Jurbarkiečiai rinks Seimo narį ir Pagėgiams?

Jurbarkiečiai rinks Seimo narį ir Pagėgiams? (5)

2015-11-29

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) lapkričio 26 d. posėdyje svarstė ir nutarė visuomenei  susipažinti skelbti naujausią 2016 m. Seimo rinkimų vienmandačių rinkimų apygardų projektą. Jame numatoma, kad į vienmandatę rinkimų apygardą galėtų būti sujungtas Jurbarkas ir Pagėgiai.

Pagal Konstitucinio Teismo vertinimą, pateiktą 2015 m. spalio 20 d. nutarime Nr. KT27-N16/2015, rinkėjų skaičiaus nuokrypis Seimo rinkimų apygardose galėtų būti ne didesnis kaip 10 proc. nuo vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus.

Savo nuomonę, pasiūlymus  dėl apygardų ribų keitimo iki šių metų gruodžio 15 d. galima pateikti el. paštu rinkim@vrk.lt. VRK atkreipia dėmesį, kad sudėtinga būtų įgyvendinti pasiūlymus, prašymus ar net reikalavimus, kuriais būtų siūloma keisti tik vienos apygardos ribas, neįvertinant, kad tuomet gretima apygarda gali tapti per didelė ar per maža. Vyriausioji rinkimų komisija galės pritarti tik tokiems pasiūlymams, kurie išsaugotų ar sukurtų naujas apygardas, atitinkančias įstatymo reikalavimus.

Seimo rinkimų apygardų pakeitimo projektą rasite čia.

Daugiau skaitykite laikraštyje.

VRK ir „Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook