Gyventojų nuomonė dėl demokratijos veikimo šalyje nekinta

Gyventojų nuomonė dėl demokratijos veikimo šalyje nekinta (0)

2015-09-29

Šalyje demokratijos veikimu patenkinti 52 proc. gyventojų, rodo apklausa.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 28-rugsėjo 10 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, rugpjūtį pusė (52 proc.) apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o keturi iš dešimties (40 proc.) respondentų buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. 8 proc. neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą. 
Gyventojų nuomonė šiuo klausimu buvo panaši ir prieš mėnesį, ir prieš metus. 
Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų (54 proc. patenkinti), didmiesčių gyventojai (46 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (60 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (52 proc.), dirbantys valstybiniame sektoriuje (50 proc.), dešiniųjų pažiūrų respondentai (56 proc.). 
Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (60 proc. nepatenkinti), gyvenantys kaime (58 proc.), respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu (61 proc.) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis (59 proc.), darbininkai ir ūkininkai (61 proc.), pensininkai (57 proc.) bei bedarbiai (60 proc.), rusų (76 proc.) bei lenkų (75 proc.) tautybių gyventojai. 
Demokratijos veikimu šalyje daugiau už kitus patenkinti Liberalų sąjūdžio (60 proc. patenkinti), Lietuvos socialdemokratų partijos (54 proc.) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (52 proc.) rinkėjai. Tuo tarpu daugiausiai nepatenkintų yra tarp Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (86 proc. iš jų nepatenkinti demokratijos veikimu), partijos Tvarka ir teisingumas (75 proc.) bei Darbo partijos (62 proc.) rinkėjų. 
ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook