Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuvių palankumas eurui auga

Lietuvių palankumas eurui auga (0)

2015-01-31

Beveik du trečdaliai lietuvių mano, kad naujoji valiuta mūsų šaliai naudinga, aštuoni iš dešimties gyventojų teigia, jog euro įvedimas Lietuvoje įvyko sklandžiai.

Kad bendra Europos Sąjungos valiuta Lietuvai atneša naudą sausį buvo įsitikinę 60 proc. respondentų, 79 proc. apklaustųjų sakė, kad euras naudingas visai Bendrijai, rodo "Flash Eurobarometer 402" apklausos duomenys. Respondentų taip pat klausta nuomonės apie tai, kokias pasekmes - teigiamas ar neigiamas - turės euro įvedimas. Palyginti su atsakymais į tą patį klausimą ankstesnėje, 2014 m. rugsėjį atliktoje, apklausoje naujieji rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojai dabar eurą vertina palankiau: beveik du trečdaliai apklaustųjų mano, kad pasekmės Lietuvai bus teigiamos (63 proc.), o 54 proc. mano, kad euro įvedimas turės teigiamų pasekmių jiems asmeniškai - šie skaičiai padidėjo atitinkamai 19 ir 17 proc. punktų.
Pirmąją savaitę keisdami grynuosius litus į eurus arba išsiimdami grynuosius bankuose, sunkumų turėjo 5 proc. apklaustųjų. Iš tų, kurie patyrė sunkumų, 34 proc. teko ilgiau nei paprastai laukti eilėse prie kasų, o 23 proc. teko ilgiau laukti prie bankomatų. Tačiau paklausti apie kainų nurodymą dviem valiutomis, 77 proc. respondentų sakė, kad kainos buvo nurodomos abiem valiutomis arba dažniausiai abiem valiutomis. Tik 15 proc. respondentų sakė, kad kainos buvo nurodomos neteisingai. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook