Parlamentarai apsisprendė dėl išmokų atleistiems darbuotojams

Parlamentarai apsisprendė dėl išmokų atleistiems darbuotojams (0)

2016-04-14

Ketvirtadienį Seimas, tęsdamas naujojo Darbo kodekso projekto svarstymą, apsisprendė dėl nuostatų, reglamentuojančių darbo sutarties nutraukimą darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės.

Parlamentarai, aptarę nuostatas dėl išmokų atleistiems darbuotojams, sutiko su Seimo narių Irenos Šiaulienės ir Kęstučio Daukšio siūlymu, kad atleidžiamam darbuotojui turėtų būti išmokėta vieno vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, - pusės jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.
Pritarus Seimo narių Algirdo Syso ir Giedrės Purvaneckienės pataisai, atleidžiamam darbuotojui pagal Ilgalaikio darbo išmokų fondo įstatymo nustatytą tvarką papildomai būtų išmokama ilgalaikio darbo išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį darbo stažą toje darbovietėje: nuo daugiau kaip 3 iki 5 metų - vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; nuo daugiau kaip 5 iki 10 metų - dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; nuo daugiau kaip 10 iki 20 metų - trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; daugiau kaip 20 metų - keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.
Seimas jau anksčiau sutarė trumpinti įspėjimo terminus, kai darbuotojas atleidžiamas darbdavio iniciatyva nesant jo kaltės. Įspėjimo terminas būtų sutrumpinamas iki vieno mėnesio, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienerius metus - iki dviejų savaičių. Šie įspėjimo terminai būtų dvigubinami darbuotojams, kurie augina vaiką iki 14 metų, ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus likę mažiau kaip 5 metai, ir trigubinami neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip 2 metai.
Parlamentarai apsisprendė ir išeitinės išmokos, kai darbo sutartis nutraukiama darbdavio valia. Tokiu pagrindu darbdavys turės teisę nutraukti darbo sutartį su darbuotoju, įspėjęs prieš penkias darbo dienas ir sumokėjęs ne mažesnę kaip 12 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.
Naujasis Darbo kodekso projektas su lydimaisiais teisės aktų pakeitimais yra vienas iš septynių naujojo socialinio modelio sukūrimo paketų, kuriuo numatoma tobulinti darbo santykių reglamentavimą. 

ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook