Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kandidatams į Prezidentus įteikti pažymėjimai

Kandidatams į Prezidentus įteikti pažymėjimai (0)

2014-04-09

Lietuvos Prezidento posto sieks 7 kandidatai. Trečiadienį per Seimo rūmuose vykusią iškilmingą ceremoniją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jiems įteikė kandidatų pažymėjimus.

Šį dokumentą gavo antros kadencijos siekianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialdemokratų kandidatas, Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Ignalinos meras Bronis Ropė, nepriklausomas kandidatas Naglis Puteikis, Darbo partijos kandidatas Artūras Paulauskas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
Kandidatai į prezidentus pasirašė Sąžiningų ir garbingų rinkimų deklaraciją.
N. Puteikis pasirašydamas pasipiktino tuo, kad vienas kandidatas gali nedalyvauti debatuose, jei tai susiję su jo pareigų vykdymu.
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesiėmė spėlioti, kaip klostytis rinkimai, bet ragino gyventojus aktyviai juose dalyvauti. "Kiekvienas žmogus turi galimybę apsispręsti, ar jis nori veikti valstybės likimą ir ateitį. Aš jokiu būdu neagituoju už save, agituoju žmones tiesiog dalyvauti politiniame gyvenime, eiti į rinkimus ir rinkti tai, ką jie nori. Tai yra labai svarbu. Aš tikrai nenoriu spėlioti, labai rimtai žiūriu į žmonių valią ir jų apsisprendimą, viskas priklausys nuo pačių žmonių", - po iškilmingos ceremonijos žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.
Ji neatskleidė su kokiu konkurentu norėtų varžytis antrajame rinkimų ture, jeigu jo prireiktų.
"Aš tikrai nenoriu dabar spėlioti, kaip rutuliosis įvykiai, viską palieku likimui ir mūsų žmonių valiai",- sakė D. Grybauskaitė.
Lietuvos Prezidentė nesiėmė atsakyti į klausimą, ar po rinkimų Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) liks valdančiojoje koalicijoje. "Pirmiausia laimėkime rinkimus",- atsakė ji.
Prezidento posto siekiantis Vilniaus meras Artūras Zuokas tvirtino, kad pasisako už telkiančią, o ne skaldančią lyderystę. Jis apgailestavo, kad šiandien "yra priešų paieška čia ir priešų kūrimas už Lietuvos sienų".
"Mano pažymėjimo numeris - 07. Tai praktiškai kaip Džeimso Bondo (James Bond). O Dž. Bondas visą laiką laimi", - paklaustas apie galimybę laimėti juokavo A. Zuokas.
Pasiteiravus, ar jo dalyvavimo rinkimuose pagrindinis tikslas yra įkąsti D.Grybauskaitei, kuri nuolat kritikuoja Vilniaus šilumos ūkį, A. Zuokas ir toliau juokavo.
"Šiuo atveju aš esu labiau vegetaras, negu mėsėdis, kad kažkam norėčiau įkąsti."
Pasipiktinęs kai kuriomis žiniasklaidos priemonėmis N. Puteikis žurnalistams pareiškė, kad "rinkimai yra ne vakarietiški, ne europietiški, o rusiško kremliško stiliaus".
Kandidatas tvirtino, kad jis kelia grėsmę nomenklatūrai.
"Noriu, kad antroji Lietuva taip pat turėtų savo atstovą, nes pirmoji - nomenklatūrinė 20 metų pasikeisdama valdo."
Pažymėjimus gavusius kandidatus į Prezidentus sveikino jų kolegos, komandų nariai.
Beje, daugiausia gėlių iš partijos kolegų, Seimo frakcijos, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų merų gavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatas V. Tomaševskis. Pats kandidatas žurnalistams sakė manąs, kad turi galimybių patekti į antrą rinkimų turą.
Lietuvos Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną. Antrasis turas, jeigu jo prireiks, vyks kartu su Europos Parlamento rinkimais gegužės 25 dieną. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook