Dėl vasaros laiko taikymo siūloma ir gyventojų apklausa

Dėl vasaros laiko taikymo siūloma ir gyventojų apklausa (3)

2017-10-31

Iki kitų metų lapkričio 1 d. siūloma atlikti gyventojų apklausą dėl vasaros laiko taikymo Lietuvoje.

Tai Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotame nutarimo projekte siūlo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Mindaugas Puidokas. 
Vyriausybei taip pat siūloma pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms iki 2018 m. lapkričio 1 d. atlikti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl vasaros laiko susitarimų nuostatų poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, finansų turizmo ir žemės ūkio sritims analizę.
Seimo narys M. Puidokas ragina pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl galimybės pakeisti šios direktyvos nuostatas, suteikiant galimybę kiekvienai Europos Sąjungos valstybei narei pačiai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje, atsižvelgiant į vasaros laiko poveikio analizės rezultatus.
Projektą įregistravęs M. Puidokas taip pat siūlo pripažinti netekusiu galios Lietuvos Seimo 2015 m. lapkričio 26 d. nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“.
Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas pateikti informaciją, ar Vyriausybė (ankstesnioji ar dabartinė) atliko vasaros laiko įvedimo poveikio analizę. Tai atlikti ją įpareigojo savo nutarimu dar praėjusios kadencijos Seimas. 
Parlamentaras taip pat klausia, ar, atsižvelgusi į tyrimo rezultatus, Vyriausybė pateikė ar nepateikė Europos Komisijai siūlymą pakeisti direktyvos nuostatas, suteikiant galimybę kiekvienai Europos Sąjungos valstybei narei pačiai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje.
Sekmadienio naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), Lietuvoje buvo atšauktas vasaros laikas. Jis mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal.
Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį trečią valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda į priekį. 
ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook