Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mažėja ganyklų, daugėja krūmynų

Mažėja ganyklų, daugėja krūmynų (0)

2014-10-11

Žemės dangos ir jos pokyčių vertinimų rezultatai, kuriuos šiandien, spalio 9 d., Aplinkos ministerijoje pristato Aplinkos apsaugos agentūra, rodo, kad svarbiausios išlieka atvirų plotų užaugimo krūmynais ir ganyklų mažėjimo tendencijos.

Aplinkos apsaugos agentūra šiemet baigė trečiąjį žemės dangos ir pokyčių vertinimą, kuris apėmė 2006–2013 metų laikotarpį. Prieš tai vertinimas buvo atliekamas 1996–2000 m. ir 2000–2006 m. periodo duomenimis. 
Pastarasis žemės dangos ir jos pokyčių vertinimas parodė, kad anksčiau atliktų tyrimų metu išryškėjusios tendencijos išlieka aktualios iki šiol. Svarbiausiomis lieka atvirų plotų užaugimo krūmynais ir ganyklų mažėjimo tendencijos. Ganyklų per visą laikotarpį sumažėjo net beveik 4 proc. Daugiau kaip 60 proc. pokyčių ganyklose sudarė ganyklų konversija į dirbamus laukus. Dar daugiau kaip 10 proc. pokyčių sudarė ganyklų plotų virtimas kompleksinės žemdirbystės plotais. O daugiau kaip 23 proc. pokyčių įvyko dėl ganyklų užaugimo krūmais. Kiek daugiau kaip po 100 ha ploto lapuočių ir spygliuočių miškuose paversta karjerais. Daugiau vertinimo rezultatų - prisegtuke.
Žemės dangos ir jos pokyčių vertinimas buvo atliekamas pagal CORINE metodiką, analizuojant ir lyginant skirtingų metų kosmines nuotraukas, interpretuojant spalvines gamas, taip pat remiantis kita turima informacija (georeferenciniais duomenimis). 
Skaitmeninė CORINE Žemės dangos duomenų bazė yra geras įrankis dirbantiems su geoinformacinėmis sistemomis ir atliekantiems įvairius aplinkos būklės vertinimo darbus. Ši duomenų bazė gali būti naudinga sprendžiant įvairius aplinkosaugos, gamtos išteklių naudojimo klausimus.

"Šviesos" inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook