Lietuvoje stabdomas ugdymo procesas, atšaukiami beveik visi re...

Lietuvoje stabdomas ugdymo procesas, atšaukiami beveik visi renginiai į keliones vykti nerekomenduojama (0)

2020-03-12

Koronaviruso grėsmė koreguos ir mūsų šalies gyvenimą. Specialiame Vyriausybės posėdyje ketvirtadienį ministrų kabinetas apsisprendė iki kovo 27 dienos uždrausti visus renginius. Bus taikomis tik nedidelės išimtys.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vardijo, kas bus draudžiama.

„Siūlau nuo kovo 13 dienos, nuo rytojaus ryto, visoje Lietuvoje būtų draudžiami visi tiek atviruose tiek uždaruose erdvėse rengiami renginiai.

Atvirose erdvėse būtų leidžiama tik tokius renginius, kurių dalyvių skaičius neviršytų 100 asmenų. (…) Sporto renginiai tik be žiūrovų. Siūloma nuo kovo 13 iki 27 dienos drausti kultūros, laisvalaikio, pramogų renginius, įstaigų lankymą ir jų veiklą“, – Vyriausybės pasitarime sakė ministras A. Veryga.

Delfi primena, kad ketvirtadienio vidudienį Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad visame Vilniaus mieste bus 5 savaitėms nuo penktadienio stabdomas ugdymo procesas.

„Noriu priminti savivaldybėms, kad šalyje apskelbta ekstremali situacija, rizikos valdymas perduotas Ekstremalių situacijų situacijų valdymo komisijai. Savivalė sukels teisines pasekmes tam tikras“, – Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą nutraukti mokymosi procesą komentavo premjeras S. Skvernelis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlė visose švietimo įstaigose nutraukti ugdymo ir priežiūros procesą 2 savaitėms – nuo kovo 16 iki kovo 27 dienos, tai, kaip pabrėžė premjeras, bus atostogos, šis laikas bus skirtas pasiruošti mokymo įstaigoms dirbti nuotoliniu būdu.

„Nenutraukiame apskritai, bet įstaigose“, – konkretizavo Algirdas Monkevičius.

„Rekomenduoti užtikrinti tėvams galimybę dirbti nuotoliniu būdu, o nesant galimybei, išduoti nedarbo pažymėjimą tokia pat tvarka, sudaryti galimybe gauti atgaline data“, – apie tėvelių situaciją kalbėjo ministras.

Jeigu šeima neturi galimybių neiti į darbą ir likti namuose su vaikais, vienas iš tėvų gaus arba ligos arba laikino nedarbo išmokas.

„Gali tėvai kreiptis dėl ligos išmokos, nereikia to daryti iš karto. Bus galimybė ir atgaline data suforminti tokį prašymą“, - sakė premjeras.

Antradienio vakarą buvo paskelbta, kad Lietuvoje buvo užfiksuoti dar du koronaviruso atvejai Lietuvoje – virusu užsikrėtė pora iš Kauno, į Italiją keliavusi automobiliu. Iš viso mūsų šalyje užfiksuoti trys koronaviruso atvejai.

Simona Voveriūnaitė

DELFI« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook