Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuva renkasi: vyksta balsavimas prezidento ir Europos Parla...

Lietuva renkasi: vyksta balsavimas prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose (aktyvumo žemėlapis) (1)

2019-05-26

Šiandien, sekmadienį, vyksta balsavimas prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose. Balsuoti apylinkėse rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Antrajame prezidento rinkimų ture dalyvauja du daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: ekonomistas Gitanas Nausėda ir Seimo narė Ingrida Šimonytė.

Penkerių metų kadencijai išrinktas prezidentas pakeis Dalią Grybauskaitę, šalies vadovės pareigas ėjusią dvi kadencijas iš eilės.

Sekmadienį vyksta ir Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuva išrinks 11 atstovų. Iš viso savo kandidatus kelia 16 partijų ir rinkimų komitetų. Į Parlamentą patekę politikai jame taip pat dirbs penkerius metus.

LRT.lt primena, kad pirmajame prezidento rinkimų ture I. Šimonytė surinko 31,13 proc. balsų, už G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.

Pirmojo turo metu per tą patį laikotarpį iš anksto savo valią pareiškė 228 tūkst. 998 arba 9,45 proc. rinkėjų.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė primena, kad norint atiduoti balsą prezidento ir Europos parlamento rinkimuose, galima atvykti į bet kurią balsavimo apylinkę, o su savimi pakanka turėti tik tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame būtų nuotrauka ir asmens kodas.

„Jei atsitiko taip, kad pasibaigė, pavyzdžiui, paso galiojimo laikas ir žmonės nežino, ar bus galima su juo balsuoti, tai tikrai taip – bus leista balsuoti“, – LRT RADIJUI sakė L. Matjošaitytė.

Ji patvirtino, kad asmenys, išvykę gyventi į užsienio šalis ir deklaravę išvykimą, taip pat šiandien gali balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje Lietuvoje.

Žmonės, deklaravę savo gyvenamąją vietą prie savivaldybės, sekmadienį taip pat gali balsuoti bet kurioje apylinkėje.

LRT.lt taip pat primena, kad šeštadienio naktį įsigaliojo agitacijos draudimas prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Draudimas tęsis iki 20 val. sekmadienį.

Taip pat skaitykite: „Baltosios pirštinės“: socialiniuose tinkluose nėra paisoma agitacijos draudimo

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš.

Rinkimų agitacijos draudimo pažeidimas šiuo laikotarpiu asmenims užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų, komisijų nariams, stebėtojams – nuo 300 iki 1150 eurų. Bauda žiniasklaidai už neleistiną agitaciją draudimo laikotarpiu užtraukia baudą nuo 2700 iki 6 tūkst. eurų.

Nuo 20 val. per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir naujienų portale LRT.lt kviečiame stebėtispecialią rinkimų laidą iš Daukanto aikštės Vilniuje.

www.lrt.lt inf.



« Atgal



Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook