Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos)

Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos) (0)

2017-05-05

Penktadienį, per vykstančias pratybas „Žaibo kirtis 2017“, Jurbarke, kaip ir visoje Lietuvoje, vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija – atsargos kariai šaukiami atvykti į regioninius karo prievolės ir komplektavimo poskyrius sutikslinti asmeninių duomenų.

Karo prievolę administruojantis personalas treniruojasi vykdyti mobilizacijos atveju nustatytas užduotis. Siekiant įgyvendinti pratybų tikslus Lietuvoje įsteigta dvylika šaukimo punktų, į kuriuos kviečiami atvykti atsargos kariai, 2000-2012 metais atlikę karo tarnybą ir išleisti į atsargą.

Balandžio mėnesio pradžioje 2 tūkst. atsargos karių buvo išsiųsti šaukimo nurodymai. Juose pateikta informacija gegužės 5-ąją nurodytu laiku atvykti į nustatytą regioninį karo prievolės ir komplektavimo poskyrį.

Dalinė parengto rezervo karių mobilizacija vyksta 12-oje Lietuvos miestų: Biržuose, Pakruojyje, Telšiuose, Plungėje, Tauragėje, Jurbarke, Kėdainiuose, Molėtuose, Ignalinoje, Šalčininkuose, Varėnoje, Trakuose.

Jurbarko r. karo prievolės poskyris iš tradicinės vietos Vytauto Didžiojo g. buvo perkeltas į Jurbarkų seniūniją. Taip pasielgta norint išbandyti, kaip padaliniui sekasi dirbti laikinoje vietoje.

Atsargos kariams yra planuojama suteikti galimybę vėliau – vasarą ir rudenį – dalyvauti Lietuvos kariuomenės organizuojamuose trijų savaičių trukmės kartotiniuose parengtojo rezervo mokymuose.

„Žaibo kirtis“ – trečius metus vykstančios pratybos, kuriose treniruojamos nacionalinės greitojo reagavimo pajėgos, vykdomos bendros su Vidaus reikalų ministerijos pavaldžiais vienetais operacijos, gerinama sąveika su valstybės civilinėmis institucijomis, taip pat vykdoma dalinė parengtojo rezervo karių mobilizacija. 

Daugiau skaitykite laikraštyje.
www.delfi.lt ir "Šviesos" inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook