 7,6 proc., o už Valstiečių ir žaliųjų sąjungą - 5,6 proc. respondentų.
Palankiai vertinamų veikėjų viršūnėje - Prezidentė Dalia Grybauskaitė (62,3 proc.) ir Premjeras Algirdas Butkevičius (57,2 proc.). Juos palankiai vertinančių žmonių skaičius per mėnesį augo. Po aukščiausių valstybės vadovų trečiasis tarp palankiai vertinamų veikėjų - vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Jį palankai įvertino 40,7 proc. respondentų. Nepalankiausiai vertinami tradiciškai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis (64,1 proc. nepalankiai vertinančių respondentų) ir Seimo narys Andrius Kubilius (62,6 proc.). Beje, žmonėms sunkiausia vertinti šalies ministrus. Ypač sunku ką nors pasakyti jiems buvo apie ūkio ministrą Evaldą Gustą - jį nežinojo kaip vertinti 81,2 proc. respondentų, aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką - 78,3 proc., susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių - 73,4 proc.
Tarp geriausiai gyventojų interesams atstovaujančių Lietuvos visuomenės veikėjų pirmose pozicijoje irgi Prezidentė ir Premjeras. Kad jie geriausiai atstovauja gyventojų interesams, atitinkamai mano 24,2 proc. ir 13,6 proc. apklaustųjų.
Tarp labiausiai gyventojų pasitikėjimą pelniusių institucijų pastarąjį mėnesį: ugniagesiai gelbėtojai (92,5 proc.), "Sodra" (55,3 proc.), policija (55,6 proc.), Bažnyčia (57,1 proc.), švietimas (50,7 proc.), kariuomenė (53,2 proc.). Labiausiai nepasitikima partijomis (61,6 proc.), Seimu (54,1 proc.) ir teismais (28,9 proc.). Prieš netrukus vyksiančius rinkimus ūgtelėjo savivaldybių reitingai - jomis pasitikėjo 33,1 proc. respondentų (praėjusį mėnesį tokių buvo 29,7 proc.). 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook