PVM lengvata šildymui pasmerkta: biudžeto šiemet nebepersvarstys

PVM lengvata šildymui pasmerkta: biudžeto šiemet nebepersvarstys (4)

2017-03-13

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui pasmerkta. Premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad šiemet biudžeto persvarstyti metų viduryje nebeketinama.

Ši lengvata buvo pratęsta iki birželio. Dėl mokestinių lengvatų kitiems metams Vyriausybė planuoja apsispręsti iki vasaros.
"Pasibaigia lengvatos galiojimo terminas, o toliau biudžete nei euro nėra. Štai ir atsakymas. Mes šiemet prie biudžeto perskirstymo neplanuojame grįžti", - sakė Premjeras S. Skvernelis.
Finansų ministras Vilius Šapoka jam antrindamas pridūrė, kad "valia jau išreikšta".
Pasak ministro, šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su savivaldybėmis ir su Finansų ministerija ruošia modelį, kad žmonės, kuriems pagalba yra būtina, ji būtų suteikta maksimaliai greitai.
"Kompensavimo mechanizmą mes privalėsime nustatyti. Jeigu prisimenate, gruodį, prieš biudžeto priėmimą, buvo kilę alternatyvūs pasiūlymai dėl to, kiek namų ūkis turėtų pajamų išleisti šildymui. Prie tokio pačio mechanizmo privalėsime grįžti", - sakė S. Skvernelis.
Pasak Ministro Pirmininko, šiuo metu yra sunku pasakyti, kiek brangs šildymas.
"Tikrai kyla, ir, tikėtina, pagal atskirus regionus gali kilti šilumos kaina, nes auga ir gali augti tiek dujų, tiek kitų reikalingų resursų kaina, tai dabar tikrai nepasakyčiau, kadangi tai priklauso nuo konkrečios savivaldybės, kurioje žmogus gyvena. Tik noriu pabrėžti, kad šilumos kaina yra reguliuojama, ir jos negali nustatyti tiekėjas vienašališkai, dėl to, manau, kad ir ta pati Kainų komisija įvertins objektyvius kriterijus, nebus taip, kaip buvo galbūt Vilniuje, bet labai atidžiai pasižiūrės, kad nebūtų šilumos kaina dirbtinai pakelta", - sakė S. Skvernelis.
Finansų ministras V. Šapoka patikino, kad šiuo metu intensyviai rengiamas modelis, kad tie asmenys, kuriems reikalinga pagalba, jos sulauktų maksimaliai greitai.
Centriniam šildymui šiuo metu taikomas 9 proc. PVM tarifas, o standartinis - 21 proc. "Šviesos" ir ELTA inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook