Per ketvirtį įmonių pajamos padidėjo 12,5 proc.

Per ketvirtį įmonių pajamos padidėjo 12,5 proc. (0)

2015-09-11

Antrą šių metų ketvirtį šalies nefinansinių įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas sudarė 17,4 mlrd. EUR, arba 4,4 proc. daugiau nei praėjusių metų antrą ketvirtį ir 12,5 proc. - nei pirmą šių metų ketvirtį.

Statistikos departamento duomenimis, antrą šių metų ketvirtį įmonės dirbo pelningai. Įmonių ikimokestinis pelnas sudarė daugiau nei 1,4 mlrd. EUR. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, ikimokestinis pelnas padidėjo 16,1 proc., o palyginti su ankstesniu ketvirčiu - 72 proc. Didžiausią įtaką ikimokestinio pelno augimui turėjo pagrindinių buveinių ir konsultacinės valdymo veiklos įmonių uždirbtas pelnas iš finansinės ir investicinės veiklos. Neįskaitant šio pelno, šalies nefinansinių įmonių ikimokestinis pelnas, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 16,5 proc., o palyginti su ankstesniu ketvirčiu - 30,2 proc.
Daugiausia ikimokestinio pelno uždirbo didmeninės prekybos (135,6 mln. EUR) ir rafinuotų naftos produktų gamybos įmonės. Palyginti su ankstesniu ketvirčiu, gerokai išaugo nekilnojamo turto operacijų (46,9 mln. EUR, arba beveik dukart) įmonių ikimokestinis pelnas. Pirmąjį šių metų ketvirtį dirbusios nuostolingai inžinierinių statinių statybos, apgyvendinimo paslaugų ir oro bei vandens transporto veiklos rūšių įmonės antrąjį ketvirtį dirbo pelningai. Didžiausius nuostolius antrąjį šių metų ketvirtį patyrė miškininkystės ir medienos ruošos (6,8 mln. EUR) ir žvejybos ir akvakultūros (beveik 3 mln. EUR) įmonės.
Palyginti su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, daugiau nei du kartus išaugo pastatų statybos, apgyvendinimo bei maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos įmonių pelnas. Tačiau itin sumažėjo elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo bei žalios naftos ir gamtinių dujų gavybos įmonių pelnas - atitinkamai 30,8 ir 5,3 mln. EUR.
Vidutinis įmonių pelningumas sudarė 7,9 proc. (2014 m. II ketv. - 7,1 proc., 2015 m. I ketv. - 5,2 proc.). 
2015 m. antrąjį ketvirtį 69,4 proc. įmonių dirbo pelningai (2014 m. II ketv. - 69 proc., 2015 m. I ketv. - 63 proc.). 
Per pirmąjį šių metų pusmetį šalies įmonės gavo beveik 32,9 mlrd. EUR pajamų, o jų ikimokestinis pelnas siekė 2,2 mlrd. EUR. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pajamos padidėjo 2,8 proc., pelnas - 19,5 proc.
ELTA ir "Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook