Naujais mokslo metais Prezidentūra akcentuoja švietimo kokybės...

Naujais mokslo metais Prezidentūra akcentuoja švietimo kokybės stiprinimo svarbą (0)

2015-09-01

Švietimo kokybės, mokinių saugumo ir pasitikėjimo stiprinimas, realus pagalbos jiems suteikimas - pagrindinės švietimo politikos gairės naujais, 2015-2016 metais, sako vyriausioji Prezidentės patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Rūta Kačkutė.
"Šiemet norėčiau akcentuoti tris pagrindinius dalykus, kurie yra svarbiausi. Tai pirmiausia yra švietimo kokybė ir jos stiprinimas, saugumo ir pasitikėjimo aplinka jausmas, kuris turėtų iš tikrųjų lydėti kiekvieną, einantį į mokyklą - tiek mažą, tiek didelį, ir taip pat (...) realios pagalbos suteikimas tiem besimokantiems, kuriems reikia tos pagalbos čia ir dabar. Tai yra tie trys dalykai, ties kuriais turėtų koncentruotis ir visa švietimo politika šiais metais", - interviu "Žinių radijui" sakė Prezidentės atstovė. 

Kalbėdama apie naujais mokslo metais laukiančias naujoves, R. Kačkutė pasidžiaugė, kad būtent šia kryptimi ir einama, nors didelių naujienų ir nėra. Anot jos, šiais mokslo metais atsiranda reali pagalba mokiniams juos konsultuojant iš karto, kai išryškėja spragos, bus skiriamas dėmesys mokytojų pavadavimui, jų darbo apmokėjimui, t.y. kai pedagogai bus išvykę ar sirgs, pamokos nedings, jas pavaduos kiti mokytojai, kuriems bus už tai papildomai mokama. 
Prezidentės patarėja pasidžiaugė, kad bus stiprinamas lietuvių kalbos ir literatūros mokymasis visose, įskaitant ir tautinių bendrijų, mokyklose, taip pat planuojamas modulinis mokymas profesinėse mokyklose, kas, tikėtina, lems, jog daugiau jaunų žmonių turėtų nueiti į profesines mokyklas.Be kita ko, nuo spalio 1 dienos įvedamas 15 eurų dydžio vaikų neformaliojo švietimo krepšelis, kas lems, jog bus sudarytos galimybės daugiau vaikų užsiimti popamokine veikla. 
Antradienį, rugsėjo 1-ąją, į mokyklą ateina tūkstančiu pirmokų daugiau nei pernai - per 29 tūkstančius. Šiais metais pirmokų bus daugiau, negu jas baigs abiturientų. Abiturientų, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo daugiau kaip 3 tūkstančiais: nuo 30,5 tūkst. iki 27 tūkst.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, mažėja ir bendras mokinių skaičius: 2015-2016 mokslo metais jų mokysis 13 tūkst. mažiau nei pernai, arba 330 tūkst. Apskritai pastaraisiais metais mokinių mažėjimas lėtėja (palyginti: 2010-2011 m. m. mažėjo 24 tūkst., 2014-2015 m. m. - 12 tūkst.). 
Mokyklų ir mokytojų skaičius išlieka panašus kaip pernai: apie 33 tūkst. mokytojų ir apie 1200 mokyklų. 

ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook