Kad gerėja gyvenimas, mano keturi iš dešimties gyventojų

Kad gerėja gyvenimas, mano keturi iš dešimties gyventojų (0)

2015-09-29

Kad šalyje reikalai iš esmės krypsta į gerąją pusę, mano beveik keturi iš dešimties, arba 37 proc., gyventojų, rodo naujausia sociologinė apklausa. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 28-rugsėjo 10 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, šeši iš dešimties (62 proc.) apklaustųjų manė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Per pastarąjį mėnesį gyventojų nuomonė šiuo klausimu nepasikeitė, o lyginant su vertinimais prieš metus (2014 metų rugpjūtį), 3 procentiniais punktais padaugėjo manančių, kad reikalai šalyje gerėja. 
Didesni optimistai (mano, kad reikalai šalyje gerėja) yra jaunimas iki 30 metų (52 proc. pastebi pagerėjimą), miestų gyventojai (40 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (53 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį - daugiau kaip 800 eurų (47 proc.), apklausti studentai ir moksleiviai (56 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (50 proc.), dešiniųjų pažiūrų gyventojai (50 proc.).
Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (74 proc. mano, kad reikalai blogėja), gyvenantys kaime (69 proc.), respondentai su viduriniu ar žemesniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis (iki 450 eurų per mėnesį), pensininkai (77 proc.), bedarbiai (65 proc.), darbininkai ir ūkininkai (66 proc.), rusų (88 proc.) bei lenkų (82 proc.) tautybių gyventojai. 
Situaciją šalyje palankiau už kitus vertina Liberalų sąjūdžio (65 proc. teigia, kad reikalai gerėja), Lietuvos socialdemokratų partijos (46 proc.) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (40 proc.) rinkėjai.
Didžiausi pesimistai yra Darbo partijos (80 proc. mano, kad padėtis blogėja), partijos Tvarka ir teisingumas (78 proc.) bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (75 proc.) rinkėjai.
ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook