Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kainų komisija: „Kauno energija“ vartotojams nepagrįstai prisk...

Kainų komisija: „Kauno energija“ vartotojams nepagrįstai priskaičiavo 653 tūkst. eurų (2)

2018-03-26

Viena didžiausių šilumos tiekėjų šalyje „Kauno energija“ vartotojams nepagrįstai priskaičiavo 653 tūkst. eurų, nes iš nepriklausomų gamintojų per brangiai pirko šilumą.

Tai nurodo Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, ketvirtadienį tvirtinsianti „Kauno energijos“ neplaninio patikrinimo išvadas.
„Bendrovė tikrinamu laikotarpiu šilumą iš nepriklausomų šilumos gamintojų supirko didesne kaina nei palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos. Dėl to į šilumos kainą vartotojams buvo įskaičiuota 653 tūkst. erų nepagrįstų šilumos įsigijimo sąnaudų“, - teigiama patikrinimo pažymoje.
Kainų komisija patikrino „Kauno energijos“ veiklą nuo 2016 metų rugpjūčio iki 2018 metų sausio pabaigos po to, kai paaiškėjo, kad buvo neteisingai skaičiuojamos šilumos supirkimo aukcionuose kainos.
Pati įmonė Kainų komisijai nurodė, kad jai nebuvo aišku, kaip tiksliai turėtų būti apskaičiuojamos palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos. 
Kainų komisija sausį pradėjo patikrinimą, nes jai abejonių sukėlė staigus palyginamosios šilumos kainos pokytis. Šių metų sausį ši kaina Kauno mieste siekė 4,06 cento už kilovatvalandę, o vasario mėnesiui nustatyta kaina nukrito iki 3 centų. 
Anot komisijos, nustačius, kad šilumos supirkimo kainos turėjo įtakos didesnėms iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos kainoms, permokėtas lėšas šilumos tiekimo įmonė privalės grąžinti vartotojams. 
ELTA ir "Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook